Ad
Motorola Droid XTreme

Bevezetés

A Motorola Droid XTreme egy várva várt kiadás volt, amely sajnos soha nem látott napvilágot. Törlése ellenére a telefon a maga idejében - az Android okostelefonok versenyében korán - meggyőző funkciókkal büszkélkedhetett. Hivatalos bejelentés vagy bevezetés nélkül, és a törölt státusz megmaradt, ez a készülék pillanatképként áll a mobiltechnológia fejlődéséről és a Moto tervezési filozófiájáról egy izgalmas korszakban.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola Droid XTreme tervezésénél a funkcionalitásra és a használhatóságra helyezték a hangsúlyt. Bár nincsenek dokumentálva konkrét méretek vagy súly, a QWERTY-billentyűzet akkoriban figyelemre méltó jellemző volt, ami az érintéses és tapintásos beviteli módszereket egyaránt kínáló készülékek felé való elmozdulást jelezte. Fekete színsémája elegáns és professzionális megjelenést ígért. Támogatta az akkori telefonokra jellemző Mini-SIM-et.

Megjelenítés

A telefon 4,1 hüvelykes TFT-kijelzője 480 x 854 képpont felbontású. A 256K színnel és körülbelül 239 ppi pixelsűrűséggel a kijelző megfelelő tisztaságot és élénkséget biztosított volna a korai okostelefonokra jellemző mindennapi feladatokhoz. A Corning Gorilla Glass beépítése továbbá kiemelte a tartósságra és a karcolások és leejtések elleni védelemre való törekvést.

Teljesítmény és szoftver

A Motorola Droid XTreme az Android 2.2 Froyo operációs rendszert használta, amely az Android egy korábbi, de kulcsfontosságú verziója, amely olyan funkciók bevezetéséről ismert, mint a Flash Player támogatása és a böngésző teljesítményének javítása. A 720 MHz-es Cortex-A8 processzorral és PowerVR SGX530 GPU-val ellátott TI OMAP 3630 chipkészlet közepes hatékonysággal, ha nem is a korszerűbb készülékektől elvárt sebességgel, de képes volt kezelni az akkori igényeket. A készülék 512 MB RAM memóriával volt felszerelve, és 8 GB belső tárolóval rendelkezett, amely microSDHC kártyahelyen keresztül bővíthető volt, így további tárolási rugalmasságot biztosított.


    Ad

Kamera képességek

A Droid XTreme fő kamerája egyetlen 8 MP-es érzékelőből állt, autofókusszal és kettős LED vakuval. Ezek a specifikációk azt sugallták, hogy nagy hangsúlyt fektetnek a fotózásra, és a kettős LED-es beállításnak köszönhetően a gyenge fényviszonyok mellett is minőségi képalkotás érhető el. A 720p videofelvételi képesség lenyűgöző volt a maga korában, így a felhasználók nagyfelbontású videókat készíthettek. A szelfikamera puszta említése, bár nem részletezett, a teljes multimédiás rögzítési képességekre való összpontosításra utal.

Hang és csatlakoztathatóság

A hangfunkciók közé tartozott a hangszóró és a 3,5 mm-es jack-csatlakozó, így a felhasználók adapterek nélkül élvezhették a médiát - ez a kényelem az utóbbi években egyre kevésbé jellemző. A csatlakozási lehetőségek alaposak voltak: Wi-Fi 802.11 b/g/n hotspot képességekkel, Bluetooth 2.1 A2DP-vel és GPS A-GPS támogatással. A telefon RDS-szel ellátott sztereó FM-rádiót is kínált, bővítve a médiafogyasztási lehetőségeket. A microUSB 2.0 port akkoriban az adatátvitel és a töltés szabványát képviselte.

További jellemzők

A Droid XTreme olyan érzékelőkkel van felszerelve, mint a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű, amelyek megkönnyítik az alapvető funkciókat a képernyő forgatásától a navigációig. Az Adobe Flash-támogatással ellátott HTML-böngésző kiemelte a versenyelőnyét egy olyan korszakban, amikor a mobilon történő webböngészés gyorsan fejlődött.

Akkumulátor és egyéb

A cserélhető Li-Po akkumulátorral felszerelt készülék lehetővé tette a felhasználók számára, hogy rugalmasan cserélhessék az akkumulátorokat - ez felbecsülhetetlen értékű funkció volt azon energiafelhasználók számára, akiknek útközben hosszabb akkumulátor-üzemidőre volt szükségük. Az olyan részletek, mint a SAR-értékek - 0,76 W/kg a fejre és 1,38 W/kg a testre - az elfogadható biztonsági határértékeken belül vannak, és a felhasználói biztonsági előírások figyelembevételéről tanúskodnak.

Összegzés

Bár a Motorola Droid XTreme soha nem került piacra, a javasolt specifikációi arra utalnak, hogy a korai Android okostelefonok versenyzője lett volna. A Motorola szilárd építési minőségéről, az olyan innovatív funkciókról, mint a Gorilla Glass védelem, és az erős multimédiás képességekről szerzett hírnevére támaszkodva ez a készülék kifizetődő élményt nyújthatott volna a felhasználóknak. Jelen állapotában a Droid XTreme egy érdekes „mi lehetett volna” a mobiltechnológia fejlődésének idővonalán.


    Ad