Ad

Bevezetés
A Motorola DROID RAZR HD jelentős belépőt jelentett az okostelefonok piacára, amikor 2012 szeptemberében bejelentették és a következő hónapban megjelent. Bár mára már nem gyártják, a maga idejében meggyőző készülék volt, amely a tartósság, a teljesítmény és a csatlakoztathatóság olyan keverékét kínálta, amely sok felhasználó számára vonzó volt. Nézzük meg azokat a részleteket, amelyek ezt a telefont kiemelkedővé tették a megjelenése idején.
Tervezés és kivitelezés
A DROID RAZR HD karcsú kialakítású, 131,9 x 67,9 x 8,4 mm-es méretekkel rendelkezett, így a korához képest viszonylag vékony volt. A 146 grammos súlyával egyensúlyt teremtett a robusztusság és a kézben tartás kényelme között. A készüléktestet fröccsenésálló bevonattal látták el, ami egy rétegnyi tartósságot biztosított a kisebb folyadékoknak való kitettséggel szemben. A telefon Micro-SIM-helyet tartalmazott, és a felépítése robusztus volt, amit a kijelzőt védő Corning Gorilla Glass is alátámasztott.
Megjelenítés
A Motorola DROID RAZR HD vonzerejét elsősorban a 4,7 hüvelykes Super AMOLED kijelzője jelentette. A képernyő felbontása 720 x 1280 képpont volt, a pixelsűrűség pedig körülbelül 312 ppi volt, így élénk és éles képet adott vissza. A Super AMOLED technológia gazdag színeket és kiváló kontrasztot biztosított, így öröm volt a multimédiás tartalmak megtekintése. A jelentős, körülbelül 68%-os képernyő-test arány azt jelentette, hogy a készülék bőséges kijelzőterületet kínált, ami vonzó tulajdonság volt az útközbeni médiafogyasztást kedvelő felhasználók számára.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a telefont a Qualcomm MSM8960 Snapdragon S4 Plus chipset hajtotta, amelyet egy kétmagos, 1,5 GHz-es Krait CPU és egy Adreno 225 GPU egészített ki. Kezdetben Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich-et futtatott, de frissíthető volt 4.4 KitKat-ra. Az 1 GB RAM és a 16 GB belső tárhely (amelyből 12 GB volt a felhasználó által hozzáférhető), amely microSDHC-nyílással bővíthető, a készülék megfelelően felszerelt volt az akkoriban elterjedt multitasking és tárolási igényekhez.
Ad
Kamera képességek
A DROID RAZR HD 8 MP-es hátsó kamerája autofókusszal és LED vakuval rendelkezik, amely 1080p videó rögzítésére képes 30fps sebességgel. Bár nem volt úttörő, a mindennapi fényképezéshez és videózáshoz elegendő volt. Az 1,3 MP-es előlapi kamera lehetővé tette az alapvető videohívásokat és szelfiket. A mai mércével mérve szerény kameraspecifikációk ellenére a telefon megfelelő fotóminőséget nyújtott a megjelenési időszakhoz képest.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A DROID RAZR HD átfogó csatlakozási lehetőségeket kínált, támogatva a GSM, CDMA, HSPA, EVDO és LTE hálózatokat, széles körű kompatibilitást biztosítva a különböző szolgáltatók között. A Wi-Fi képességek közé tartoztak a kétsávos és a hotspot funkciók. A Bluetooth 4.0 A2DP, EDR, LE és aptX támogatással zökkenőmentes vezeték nélküli csatlakozást tett lehetővé az audioeszközök számára. A készülék GPS-t is tartalmazott az A-GPS, S-GPS és GLONASS támogatásával, valamint NFC képességekkel az érintésmentes tranzakciókhoz. A készülék microUSB 2.0 porttal volt felszerelve, bár a rádió hiánya egyes felhasználók számára hátrányt jelentett.
Az akkumulátor élettartama
A nem cserélhető Li-Po 2530 mAh-s akkumulátorral működő DROID RAZR HD lenyűgöző akkumulátor-üzemidőt kínált, akár 286 órás készenléti idővel és 24 órás beszélgetési idővel büszkélkedhet. Ez a meghosszabbított akkumulátorteljesítmény volt az egyik kiemelkedő tulajdonsága, amely a felhasználóknak bizalmat adott az egész napos használhatóságban gyakori újratöltés nélkül.
Összegzés
Összefoglalva, a Motorola DROID RAZR HD egy jól lekerekített okostelefon volt, amely szilárd kialakítással, tisztességes teljesítménnyel és élénk kijelzővel rendelkezett, és hatékonyan kielégítette a felhasználók igényeit 2012-ben. Bár a technológia jelentősen fejlődött a megjelenése óta, a specifikációk és a funkciók megértése a korabeli kontextusban kiemeli a kívánatosságát és a stratégiai egyensúlyt, amelyet a Motorola elért ebben a modellben. A 250 EUR körüli árképzés elérhető, de mégis alkalmas készülékként pozícionálta, és életciklusa során kedvező piaci szegmenst fogott meg.
Ad