Ad
Motorola E365

A Motorola E365 felülvizsgálata

A 2003 második negyedévében megjelent Motorola E365 jelentős ereklye abból a korszakból, amikor a mobiltelefonok puszta kommunikációs eszközökből sokoldalúbb személyes kütyükké váltak. Bár a telefont már nem gyártják, a telefon lenyűgöző bepillantást nyújt a korai mobiltechnológiába, amelyet inkább alapvető funkcionalitásra terveztek, mint a mai sokoldalú okostelefonokra.

Tervezés és kivitelezés

A mindössze 93 gramm súlyú és 107 x 45 x 20 mm-es méretekkel rendelkező Motorola E365 kompakt és könnyű, és tükrözi a 2000-es évek elejének mobiltelefonjainak tervezési etikáját. Kezelhető mérete és formája kényelmes fogást és könnyű kezelhetőséget biztosít azoknak, akik a kisebb készülékeket kedvelik. A készüléket elsősorban a korban szokásos műanyagból készítették, és monokróm ezüst színösszeállítása elegáns, minimalista megjelenést kölcsönöz neki. A Mini-SIM használata megfelel a korszak szabványának, megkönnyítve a felhasználók számára a könnyű behelyezést és eltávolítást.

Megjelenítés

A telefon 65K szín megjelenítésére képes TFT-kijelzővel rendelkezik, ami akkoriban jelentős eredménynek számított. A 128 x 160 képpont felbontású, hét sorra osztott képernyő kezdetleges, de hatékony vásznat kínál a szöveg és az alapvető grafikák megjelenítéséhez. A felhasználók letölthető képernyővédőkkel és háttérképekkel testre szabhatják élményeiket, személyes hangulattal gazdagítva digitális interakcióikat. Ez a testreszabási szint vonzó volt azon felhasználók számára, akik vizuálisan is meg akarták különböztetni készüléküket.


    Ad

Kamera és multimédia

Az egyetlen VGA-kamerával felszerelt Motorola E365-öt soha nem arra tervezték, hogy helyettesítse a digitális fényképezőgépet, de alapvető eszközt biztosított a felhasználók számára a menet közbeni pillanatképek készítéséhez. A kor technológiai korlátait tekintve jellemző volt a videofelvételi és szelfi funkciók hiánya. A készülék nem támogat hangszórót, és 3,5 mm-es csatlakozó sem található rajta, így a hangkommunikáció az alapvető csengőhangokra és figyelmeztetésekre korlátozódik, amelyeket letölthető polifonikus csengőhangokkal lehetett személyre szabni.

Csatlakoztathatóság és funkciók

Az E365 csatlakozási lehetőségei a modern szabványokhoz képest gyéren vannak, nincs Bluetooth, WLAN vagy USB támogatás. Helyette GPRS 8-as osztályú adatátvitelt biztosít, amely alkalmas a korabeli webböngészési képességekre, amelyeket egy WAP 2.0/xHTML böngészővel könnyítettek meg. A telefon lehetővé teszi az SMS, EMS és MMS útján történő üzenetküldést, támogatva az alapvető kommunikációs igényeket. Az iTAP prediktív szövegbevitel jelenléte segíti a szöveges kommunikáció egyszerűsítését.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető 750 mAh-s Li-Ion akkumulátorral működő Motorola E365 akár 140 óra készenléti időt és 2 óra 30 perc beszélgetési időt kínál. Ezek a specifikációk inkább a telefon hatékony kommunikációs eszközként, mintsem szórakoztató központként betöltött szerepét hangsúlyozzák. A kivehető akkumulátor olyan tulajdonság, amely kedvelik azok, akik értékelik az önkiszolgálást és a tartalék energiatartalékok hordozásának lehetőségét.

További jellemzők

A modern funkciók korlátai ellenére a telefon a beépített játékokkal, mint például a Magic II, a Pacific Storm, a Bubble Tea, a Bowling és a Big2Garden, az egyszerű szórakozást kereső felhasználók igényeit is kielégíti. Az olyan alapvető szervezési eszközök, mint az óra és az ébresztő, hozzájárulnak a használhatósághoz, ami a Motorola E365-öt a maga korában jól felszerelt készüléknek jelöli.

Összefoglalva, a Motorola E365 praktikus és testreszabható készülékként foglal helyet a mobiltörténelemben, amely különösen alkalmas volt a 2000-es évek elejének azon felhasználói számára, akiknek fontos volt az egyszerű kommunikáció és a személyes kifejezésmód az egyszerű multimédiás funkciók segítségével. Bár a mai technológiával nem veheti fel a versenyt, az E365 a korai mobiltelefóniát jellemző robusztus kialakítás és funkcionalitás bizonyítéka.


    Ad