Ad

Bevezetés
A 2010 októberében bemutatott és kiadott Motorola EX122 egy olyan mobiltelefon, amely az alapvető funkciókat kereső felhasználóknak szól, egy csipetnyi stílussal és egyszerűséggel. Az egyszerű használatot kedvelő közönségnek szánt készülék alapvető csatlakozási lehetőségeket és multimédiás képességeket kínál. Bár már nem gyártják, specifikációinak feltárása betekintést nyújt a 2010-es évek eleji mobilkészülékek technológiai környezetébe.
Tervezés és kivitelezés
A mindössze 97 gramm tömegű és 107 x 57 x 12,8 mm-es Motorola EX122 kompakt és könnyű, kényelmesen illeszkedik a kézbe. A korszakára jellemző minimalista kialakítással rendelkezik, a készülék teste pedig egy 3,2 hüvelykes, 256K színt támogató TFT rezisztív érintőképernyőnek ad helyet. A 240 x 400 képpontos képernyőfelbontás a méretéhez képest megfelelő tisztaságot és használhatóságot biztosított, bár a modern felhasználók a kijelző 146 PPI-sűrűségét a mai szabványokhoz képest kissé alacsonynak találhatják.
Megjelenítés
A telefon rezisztív érintőképernyővel rendelkezik, amely határozott nyomást igényel az interakciókhoz - ez a tulajdonsága eltér a szabványossá vált kapacitív érintőképernyőktől. A körülbelül 47,8%-os képernyő-test arányával a kijelző jól illeszkedik a készülék teljes méretéhez, megfelelő helyet biztosítva a navigációhoz és a média megtekintéséhez, bár hiányzik belőle a ma már megszokott élénkség és élesség.
Teljesítmény és tárolás
A motorháztető alatt a Motorola EX122 128 MB belső tárhelyet kínál 64 MB RAM-mal párosítva. Bár ez minimálisnak tűnhet, a maga idejében elegendő volt az alapvető feladatok, például az üzenetküldés és a hívások kezeléséhez. A telefon tartalmaz egy külön microSD-kártya foglalatot, amely lehetővé teszi a tárhely bővítését, ami kulcsfontosságú volt azon felhasználók számára, akik a telefonkönyv 1000 bejegyzésén és a fotóhívás funkcióján túl további médiát akartak tárolni.
Ad
Kamera képességek
A készülék egy 3,15 MP-es hátsó kamerával van felszerelve, amely képes a nem igényes felhasználók számára megfelelő képek rögzítésére. Alapvető fotózási lehetőségeket kínál további sallangok nélkül, és 15 kép/mp sebességgel képes QCIF-minőségű videót rögzíteni. Észrevehetően hiányzik az előlapi kamera, ami a megjelenési időszakban gyakori hiányosság volt az ilyen kategóriájú telefonoknál.
Csatlakoztathatóság és kommunikáció
A Motorola EX122 számos frekvencián támogatja a GSM-hálózatokat, így globális kompatibilitást biztosít a 2G-kapcsolathoz. A telefon támogatja a GPRS és EDGE adatátvitelt is, de nem rendelkezik WiFi képességgel. A Bluetooth 2.1 A2DP-vel vezeték nélküli csatlakozást biztosít az audioeszközökhöz, a microUSB 2.0 port pedig a töltést és az adatkapcsolatokat kezeli. Figyelemre méltó a GPS helymeghatározás és a WLAN-képességek hiánya, ami igazodik a készülék funkciótelefonként való besorolásához.
Multimédia és funkciók
Egyszerűsége ellenére a telefon számos multimédiás funkciót tartalmaz. A felhasználók az MP3/WAV/eAAC+ lejátszón és az RDS-támogatással ellátott FM-rádión keresztül élvezhetik a zenét, amelyet a 3,5 mm-es audiocsatlakozóval gazdagítottak - ez akkoriban a zenekedvelők által nagyra becsült funkció volt. A MIDP 2.0-ás Java-támogatás lehetővé teszi az alapvető alkalmazások és játékok támogatását, míg a telefon böngészője támogatja a WAP 2.0-t és az xHTML-t a minimális webböngészéshez.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 910 mAh-s Li-Ion akkumulátor praktikus tartósságot kínál, akár 350 óra készenléti idővel és 5 óra beszélgetési idővel. Bár szerény, de jól illeszkedik a telefon funkcióihoz, és kielégíti azon felhasználók alapvető igényeit, akik elsősorban kommunikációra támaszkodnak a telefonjukra.
Ár és következtetés
A Motorola EX122-t eredetileg 80 EUR körüli áron, megfizethető opcióként pozícionálták a megbízható és egyszerű mobil élményt kereső felhasználók számára. Kialakítása és jellemzői a 2010-es évek eleji mobil tájképet tükrözik, és olyan személyeket céloznak meg, akiknek az alapvető telefonfunkciók a legfontosabbak. Bár nem emelkedik ki a modern okostelefonos fejlesztések közül, egyszerűsége és tartóssága releváns választássá tette az akkori közönség számára.
Ad