Ad
Motorola DROID RAZR MAXX

Bevezetés

A 2012 januárjában bejelentett és kiadott Motorola DROID RAZR MAXX akkoriban jelentős lépést jelentett a mobiltechnológiában, mivel lenyűgöző akkumulátoros üzemidőt és elegáns kialakítást ötvözött. A készülék a későbbi megszűnése ellenére lenyűgöző betekintést nyújt az okostelefonok fejlődésébe, a tartósságra, a formatervezésre és a teljesítményre összpontosítva. Ez az áttekintés a készülék hálózati képességeivel, kialakításával, kijelzőjével, platformjával, kamerájával és akkumulátoros üzemidejével foglalkozik, betekintést nyújtva abba, hogy mi tette a RAZR MAXX-ot népszerű választássá fénykorában.

Hálózat és csatlakoztathatóság

A RAZR MAXX a hálózati technológiák széles skálájával készült, beleértve a GSM, CDMA, HSPA, EVDO és LTE technológiákat. Ez a sokoldalúság adaptív készülékké tette a különböző régiókban és hálózatokban élő felhasználók számára. Támogatta az olyan 2G-sávokat, mint a CDMA 800/1900 és a GSM 850/900/1800/1900, valamint több 3G-sávot is. 4G képességei a 13-as sávra korlátozódtak, ami az LTE technológia akkori, még kialakulóban lévő állapotát tükrözte. A telefon akár 3,1 Mbps sebességű EV-DO Rev.A hálózaton való működésének és a HSPA-hálózatok használatának köszönhetően a felhasználók a készülék korához képest meglehetősen gyors kapcsolatot élvezhettek.

Tervezés és kivitelezés

A DROID RAZR MAXX formatervezése jelentős eladási szempont volt, a 130,7 x 68,9 x 9 mm-es méretekkel és 145 g-os tömeggel. Viszonylag karcsú volt, különösen a benne lévő nagy akkumulátorhoz képest. Fröccsenésálló teste elég robosztusnak bizonyult a mindennapi használathoz, a mikro-SIM-es formátényező pedig az akkori időkben szabványosnak számított. Fekete színe klasszikus megjelenést biztosított, és a tartós anyagok, köztük a Corning Gorilla Glass a képernyőn, hozzájárultak a rugalmasságához. A telefon megőrizte a korának megfelelő modern esztétikáját, a képernyő-test arány pedig megfelelő, körülbelül 56,6%-os volt.

Megjelenítés

A készülék 4,3 hüvelykes Super AMOLED Advanced kijelzője 540 x 960 pixel felbontású. Ez körülbelül 256 ppi pixelsűrűségnek felelt meg, ami megfelelő tisztaságot és színélességet biztosított a szöveg és a képek esetében. A korszakhoz képest a képernyő fényes és élénk vizuális teljesítményt nyújtott, bár a modern nagyfelbontású kijelzőkhöz képest ma már szerénynek számítana. A Corning Gorilla Glass használata nemcsak tartósságot biztosított, hanem a kijelzőt is viszonylag karcmentesen tartotta.


    Ad

Platform és teljesítmény

A RAZR MAXX kezdetben Android 2.3.6 Gingerbread rendszerrel futott, amely Android 4.1 Jelly Bean-re frissíthető. A frissítés lehetővé tette a felhasználók számára a jobb szoftverfunkciók és a nagyobb teljesítmény elérését. A TI OMAP 4430 lapkakészletet kétmagos, 1,2 GHz-es Cortex-A9 CPU-val és PowerVR SGX540 GPU-val működtető készülék a mindennapi feladatokhoz elég zökkenőmentes működést biztosított, bár a modern szabványokhoz képest nehezebb multitaskinggal küszködött. Az 1 GB RAM és a microSDHC kártyával bővíthető 8 GB belső tárhely rugalmasságot biztosított a felhasználók számára az alkalmazások és a média kezelésében.

Kamera

A RAZR MAXX fényképezését egy 8 MP-es hátsó kamera könnyítette meg, autofókusszal és LED vakuval, amely 1080p videó 30fps sebességgel történő felvételére képes. Bár ezek a specifikációk akkoriban meglehetősen erősnek számítottak, a mai okostelefonok kameráinak magas megapixelszámához és fejlett funkcióihoz képest elhalványulnak. Az 1,3 MP-es előlapi kamera megfelelő volt videohívásokhoz és alapvető szelfikészítéshez, 720p-s videókészítésre volt képes, igazodva a készülék középkategóriás státuszához a fotózás szempontjából.

Az akkumulátor élettartama

A DROID RAZR MAXX jellemzője a nem cserélhető, 3300 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor volt, amely akár 21 óra 30 perces beszélgetési idővel és 380 órás készenléti idővel büszkélkedhet. Ez a példaértékű akkumulátor-üzemidő támogatta a Motorola azon törekvését, hogy olyan telefont hozzon létre, amely nem igényel gyakori töltést, ami kiemelkedő tulajdonság volt egy olyan időszakban, amikor a legtöbb okostelefon napi töltést igényelt. A 61 órás tartóssági érték aláhúzta a hosszabb használat hatékony támogatására való képességét, így a készüléket azon felhasználók kedvencévé tette, akiknek egész napos megbízható teljesítményre van szükségük az állandó áramforrással való aggodalom nélkül.

Összegzés

A Motorola DROID RAZR MAXX kiemelkedik az okostelefonok történelméből tartós akkumulátoros üzemidejével és a kor technikai korlátain belüli szilárd teljesítményével. Bár hardvere és funkciói ma már szerénynek tűnhetnek, megjelenésekor meggyőző opció volt az akkumulátor tartósságát és a megbízható hálózati kapcsolatot előtérbe helyező felhasználók számára. Minimalista dizájnja ellenére is hatékony volt, ami a maga nemében klasszikussá tette. Bár már nem gyártják, a RAZR MAXX továbbra is az okostelefonok történetének érdekes darabja, amelyet azért értékelnek, mert korában az akkumulátorral kapcsolatos elvárások határait feszegette.


    Ad