Ad

Bevezetés
A Motorola DROID X, amelyet 2010 májusában jelentettek be és ugyanezen év júliusában adtak ki, a maga idejében figyelemre méltó kiegészítője volt az okostelefonok piacának. A csúcskategóriás készülékként pozícionált készülék a korszakához képest lenyűgöző funkciókat kínált, és kielégítette a korai okostelefon-rajongók igényeit. Mostantól kezdve azonban a készülék gyártása megszűnt.
Tervezés és kivitelezés
A DROID X méretei 127,5 x 65,5 x 9,9 mm, így a korához képest viszonylag nagy telefon, súlya pedig 155 gramm. Tömege ellenére a készüléket úgy tervezték, hogy karcsú legyen, viszonylag vékony, mindössze 9,9 mm-es profiljával. A telefon Mini-SIM formátumot használ, és robusztus felépítése kézbe véve szilárdnak tűnik, ami a Motorola tartós építésre való odafigyelésének bizonyítéka.
Megjelenítés
A DROID X első sorban egy 4,3 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkezik, amelynek felbontása 480 x 854 képpont és 16:9-es képaránya van. Ez körülbelül 228 ppi pixelsűrűséget eredményezett. Bár ezek a specifikációk a modern szabványokhoz képest szerények, a készüléket akkoriban nagyra becsülték a nagyméretű kijelzője miatt, amely magával ragadó, médiafogyasztásra és webböngészésre alkalmas nézési élményt nyújtott.
Teljesítmény és szoftver
A DROID X meghajtásáról egy TI OMAP3630 lapkakészlet gondoskodik, 1,0 GHz-es Cortex-A8 processzorral és PowerVR SGX530 GPU-val, 512 MB RAM-mal párosítva. Eredetileg Android 2.1 (Eclair) operációs rendszerrel került forgalomba, amely 2.3-ra (Gingerbread) frissíthető, és a frissítéssel jobb teljesítményt és további funkciókat kínál a felhasználóknak. Bár a feldolgozási képességei nem érik el a kortárs eszközökét, az alapvető többfeladatos működéshez és az akkoriban elérhető alkalmazások futtatásához elegendő volt.
Kamera
A fényképezés terén a DROID X egy 8 MP-es hátsó kamerát kapott autofókusszal és kettős LED vakuval, amely képes 720p videók rögzítésére 24fps sebességgel. A kamera akkoriban alkalmi használatra megfelelő fotó- és videóminőséget kínált, de nem rendelkezett előlapi kamerával, ami korlátozta a modern kommunikációs igények, például a videohívások terén való felhasználhatóságát.
Ad
Tárolás
A készülék 6,5 GB belső tárhelyet és 16 GB microSDHC kártyahelyen keresztül elérhető 16 GB-ot tartalmaz. A microSDHC kártyahely lehetővé tette a felhasználók számára a tárhely bővítését, ami a korlátozott belső memória miatt kulcsfontosságú volt, és további médiatárolást és alkalmazás-telepítéseket tett lehetővé.
Csatlakoztathatóság
A csatlakoztathatóság terén a DROID X számos funkciót támogatott, többek között Wi-Fi 802.11 b/g/n DLNA és hotspot képességekkel, Bluetooth 2.1 A2DP-vel és GPS A-GPS támogatással. Emellett sztereó FM rádiót is tartalmazott RDS-szel, valamint microUSB 2.0 portot a töltéshez és adatátvitelhez. Ezek a funkciók sokoldalúvá tették a vezeték nélküli kommunikáció és a médiafogyasztás terén.
Az akkumulátor élettartama
A telefonban egy cserélhető Li-Po 1540 mAh kapacitású akkumulátor kapott helyet, amely akár 220 óra készenléti időt és 8 óra beszélgetési időt biztosít. Bár az akkumulátor teljesítménye nem volt kivételes, a készülék akkori specifikációihez képest megfelelő volt, a cserélhető kialakítás pedig lehetővé tette az akkumulátorok cseréjét szükség esetén.
További jellemzők
A DROID X további jellemzői közé tartoznak az olyan érzékelők, mint a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű. Támogatta az Adobe Flash-t tartalmazó HTML-böngészőt, ami elengedhetetlen volt a Flash-tartalmak elterjedt webes böngészéséhez. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót nagyra értékelték a hangfogyasztás érdekében, valamint a különböző hangformátumok, például az MP3 és a WMA támogatását.
Összegzés
A Motorola DROID X körülbelül 150 eurós árával olyan átfogó csomagot kínált, amely 2010-ben is vonzó volt a tech-érzékeny felhasználók számára, akik egy nagy teljesítményű Android készüléket kerestek. Bár a technológiai fejlődés azóta háttérbe szorította képességeit, a telefon nyomot hagyott a korai okostelefon-korszakban, és nagy kijelzőjéről, építési minőségéről és robusztus funkcióiról ismert. A Samsung szélesebb körű DROID termékcsaládjának részeként szerepet játszott a korabeli versenyképes okostelefon-színtér alakításában.
Ad