Ad

Bevezetés
A 2013 közepén piacra dobott Motorola DROID Ultra az okostelefonok piacán egy jelentős ajánlat volt, amely a karcsú dizájnt és a teljesítményt kívánta ötvözni. A híres DROID sorozat részeként ezt a telefont különösen a tartóssága és a szinte alapfelszereltségű Android-élménye miatt hozták forgalomba. Annak ellenére, hogy mára már megszűnt, továbbra is érdekes bemutatója a Motorola dizájn- és technológiai filozófiájának abban az időszakban.
Tervezés és kivitelezés
A DROID Ultra kialakítását a karcsú és vékony profil jellemzi, mindössze 7,2 mm vastagsággal, ami a korához képest feltűnően vékony. A 137 grammos súlyával egyensúlyt teremt a könnyű súly és a masszív érzés között. A fröccsenésállósággal kialakított telefon praktikus, anélkül, hogy az esztétikát feláldozná. A védelemhez használt Corning Gorilla Glass egy réteg tartósságot biztosít, így a telefon elviseli a kisebb eséseket és karcolásokat. Három különböző színben kapható: Fekete, piros és fehér, amelyek mindegyike ízléses megjelenést biztosít a különböző stíluspreferenciáknak.
Megjelenítés
A DROID Ultra 5,0 hüvelykes Super AMOLED kijelzője élénk színeket és mély feketéket kínál, javítva az általános vizuális élményt. A 720 x 1280 pixeles felbontással a képernyő körülbelül 294 ppi pixelsűrűséget kínál, ami bár nem volt élvonalbeli, de a korban dicséretes volt. A kijelző tisztességes, körülbelül 70,4%-os képernyő-test arányt biztosít, ami bőséges megjelenítési teret biztosít anélkül, hogy a készülék nehézkessé válna.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a DROID Ultra a Qualcomm Snapdragon S4 Pro lapkakészletet használja, amely egy kétmagos, 1,7 GHz-es Krait CPU-t és egy Adreno 320 GPU-t tartalmaz. A készülék 2 GB RAM-mal és 16 GB belső tárhellyel rendelkezik, amely kombináció 2013-ban elegendő volt az igények kielégítésére, de nem felel meg a mai, több tárhelyet igénylő igényeknek. Sajnos hiányzik a memóriakártyahely, ami potenciálisan korlátozza a bővítési lehetőségeket.
A telefon eredetileg az Android 4.2.2 Jelly Bean operációs rendszerrel érkezik, amely a Motorola okostelefonoktól megszokott, közel változatlan élményt nyújt. Ez tiszta felhasználói felületet és általában zökkenőmentes teljesítményt biztosít. A felhasználók azonban elavultnak találhatják az operációs rendszert az újabb alkalmazások és frissítések támogatásának hiánya miatt.
Ad
Kamera
A fotózás szerelmeseinek a DROID Ultra 10 MP-es hátlapi kamerát kínál autofókusszal és LED vakuval. Lehetővé teszi az 1080p videók 30fps sebességű rögzítését, tisztességes tisztasággal rögzítve a pillanatokat. A 2 MP-es előlapi kamera beépítése, bár a mai szabványok szerint szerény, a megjelenés idején alkalmi szelfik és videohívások készítéséhez megfelelő volt.
Csatlakoztathatóság és extrák
A csatlakoztathatóság tekintetében a DROID Ultra számos lehetőséggel rendelkezik. A hálózati technológiák széles spektrumát támogatja, beleértve a GSM, CDMA, HSPA, EVDO és LTE technológiákat, így biztosítva a rugalmasságot és a jobb lefedettséget. A telefon emellett Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, GPS GLONASS-szal és NFC-vel is rendelkezik, így a felhasználók átfogó csatlakozási csomagot kapnak. Sajnos a rádiófunkciót kihagyja, de ezt más korszerű kommunikációs lehetőségekkel kompenzálja.
Az akkumulátor élettartama
A(z) DROID Ultra nem cserélhető 2130 mAh Li-Ion akkumulátorral rendelkezik. Az akár 312 órás készenléti idővel és az akár 28 órás beszélgetési idővel elég megbízható volt a rendszeres napi használathoz, minimálisra csökkentve a gyakori újratöltés miatti aggodalmakat. Ez a teljesítmény a hatékony energiagazdálkodásnak köszönhető, ami a Motorola tervezési megközelítésének egyik jellemzője.
Összegzés
Összességében a Motorola DROID Ultra egy klasszikus darab, amely az okostelefonok fejlődésének átmeneti szakaszát tükrözi a 2010-es évek elején. Bár specifikációi tekintetében nem versenyezhet a modern okostelefonokkal, dizájnja, teljesítménye és használhatósága jól illeszkedett a korához, így a funkcionalitással kevert stílust értékelő, tech-érzékeny felhasználók kedvelt választása volt. A bővíthető tárhely és a frissített operációs rendszer hiánya ma már korlátozó tényező lehet, de az építési minőségben és a közel eredeti Android-élményben rejlő erősségei maradandó nyomot hagytak az okostelefonok világában.
Ad