Ad

Bevezetés
A 2011 januárjában bemutatott Motorola DROID X ME811 egy meggyőző készülék, amely jól mutatja a Motorola akkori törekvéseit, hogy robusztus, funkcionális okostelefonokat kínáljon. Bár mára már megszűnt, érdekes bepillantást nyújt az Android készülékek korai fejlődésébe. Ez az áttekintés a különböző aspektusait vizsgálja meg, a dizájntól és a kijelzőtől kezdve a teljesítményig és a csatlakoztathatóságig.
Tervezés és kivitelezés
A DROID X ME811 robusztus felépítésű, 127,5 x 65,5 x 9,9 mm-es méretekkel és 155 grammos tömeggel rendelkezik, ami a mai szabványok szerint kissé nehézkes, de a korszakára eléggé jellemző. A telefon minimalista dizájnnal rendelkezik, fekete színösszeállítással, ami akkoriban igen népszerű volt. A készülékbe mini-SIM foglalatot építettek be, és az általános felépítését úgy tervezték, hogy ellenálljon a mindennapi használat követelményeinek, amit a szilárd kézérzet is tükröz.
Megjelenítés
A 4,3 hüvelykes TFT kijelzővel felszerelt DROID X ME811 felbontása 480 x 854 pixel, ami körülbelül 228 ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár ez a kijelző nem úttörő, a korához képest tisztességes tisztaságot és színvisszaadást kínál. A körülbelül 61%-os képernyő-test arány bőséges területet biztosít a megjelenítéshez, bár a modern felhasználók a mai edge-to-edge kijelzőkhöz képest kissé vaskosnak találhatják a kereteket.
Teljesítmény
Az Android 2.2 Froyo operációs rendszert futtató készüléket egy TI OMAP3630 chipset hajtja, amelyhez 1,2 GHz-es Cortex-A8 CPU és PowerVR SGX530 GPU párosul. Bár ez a konfiguráció 2011-ben viszonylag versenyképes volt, mai mércével mérve szerénynek számít. A belső memória 1 GB tárhellyel és 512 MB RAM-mal rendelkezik, amely egy dedikált microSDHC foglalaton keresztül bővíthető. A telefon az alapvető alkalmazásokkal és a multimédiával megbirkózik, de az igényesebb feladatokkal vagy a nem ilyen hardverre optimalizált újabb alkalmazásokkal nehézségekbe ütközhet.
Ad
Kamera
A DROID X ME811 egyetlen 8 MP-es hátlapi kamerája autofókusszal és kettős LED vakuval a maga idejében tiszteletreméltó képeket készít. Támogatja a 720p-s videofelvételt 24 kép/mp sebességgel, így a felhasználóknak megfelelő sokoldalúságot biztosít a fotózási és videózási törekvéseikhez. A szelfikamera hiánya azonban rávilágít a korai okostelefonok tervezésének egyik korlátjára, így kevésbé alkalmas a szelfik szerelmeseinek.
Hang és csatlakoztathatóság
A készülék hangszóróval és 3,5 mm-es audiocsatlakozóval rendelkezik, így a zene szerelmeseinek és a hagyományos audiocsatlakozásokat kedvelő felhasználóknak is megfelel. A kommunikációs csomagban Wi-Fi 802.11 b/g/n DLNA és hotspot képességekkel, Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel, valamint microUSB 2.0 porttal. A GPS-támogatás a szabványos GPS és az A-GPS révén biztosított, míg a sztereó FM-rádió RDS-szel a média élvezetének egy újabb rétegét nyújtja.
Az akkumulátor élettartama
Az 1540 mAh kapacitású, cserélhető Li-Po akkumulátorral működő készülék készenléti ideje akár 170 óra, a beszélgetési idő pedig akár 6 óra 40 perc is lehet. Bár ezek a számok alapvető megbízhatóságot biztosítanak, az akkumulátor teljesítménye valószínűleg viszonylag gyakori újratöltést igényel a felhasználóktól, különösen kiterjedt használat esetén.
További jellemzők
A telefon olyan alapvető érzékelőket tartalmaz, mint a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű. Az Adobe Flash támogatásával átfogó böngészési élményt biztosít a HTML-weboldalakon is, ami értékes az online tartalmak széles körének mindenkori eléréséhez.
Összegzés
A Motorola DROID X ME811 szilárd belépőt jelent a korai okostelefonok versenyében, tartós felépítést, tisztességes multimédiás képességeket és alapvető csatlakozási lehetőségeket kínálva a felhasználóknak. Bár azóta már megelőzték a fejlettebb modellek, még mindig figyelemre méltó példája a 2010-es évek eleji mobiltechnológiának. Eredeti, 150 EUR körüli árazása tükrözi a középkategóriás készülékként elfoglalt helyét, amely a célközönség számára hatékonyan egyensúlyoz a funkciók és a költségek között.
Ad