Ad

Bevezetés
A 2012 februárjában megjelent Motorola DROID 4 XT894 figyelemre méltó belépő volt az okostelefonok piacán, különösen a fizikai billentyűzetet kedvelő felhasználók számára volt vonzó. Robusztus funkcióival mind az üzleti szakembereket, mind a technológia szerelmeseit kiszolgálta. Bár végül megszűnt, funkcióinak sokasága és a Motorola márka megbízhatósága miatt a maga idejében népszerű választás volt.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola DROID 4 XT894 formatervezése masszív és funkcionális esztétikával büszkélkedhet, méretei 127 x 67,3 x 12,7 mm, súlya pedig 178,9 gramm. A készülék társaihoz képest kissé terjedelmesebb volt, ami nagyrészt a kicsúsztatható QWERTY billentyűzetnek köszönhető, ami kulcsfontosságú értékesítési szempont volt. A billentyűzet kifogástalan gépelési élményt nyújtott a jól elhelyezett billentyűkkel, ideális volt azon felhasználók számára, akiknek nagyobb pontosságra volt szükségük, mint amit a képernyőn lévő billentyűzetek nyújtani tudtak. Hasznos megjelenését a 4,0 hüvelykes TFT-kijelzőt védő tartós Corning Gorilla Glass üveg tette még jobbá, amely ellenállást biztosított a karcolásokkal és kisebb esésekkel szemben.
Megjelenítés
A DROID 4 4,0 hüvelykes kijelzője 540 x 960 képpont felbontású volt, ami körülbelül 275 ppi pixelsűrűséget biztosított. Bár nem a legélesebb a kategóriájában, a képernyő tisztán adta vissza a képeket és a szöveget, és megfelelő színpontosságot és kontrasztot biztosított. A szerény, 51,6%-os képernyő-test arány ellenére a kijelző mérete jól illeszkedik az általános kialakításhoz, így a telefon könnyen kezelhető és egy kézzel is kezelhető.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a telefont egy TI OMAP 4430 lapkakészlet hajtotta, kétmagos, 1,2 GHz-es Cortex-A9 processzorral és PowerVR SGX540 GPU-val. Akkoriban ez a konfiguráció zökkenőmentes teljesítményt nyújtott a mindennapi feladatokhoz, a többfeladatos működéshez és az alapvető játékokhoz. A készülék kezdetben Android 2.3 Gingerbread operációs rendszerrel működött, amelyről opcionálisan Android 4.0 Ice Cream Sandwich-re lehetett frissíteni, ami jobb használhatóságot és az alkalmazások szélesebb köréhez való hozzáférést biztosított. A processzort 1 GB RAM egészítette ki, ami a korszak okostelefonjainál szabványosnak számított, lehetővé téve több alkalmazás hozzáértő kezelését.
Ad
Kamera
A fényképezés volt a Motorola DROID 4 egyik erőssége, amely 8 MP-es hátsó kamerával, autofókusszal és LED vakuval rendelkezik. Jó fényviszonyok mellett kielégítő eredményeket produkált, és 30 kép/mp sebességgel 1080p videók készítésére is képes volt. Az 1,3 MP-es előlapi kamera szerény, de működőképes volt videohívásokhoz és alapvető szelfikészítéshez, 720p felbontású videót rögzítve.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A telefon a hálózati technológiák széles skáláját támogatta, beleértve a GSM, CDMA, HSDPA és LTE technológiákat, ami robusztus csatlakozási lehetőségeket biztosított. A Bluetooth 4.0 és a Wi-Fi 802.11 b/g/n is rendelkezésre állt, lehetővé téve a hatékony vezeték nélküli kommunikációt a különböző eszközök között. Az A-GPS és a GPS beépítése megbízható helymeghatározási szolgáltatásokat biztosított, bár a rádió hiánya egyes felhasználók számára hiányozhatott. A csatlakoztathatóság tovább bővült egy microUSB 2.0 porttal, amely támogatta az USB On-The-Go funkciót a sokoldalú tartozékcsatlakozásokhoz, valamint egy HDMI-porttal a nagyobb képernyőkön történő egyszerű médiamegosztáshoz.
Az akkumulátor élettartama
A Motorola DROID 4 1785 mAh kapacitású, nem cserélhető akkumulátora akár 204 óra készenléti időt és nagyjából 12 óra 30 perc beszélgetési időt kínál. Bár a mai szabványok szerint nem kivételes, ezek a számok akkoriban meglehetősen versenyképesek voltak, és lehetővé tették a felhasználók számára, hogy ésszerű ideig használhassák az akkumulátort, mielőtt újra kellene tölteni.
Összegzés
A Motorola DROID 4 XT894 megjelenésekor 260 EUR körüli áron kínált megbízható értéket a számos funkciójával és megbízhatóságával. Fizikai billentyűzete megkülönböztető tényező volt, amely a tapintható visszajelzéseket kedvelők számára vonzó volt, míg általános teljesítménye és építési minősége praktikus választássá tette. Megszűnése ellenére a DROID 4 a Motorola mobilkészülékeinek történetében továbbra is figyelemre méltó fejezet marad, amelyre szívesen emlékeznek azok, akik értékelték egyedi kínálatát.
Ad