Ad
Motorola DROID X2

Motorola DROID X2 felülvizsgálata

A 2011 májusában megjelent Motorola DROID X2 a maga idejében figyelemre méltó belépő volt az okostelefonok piacán. Bár mára már megszűnt, a telefon számos vonzó funkciót és technológiai fejlesztést mutatott be, amelyek a 2010-es évek elején jelentősek voltak. Ez a felülvizsgálat a telefon kialakítását, kijelzőjét, teljesítményét, kamerafunkcióit, csatlakozási lehetőségeit és általános használhatóságát vizsgálja.

Tervezés és kivitelezés

A DROID X2 masszív és robusztus felépítésű volt, ami a korabeli Motorola telefonokra jellemző. A 127,5 x 65,5 x 9,9 mm-es méretekkel és 155 grammos súllyal a korabeli készülékhez képest viszonylag vékony és könnyű volt, így kényelmes volt kézben tartani és hordozni. A telefon külsejét a 4,3 hüvelykes kijelző uralta, amelyet egy feltűnő keret vett körül, ami hozzájárult a körülbelül 61%-os képernyő-test arányhoz. A Mini-SIM-kártyák használata és a tartós fekete kivitel klasszikus, használati érzést kölcsönzött a készüléknek. A Corning Gorilla Glass jelenléte további védelmet nyújtott a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szemben.

Megjelenítés

A DROID X2 4,3 hüvelykes TFT-kijelzője 540 x 960 pixel felbontású, ami hüvelykenként körülbelül 256 pixeles pixelsűrűséget eredményez. Ez a felbontás akkoriban egy középkategóriás telefonhoz képest igen dicséretes volt, éles és tiszta képi megjelenítést biztosított, amely alkalmas volt böngészésre és médiafogyasztásra. Bár a TFT-kijelző technológia nem rendelkezett a modern OLED-képernyők vibráló erejével és betekintési szögeivel, mégis megfelelő színvisszaadással és fényerővel rendelkezett.

Teljesítmény

Az Android 2.3 Gingerbread platformra épülő DROID X2-t egy Nvidia Tegra 2 AP20H chipset hajtotta, kétmagos, 1,0 GHz-es Cortex-A9 CPU-val és ULP GeForce GPU-val. Ez a hardverkombináció hatékony teljesítményt nyújtott a mindennapi feladatokhoz, például a webböngészéshez, a médialejátszáshoz és a könnyű játékhoz. Az 512 MB RAM azonban korlátozó tényező volt, különösen az idővel egyre igényesebbé váló alkalmazások és szolgáltatások miatt. Fontos megjegyezni, hogy a telefon operációs rendszere nem volt frissíthető az Android 2.3-nál tovább, ami azt jelentette, hogy a felhasználók végül az Android fejlődésével együtt alkalmazás-kompatibilitási problémákkal szembesültek.


    Ad

Kamera

A telefont egyetlen 8 MP-es hátlapi kamerával szerelték fel, amely autofókusszal és kettős LED vakuval rendelkezik, és jól megvilágított körülmények között is képes tisztességes fotókat készíteni. A videofelvételi képességek 720p-re korlátozódtak 30 képkocka/másodperc sebességgel. Bár nem rendelkezett előlapi kamerával, amely akkoriban egyre népszerűbbé vált a szelfik és videohívások készítéséhez, a DROID X2 fő kamerája elegendő volt az alapvető fotózási igények kielégítésére.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a DROID X2 támogatta a CDMA és EVDO technológiákat, megbízható 3G hálózati sebességet kínálva akár 3,1 Mbps sebességgel. Tartalmazott olyan szabványos kommunikációs lehetőségeket, mint a Wi-Fi 802.11 b/g/n DLNA-támogatással, Bluetooth 2.1 és GPS A-GPS-szel. Emellett sztereó FM-rádióval és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval is rendelkezett, a hagyományos hallgatói preferenciáknak megfelelően. A microUSB 2.0 port hatékonyan kezelte az adatátviteli és töltési feladatokat.

Az akkumulátor élettartama

A készülékben egy cserélhető 1540 mAh-s Li-Ion akkumulátor kapott helyet, amely a hardver- és szoftveres specifikációkat figyelembe véve kielégítő üzemidőt biztosított. A viszonylag energiatakarékos lapkakészletnek és a szerény kijelzőfelbontásnak köszönhetően a felhasználók egy egész napos mérsékelt használatra számíthattak.

Összegzés

Összességében a Motorola DROID X2 a megjelenésekor erős versenyző volt az okostelefonok piacán. Szilárd felépítése, elfogadható kijelzőminősége és kielégítő teljesítménye népszerű választássá tette a felhasználók körében, akik nem igényeltek élvonalbeli funkciókat. Azonban az Android 2.3-on túli frissítésre való képtelensége, valamint a későbbi modellekben látott fejlett funkciók hiánya miatt a technológia gyors fejlődésével elavulttá vált. A maga idejében a DROID X2 230 EUR körüli áron azt nyújtotta, amire sok felhasználónak szüksége volt, és megbízható és funkcionális készülékként szolgált.


    Ad