Ad

Bevezetés
A Motorola EX115 egy 2010 szeptemberében piacra került, két SIM-kártyás funkciót kínáló telefon volt, amelynek célja az alapvető funkciókkal rendelkező, praktikus készüléket kereső felhasználók kiszolgálása volt. Annak ellenére, hogy megszűnt, továbbra is figyelemre méltó része a Motorola kínálatának az egyszerű kialakítás és a felhasználó-központú funkciók miatt, különösen a költségvetés-tudatos fogyasztóknak tetszett a maga idejében.
Tervezés és kivitelezés
A telefon fizikai méretei 109 x 61 x 12,4 mm, súlya pedig 102,2 gramm, így kompakt és könnyű. Az EX115 klasszikus cukorkás kialakítást kínál, amely továbbra is könnyen kezelhető és kezelhető. Kiemelkedő jellemzője a teljes QWERTY billentyűzet, amely tapintható és kielégítően érzékeny, tökéletes a fizikai billentyűkön történő gépelést kedvelő felhasználók számára. A telefon támogatja a kettős SIM-funkciót (Mini-SIM, kettős készenléti mód), ami különösen vonzó volt azon felhasználók számára, akiknek több készülék hordozása nélkül kellett szétválasztaniuk a munkahelyi és a személyes hívásokat. A készülék két színválasztékban volt elérhető: Füstszürke és Ultra White, ami sokoldalúvá tette az esztétikát.
Megjelenítés
A Motorola EX115 2,3 hüvelykes TFT-kijelzője 320 x 240 képpont felbontású. Bár a képernyő mérete mai mércével mérve kicsinek tűnhet, a szöveges üzenetek és az alapvető multimédiás tartalmak 65K színben történő megjelenítéséhez megfelelő volt. A képernyő körülbelül 174 ppi pixelsűrűsége, bár nem volt nagy felbontású, a mindennapi használathoz elegendő volt, és a tisztasága megfelelt a korabeli telefonnal szemben támasztott elvárásoknak.
Kamera
A 3,15 MP-es hátlapi kamerával felszerelt EX115 lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy QCIF felbontású fényképeket készítsenek és videókat rögzítsenek 15 kép/mp sebességgel. Bár a kamera képességei szerények voltak, funkcionális eszközt biztosítottak a lényeges pillanatok megörökítéséhez. A szelfikamera hiánya azonban azt jelentette, hogy a készülék nem volt alkalmas az előlapi fényképezés iránt érdeklődő felhasználók számára.
Ad
Csatlakoztathatóság és kommunikáció
A csatlakoztathatóság tekintetében a telefon Bluetooth 2.1-et kínál A2DP-vel, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy vezeték nélküli perifériákat, például fülhallgatókat és hangszórókat csatlakoztassanak. A töltéshez és adatátvitelhez microUSB 2.0 portot is tartalmaz. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó jelenléte lehetővé teszi, hogy a felhasználók bármilyen szabványos fejhallgatón keresztül élvezhessék a zenét. Egy figyelemre méltó korlátozás a WLAN-kapcsolat hiánya, ami kizárja a Wi-Fi hálózatokhoz való hozzáférést. Mindazonáltal a telefon támogatja a GPRS és EDGE mobilinternetezést, bár ez a WAP 2.0/xHTML böngésző miatt az alapvető böngészésre korlátozódik.
Szórakozás és funkciók
A szórakozáshoz az EX115 sztereó FM rádiót tartalmaz RDS-szel, és támogatja az MP3 és AAC+ médiaformátumokat, így a felhasználók közvetlenül a készüléken hallgathatják kedvenc zeneszámaikat. A telefon Java MIDP 2.0-val is rendelkezik, amely lehetővé teszi az alapvető játék- és alkalmazásfunkciókat. Az üzenetküldési lehetőségek között szerepel az SMS, az MMS, az e-mail és az IM, így a különböző kommunikációs preferenciáknak is megfelel.
Az akkumulátor élettartama
A készüléket egy 930 mAh kapacitású, kivehető Li-Ion akkumulátor látja el energiával, amely akár 250 óra készenléti időt és 3 óra 20 perc beszélgetési időt biztosít. Ez az akkumulátor-üzemidő a korabeli készülékek esetében meglehetősen szabványosnak mondható, és mérsékelt igénybevétel mellett elegendő napi használatot biztosít.
Memória és tárolás
A telefon 50 MB belső memóriával rendelkezik, ami bár a mai szabványok szerint minimális, 2010-ben elegendő volt az alapvető alkalmazások és üzenetek tárolására. Szerencsére a telefon rendelkezik egy dedikált microSDHC foglalattal, amely lehetővé teszi a bővítést és több fénykép, zene és fájl tárolását, ami növeli a készülék praktikusságát a több tárhelyet igénylő felhasználók számára.
Összegzés
Összefoglalva, a Motorola EX115 egy hatékony dual-SIM funkciótelefon volt, amely megfelelt az alapvető funkciókat igénylő felhasználóknak. Egyszerűségével, fizikai billentyűzetével és kedvező árával tűnt ki, amely a megjelenés idején körülbelül 80 EUR volt. Bár kétségtelenül nem rendelkezett a ma kapható okostelefonok fejlett funkcióival, megbízható társ volt az egyszerű mobilkommunikációt és médialejátszást igénylő felhasználók számára. Korlátjai ellenére, különösen a csatlakoztathatóság és a kamerafunkciók terén, a piacon töltött rövid ideje alatt megbízható választásnak bizonyult a célközönség számára.
Ad