Ad
Motorola DROID 3

Bevezetés

A 2011 júliusában bemutatott Motorola DROID 3 az okostelefonok piacára egy kis újjáéledt innovációt hozott, meglovagolva a Motorola márka DROID márkájának hullámát. Bár hivatalosan már nem forgalmazzák, ez a telefon jellegzetes tulajdonságai miatt maradt emlékezetes, különösen a fizikai QWERTY-billentyűzet miatt, amely kiemelkedő elem volt a kizárólag érintésalapú kezelőfelületek növekvő trendje közepette. A hardveres specifikációk, a dizájn és a használhatóság kombinációjával a DROID 3 mind az üzleti felhasználóknak, mind a kompakt készülékben praktikus megoldásokat kereső mobiltechnika-rajongóknak megfelelt.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola DROID 3 formatervét tekintve 124 x 64 x 13 mm-es méretekkel és 167 grammos tömeggel rendelkezik, így a mai szabványok szerint mérsékelt méretű. Formavilága szilárd felépítést biztosított, mini-SIM foglalattal és kissé vastag testtel a fizikai QWERTY billentyűzet elhelyezésére, amely simán kicsúszik. A jól elhelyezett billentyűk különösen vonzóak a tapintással történő gépelést kedvelő felhasználók számára, és egyértelmű előnyt jelentenek a korabeli képernyős billentyűzetekkel szemben. A telefon fekete színű kivitelezése a professzionális esztétikához igazodik, kiegészítve a tervezett üzleti felhasználást.

Megjelenítés

Az 540 x 960 pixel felbontású, 4,0 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkező DROID 3 a maga korában tisztességes vizuális élményt nyújt, a pixelsűrűsége pedig körülbelül 275 ppi. Ez biztosítja, hogy a szöveg és a grafika meglehetősen élesen jelenjen meg. A körülbelül 55,6%-os képernyő-test arány a fizikai billentyűzet és a navigációs gombok által igényelt többlethelyet tükrözi.


    Ad

Teljesítmény

A motorháztető alatt a Motorola DROID 3 Android 2.3 (Gingerbread) operációs rendszerrel fut, és egy TI OMAP 4430 chipset hajtja, kétmagos, 1 GHz-es Cortex-A9 processzorral. Ez a beállítás zökkenőmentes teljesítményt biztosít az alapfeladatok és a többfeladatú munkavégzés során, bár a felhasználók korlátokba ütközhetnek igényesebb alkalmazások vagy játékok futtatásakor. A PowerVR SGX540 GPU 512 MB RAM-mal kombinálva megfelelő támogatást nyújt a médialejátszáshoz és a legtöbb 2011 előtti játékhoz. A felhasználók azonban észrevehetik, hogy a készülék nem frissíthető az Android 4.1 (Jelly Bean) rendszerre, ami korlátozza az újabb alkalmazásokhoz és funkciókhoz való hozzáférést.

Kamera képességek

A telefon egyetlen 8 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amely autofókusszal és LED vakuval rendelkezik, és 1080p@30fps sebességgel készít fényképeket és rögzít videókat. Bár a kamera a megjelenéskor versenyképes volt, a modern okostelefonokra jellemző fejlett funkciók és szoftveres fejlesztések hiánya miatt inkább az alapvető fotózási igények kielégítésére alkalmas. A VGA előlapi kamera megfelel a szerényebb videohívásokhoz, de a kifinomultabb képeket kereső szelfikedvelők számára nem kínál sokat.

Csatlakoztathatóság és akkumulátor-üzemidő

A DROID 3 számos hálózati technológiát támogat, beleértve a GSM, CDMA, HSPA és EVDO technológiákat, így a készülék jól használható a különböző földrajzi területeken. A Wi-Fi b/g/n, a Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel, valamint a GPS A-GPS-szel átfogó csatlakozási lehetőségeket biztosít. A rádió és az új Bluetooth-szabványok hiánya ellenére ezek a képességek a legtöbb mindennapi csatlakozási igényt kielégítik. A microUSB 2.0 port és a HDMI-kimenet tovább növeli a készülék sokoldalúságát az adatátvitel és a média megosztása terén.

Ami az akkumulátor üzemidejét illeti, a kivehető 1540 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor akár 300 óra készenléti időt és körülbelül 9 óra 16 perc beszélgetési időt kínál, ami a maga idejében tekintélyesnek mondható. Az akkumulátor kapacitását szándékosan szerényen tartottuk, egyensúlyt teremtve a telefon energiaigénye és a kompakt és hordozható készülékre való törekvés között.

Összegzés

A Motorola DROID 3 kiemelkedik robusztus QWERTY billentyűzetével, szilárd építési minőségével és a rendszeres feladatok elvégzéséhez szükséges kielégítő teljesítményével. Megjelenésekor meggyőző csomagot kínált a hatékony gépelést és az egyszerű okostelefonos képességeket előtérbe helyező felhasználók számára. Bár a szoftverfrissítések terén mutatkozó korlátai, a szerény RAM és a régebbi csatlakozási lehetőségek nem felelnek meg a mai okostelefon-szabványoknak, a mobiltelefonok evolúciójának emlékezetes eszköze marad. A DROID 3, amelynek ára elérhetősége idején körülbelül 200 EUR volt, a praktikum és a teljesítmény olyan keverékét nyújtotta, amely a hagyománytisztelők és a technológia iránt érdeklődő felhasználók számára egyaránt vonzó volt.


    Ad