Ad

Tervezés és kivitelezés
A DROID RAZR XT912 hihetetlenül vékony profiljáról ismert, mindössze 7,1 mm vastag és 127 gramm súlyú. Ezzel az egyik legvékonyabb telefon volt a megjelenése idején. A 130,7 mm x 68,9 mm-es méreteinek köszönhetően kényelmesen hordozható, és a legtöbb kézbe jól illeszkedett. A telefon fröccsenésállónak készült, ami egy réteg tartósságot adott hozzá, és robusztus kialakítású, Corning Gorilla Glass védelemmel rendelkezett. A színválaszték - fekete, fehér és lila - személyes hangulattal ruházza fel a felhasználókat.
Megjelenítés
A 4,3 hüvelykes Super AMOLED kijelzővel rendelkező DROID RAZR XT912 élénk színeket és éles kontrasztokat kínál. Az 540 x 960 pixeles felbontású, 16:9-es képarányú képernyő ésszerű, körülbelül 256 pixel/ inch pixelsűrűséget tett lehetővé. Bár a kijelző talán nem érte el a mai nagyfelbontású szabványokat, akkoriban igen lenyűgöző volt, mivel tiszta és élénk vizuális kimenetet kínált.
Teljesítmény és szoftver
A telefon Android 2.3.5 Gingerbread operációs rendszerrel került forgalomba, de frissíthető volt Android 4.1 Jelly Bean-re, amely a frissítéssel továbbfejlesztett felhasználói felületet és nagyobb funkcionalitást biztosított. A motorháztető alatt egy TI OMAP 4430 lapkakészlet futott, kétmagos, 1,2 GHz-es Cortex-A9 processzorral és PowerVR SGX540 GPU-val. Ezt a hardvert kiegészítve a készülék 1 GB RAM-mal rendelkezett, amely támogatta a multitaskingot, és eredetileg 16 GB belső tárhelyet tartalmazott, amely microSDHC kártyahelyen keresztül bővíthető. Ezek a specifikációk viszonylag gyors teljesítményt tettek lehetővé a legtöbb hétköznapi feladat és néhány játékalkalmazás esetében.
Ad
Kamera
A készülék fő kamerája egy 8 megapixeles, autofókuszos, LED-es vakuval ellátott fényképezőgép volt, amely 1080p-ben 30 képkocka/másodperc és 480p-ben 120 képkocka/másodperc sebességgel tudott videót rögzíteni, ami a maga idejében meglehetősen fejlettnek számított. A szelfikamera szerény, 2 megapixeles érzékelővel rendelkezett, amely alapvető videohívásokra és szelfikészítésre volt alkalmas, és 720p felbontású videót tudott rögzíteni. Míg a modern okostelefonok nagyobb megapixelekkel és fejlett kamerafunkciókkal büszkélkedhetnek, a DROID RAZR XT912 kamerabeállítása a 2010-es évek eleji szabványokhoz képest megfelelő volt.
Csatlakoztathatóság és funkciók
Ez a készülék a hálózati technológiák széles skáláját támogatja, beleértve a GSM, CDMA, HSPA, EVDO és LTE technológiákat, széles lefedettséggel a különböző sávokon, ami elengedhetetlen a világméretű kapcsolódáshoz. Emellett rendelkezett Wi-Fi 802.11 b/g/n funkcióval, DLNA-val és hotspot funkcióval, Bluetooth 4.0 képességekkel és GPS A-GPS támogatással. A rádió hiányát egyéb multimédiás képességek ellensúlyozták, beleértve a microUSB 2.0 portot és a HDMI portot a külső képernyőkre történő közvetlen médiakimenethez.
Az akkumulátor élettartama
A DROID RAZR XT912 akkumulátort nem cserélhető, 1780 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral látták el, amely akár 204 óra készenléti időt és 12 óra 30 perc beszélgetési időt biztosít. Bár az akkumulátor kapacitása sok modern okostelefonhoz képest alacsonyabb volt, egy egész napos használatra elegendő volt, feltéve, hogy a használat mérsékelt volt.
Végső gondolatok
Amikor először megjelent, a Motorola DROID RAZR XT912 kiemelkedett a stílus, a karcsúság és a funkcionalitás kombinációjával. A körülbelül 220 eurós ár tükrözte a prémium középkategóriás készülék pozícióját. Bár a telefon technológiája mai mércével mérve kétségtelenül elavult, a 2010-es évek eleji innováció figyelemre méltó példája maradt, amely egy olyan időszakot képvisel, amikor az iparág gyorsan fejlődött a modernebb okostelefon-technológia felé.
Ad