Ad

Bevezetés
A Motorola Droid Bionic Targa egy ambiciózus okostelefon volt, amely a maga idejében a piac csúcskategóriás szegmensét célozta meg, bár végül a hivatalos bevezetés előtt megszűnt termékké vált. Az okostelefonok fejlődésének kulcsfontosságú pillanatát jelentette, mivel a Motorola robusztus tervezési filozófiáját a 4G LTE technológia korai bevezetésével ötvözte. Nézzük meg mélyebben a különböző komponenseit.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola Droid Bionic Targa tervezésekor a praktikumot tartották szem előtt, a Motorola tervezési etikájára jellemző hagyományos és egyszerű megjelenéssel, bár a konkrét méretek és a súly nem szerepel a listán. Mini-SIM-kártyát használt, ami a fejlesztési fázisában az okostelefonoknál általános volt. A hivatalos bevezetés hiánya ellenére az esztétikai kialakítás valószínűleg a tartósságot és a funkcionalitást hangsúlyozta, a szolid fekete szín pedig az alapkínálatot jelentette.
Megjelenítés
A 4,5 hüvelykes IPS LCD képernyővel felszerelt Droid Bionic célja az volt, hogy egyensúlyt teremtsen a képernyő és a zsebbarát kialakítás között. Az 540 x 960 képpontos felbontás, ami körülbelül 245 képpontot jelent hüvelykenként, tiszta és élénk képeket biztosított volna, amelyek alkalmasak a mindennapi feladatokhoz, például a böngészéshez és a médiafogyasztáshoz. Ez a felbontás, 16:9-es képaránnyal párosulva, jellemző volt a korabeli okostelefonokra, amelyek a felhasználóbarátságra és a tisztaságra összpontosítottak.
Teljesítmény
Az okostelefon Android 2.3 (Gingerbread) operációs rendszerrel futott, amely stabil és felhasználóbarát felületet biztosított, és hozzáférést biztosított a kiterjedt Android alkalmazás-ökoszisztémához. A kétmagos, 1,0 GHz-es processzorral működő Droid Bionic megbízható teljesítményt ígért az alapvető feladatokhoz és a mérsékelt többfeladatú működéshez, és olyan felhasználóknak kedvezett, akiknek a funkcionalitás fontosabb, mint a csúcssebesség.
Ad
Kamera
A fényképezés egy figyelemre méltó funkció volt a 8 MP-es fő kamerával, amely autofókusszal és kettős LED vakuval van felszerelve. Ez a beállítás különböző fényviszonyok mellett is képes volt tisztességes képeket készíteni, bár a fejlett fotózási funkciók korlátozottak voltak. Míg a videós képességekkel kapcsolatos részletek nem kerültek részletezésre, ezeknek a fényképészeti funkcióknak a beépítése azt sugallta, hogy az alkalmi fotósokat próbálják megszólítani. A szelfikamera jelenléte, bár részletesen nem részletezték, a felhasználók körében akkoriban elterjedt alapvető videohívási és önarcképkészítési igényeket elégítette ki.
Hang és csatlakoztathatóság
A telefon szabványos 3,5 mm-es audiocsatlakozóval és hangszóróval rendelkezett, ami a hang elérhetőségét és minőségét értékelő felhasználóknak kedvezett. A csatlakozási lehetőségek dicséretesek voltak, beleértve a Wi-Fi 802.11 b/g/n-t DLNA és hotspot funkcióval, ami zökkenőmentes internetkapcsolatot és médiamegosztást biztosított. A Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel megbízható vezeték nélküli kapcsolatot biztosított a perifériákhoz. Az A-GPS-támogatással ellátott GPS garantálta a pontos helymeghatározási szolgáltatásokat, tovább javítva a navigációs célú használhatóságot.
További jellemzők
A Droid Bionic a hiányosabb funkciók között tartalmazott gyorsulásmérő, közelségmérő és iránytű érzékelőket, ami tükrözi a mozgás- és tájékozódáskövetést igénylő különböző alkalmazások és tapasztalatok képességét. A microUSB 2.0 port jelenléte megkönnyítette az adatátvitelt és a töltést, igazodva a korabeli ipari szabványokhoz. A HDMI-port előremutató megközelítést jelentett, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy okostelefonjukat nagyobb kijelzőhöz csatlakoztassák a média és a prezentációk számára, ami a versenytársak készülékeinél nem mindenhol volt jelen.
Az akkumulátor élettartama
A készülékben egy cserélhető Li-Po 1750 mAh-s akkumulátor kapott helyet, ami arra utal, hogy a felhasználó szervizelhetőségére és a konnektortól távol történő hosszabb használatra helyezték a hangsúlyt. Bár az akkumulátor élettartamára vonatkozó adatokat nem adtak meg, a kapacitás a hardverkonfigurációhoz képest ésszerű volt, és arra irányult, hogy gyakori újratöltés nélkül egy teljes napot kínáljon mérsékelt használat mellett.
Összegzés
A Motorola Droid Bionic Targa, bár hivatalosan soha nem került piacra, olyan funkciók gyűjteményét mutatta be, amelyek célja a legmodernebb okostelefon-technológia és a Motorola-felhasználók által elvárt megbízhatóság összehangolása volt. Fontos lépést jelenthetett volna a 4G LTE széles körű elterjedése felé vezető átmeneti szakaszban. Annak ellenére, hogy a készüléket nem adták ki hivatalosan, a specifikációi pillanatképet nyújtanak a korai okostelefonok tervezésének ambícióiról és korlátairól a fejlesztési korszakában.
Ad