Ad

Bevezetés
A 2015 októberében bejelentett és piacra dobott Motorola Droid Turbo 2 a kor okostelefon-piacának robusztus kínálatát képviseli. Bár már nem gyártják, ez a készülék még mindig emlékezetes egyedi tulajdonságai miatt, beleértve a tartósságot és a teljesítményt, ami a 2010-es évek közepének androidos készülékei között figyelemre méltó versenyzővé teszi. Az alábbiakban a telefon különböző aspektusait vesszük górcső alá, kiemelve annak kialakítását, kijelzőjét, teljesítményét, kamerafunkcióit, szoftveres élményét és további funkcióit.
Tervezés és kivitelezés
A Droid Turbo 2 kialakítása a praktikum és a rugalmasság köré épül. A 149,9 x 78 x 9,2 mm-es méretekkel és 170,1 g-os súlyával a készülék kézben úgy érzi magát, mintha masszív lenne, anélkül, hogy túlságosan terjedelmes lenne. A készülék felépítését a törésálló képernyővédelem jellemzi, amely akkoriban úttörőnek számított, és a felhasználóknak nyugalmat biztosít a véletlen leejtésekkel szemben. A különféle kivitelezési lehetőségek, köztük a Fekete/Puha markolat, Fekete/Pebble Leather, Szürke/Ballistic Nylon és Winter White/Puha markolat, bizonyos fokú személyre szabhatóságot és stílust kínáltak a felhasználóknak, miközben erős és tartós külsőt biztosítottak. Nano-SIM-et használ, és hiányzik a vízállóság jelenlegi trendjei, de megbízható felépítést kínál a mindennapi használathoz.
Megjelenítés
A Droid Turbo 2 kijelzője az egyik kiemelkedő tulajdonsága. Az 5,4 hüvelykes AMOLED képernyő 1440 x 2560 képpont felbontású, és körülbelül 540 ppi pixelsűrűséget ér el. Ez az AMOLED technológiának köszönhetően élénk színeket és mély feketéket eredményez, így a médiafogyasztás élvezetes. A ~69,8%-os képernyő-test arány aláhúzza a kijelzőt hangsúlyozó dizájnt, bár a mai szabványokhoz képest a keret valamivel markánsabb. A törésálló védelem hosszú távú tartósságot biztosít az elkerülhetetlen balesetek esetén is.
Teljesítmény
A Qualcomm MSM8994 Snapdragon 810 lapkakészlettel és okta-core processzorral (4x1,5 GHz Cortex-A53 és 4x2,0 GHz Cortex-A57), valamint Adreno 430 GPU-val felszerelt Droid Turbo 2 a korához képest hatékony teljesítményt nyújt. Ez a konfiguráció zökkenőmentes többfeladatos munkavégzést és játékélményt biztosít. A 32 GB vagy 64 GB belső tárhely közül választhatnak a felhasználók, mindkét változatot 3 GB RAM támogatja, így elegendő helyet kaptak az alkalmazások és a média számára, amely tovább bővíthető a dedikált microSDXC foglalaton keresztül.
Ad
Kamera
A Droid Turbo 2 kameraképességei tovább növelték a vonzerejét. Egyetlen 21 MP-es hátsó kamerával rendelkezett, f/2.0 rekeszértékkel és fázisérzékelős autofókusszal, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy részletes és élénk fényképeket készítsenek. A kettős LED-es kéttónusú vaku további támogatást nyújtott a gyenge fényviszonyok esetén. A videózás szerelmesei élvezhették a 4K rögzítést 30 kép/mp sebességgel, valamint az 1080p 30 kép/mp sebességgel HDR-rel, jól kiszolgálva a nagy felbontású tartalomkészítési igényeket. Az előlapon az 5 MP-es szelfikamera LED-es vakut tartalmazott, ami különösen gyenge fényviszonyok között javítja a szelfikészítést.
Szoftver
A telefon a megjelenéskor Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszerrel működött, és frissíthető volt Android 7.0 Nougat-ra. Ez lehetővé tette a felhasználók számára, hogy az idő előrehaladtával hozzáférjenek az újabb Android funkciókhoz és a jobb teljesítményoptimalizáláshoz. A Motorola megközelítése az Androidhoz közel állt a stockhoz, ami kevesebb bloatware-t és tisztább kezelőfelületet jelentett, ami az egyszerűség és hatékonyság megőrzésével fokozta a felhasználói élményt.
Csatlakoztathatóság és érzékelők
A Droid Turbo 2 csatlakozási lehetőségei átfogóak voltak, beleértve a GSM, CDMA, HSPA, EVDO és LTE hálózatok támogatását. A vezeték nélküli kommunikációs képességeit Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 aptX-támogatással, GPS, NFC és infravörös port egészíti ki, bár hiányzik a rádiós funkció, és microUSB 2.0-t használ töltéshez és adatátvitelhez. A szokásos érzékelők, köztük a gyorsulásmérő, a giroszkóp, a közelségmérő és az iránytű is jelen volt, támogatva a különböző alkalmazásokat és felhasználási módokat.
Az akkumulátor élettartama
A 3760 mAh kapacitású, nem cserélhető Li-Ion akkumulátorral felszerelt Droid Turbo 2 dicséretes akkumulátor-üzemidőt biztosított a felhasználók számára. Akár 360 órányi készenléti időt ígért 3G-n és akár 48 órányi beszélgetési időt, ami a kommunikáció és a médiahasználat robusztus teljesítményét jelzi. A 15 W-os vezetékes töltés gyors feltöltést biztosított az elfoglalt felhasználók számára.
Összegzés
A Motorola Droid Turbo 2 továbbra is egy érdekes készülék a nem túl távoli múltból, amely a tartósság, a teljesítmény és a felhasználó-központú funkciók szilárd kombinációját nyújtja. Bár nem versenyez a mai technológiai szabványokkal, megjelenésekor meggyőző csomagot kínált azoknak, akiknek fontos a törésálló képernyő és az átfogó teljesítmény. Mintegy 330 eurós árával prémium kategóriás termékként pozícionálták, amely válogatott funkciókkal igazolta az árát, és maradandó hatást gyakorolt a Motorola formatervezési etikájára.
Ad