Ad

Áttekintés
A 2011 végén bemutatott és 2012 második negyedévében megjelent Motorola Fire egy olyan okostelefon, amely tükrözi a kor technológiai képességeit és piaci igényeit. A készülék a praktikumot a csúcsteljesítmények helyett a praktikumra helyezi a hangsúlyt, így megfelel azoknak a felhasználóknak, akik egy egyszerű, alapvető funkciókkal rendelkező telefont keresnek. Bár a Motorola Fire mára már megszűnt, betekintést nyújt a korai okostelefonok tervezésébe, különösen azok számára, akiket érdekel, hogyan fejlődött a technológia az évek során.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola Fire teste a mai szabványok szerint kompakt és kissé vaskos, méretei 116,5 x 58 x 13,5 mm, súlya pedig 110 gramm. Vastagsága ellenére meglehetősen könnyű és hordozható marad. A készülék QWERTY-billentyűzettel rendelkezik, amely népszerű választás volt azon felhasználók körében, akik a fizikai billentyűket részesítették előnyben a gépeléshez a virtuális billentyűzettel szemben. A billentyűzethez egy 2,8 hüvelykes TFT-kijelző tartozik, amely 240 x 320 pixeles felbontást kínál. A képernyő-test arány viszonylag alacsony, 35,9%, ami azt jelenti, hogy a telefon előlapjának jelentős részét a keret és a fizikai billentyűzet uralja.
Kijelző és felhasználói felület
A 256K szín megjelenítésére képes TFT-kijelző szorosan a QWERTY-billentyűzet fölé illeszkedik, közvetlen felhasználói felületet biztosítva a szövegbevitelhez és a vezérléshez. A körülbelül 143 ppi pixelsűrűségű képernyő a mai szabványok szerint alapszintű, de a megjelenés idején megfelelő volt az olyan szokásos feladatokhoz, mint a telefonálás, az SMS-ek küldése és a webes böngészés. A telefon az Android 2.3 Gingerbread operációs rendszert futtatja, amelybe a Motorola Moto Switch UI-t épített be, amely a testreszabás és a felhasználói felület beállításainak egyfajta lehetőségét kínálja.
Teljesítmény és tárolás
A Motorola Fire a korai generációs okostelefonokra jellemző szerény hardverösszeállítással rendelkezik, amely biztosítja a korabeli Android-alkalmazások alapvető funkcionalitását. Rendelkezik microSDHC-kártya foglalattal, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy az ilyen készülékekben jellemzően korlátozott belső kapacitáson túlmenően bővítsék a tárhelyet. Ez a bővítési lehetőség elengedhetetlen volt a médiafájlok és alkalmazások tárolásához, tekintve a telefon belépő szintű memória specifikációit.
Ad
Kamera képességek
A Motorola Fire 3,15 MP-es fő kamerával van felszerelve, amely alapvető fotózási és videofelvételi lehetőségeket kínál. Bár nem rendelkezik a modern okostelefonok kameráiban megtalálható funkciókkal, alkalmi pillanatképekhez elegendő. A szelfikamera hiánya a készülék megjelenésének korát tükrözi, mivel az előlapi kamerák a későbbi okostelefon-modellekben alapfelszereltséggé váltak.
Csatlakoztathatóság és kommunikáció
A csatlakoztathatóság terén a Motorola Fire 3G HSPA képességeket biztosít a Wi-Fi 802.11 b/g/n mellett a vezeték nélküli hozzáféréshez és a hotspot funkciókhoz. A Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel biztosítja a kapcsolatot más Bluetooth-kompatibilis eszközökkel. Emellett a készülék támogatja a GPS és az A-GPS helymeghatározási szolgáltatásokat, ami hasznos funkció a navigációhoz. A készülék RDS-szel ellátott sztereó FM-rádiót és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót is tartalmaz, amely azoknak a felhasználóknak kedvez, akik szeretnek útközben zenét hallgatni.
Akkumulátor és élettartam
A telefon egy cserélhető 1400 mAh-s Li-Ion akkumulátorral működik, amely akár 260 óra készenléti időt és 7 óra beszélgetési időt kínál. A cserélhető akkumulátor előnyös tulajdonság, amely sok modern okostelefonból hiányzik, mivel a felhasználók szükség szerint cserélhetik az akkumulátort, ami meghosszabbíthatja a készülék élettartamát.
Összegzés
Az induláskor 100 EUR körüli áron kínált Motorola Fire a 2010-es évek elejének belépő szintű okostelefonjaként tartja meg a helyét. Legfőbb vonzereje a fizikai QWERTY-billentyűzet és a dual-SIM-támogatás volt, amely olyan felhasználók számára volt vonzó, akiknek üzenetküldésre és alapvető internethasználatra alkalmas, kézreálló kommunikációs eszközre volt szükségük. Bár specifikációi ma már kezdetlegesnek számítanak, a Motorola Fire a mobilkészülékek fejlődésének fontos szakaszát képviseli, mivel egyensúlyt teremtett a költség és a funkcionalitás között a gyakorlati kommunikációs igények kielégítése érdekében.
Ad