Ad
Motorola DROID 2

Tervezés és kivitelezés

A Motorola DROID 2 masszív és kissé nehézkes felépítéssel büszkélkedhet, méretei 116,3 x 60,5 x 13,7 mm, súlya pedig 169 gramm. Ez a súly érezhető, és olyan tartósságot kölcsönöz neki, amely a mai elegáns készülékeknél nem jellemző. Kicsúsztatható QWERTY-billentyűzettel rendelkezik, amely kielégítő tapintású gépelési élményt nyújt, és különösen a fizikai billentyűzetekhez szokott felhasználók számára vonzó. Az elülső kijelző egy 3,7 hüvelykes képátlójú TFT-képernyőt használ, amely a modern, teljes képernyős készülékekhez képest viszonylag alacsony képernyő-test arányt biztosít. A 480 x 854 pixeles felbontással körülbelül 265 ppi pixelsűrűséget ér el, ami a korához képest elfogadható tisztaságot biztosít.

Teljesítmény és platform

A motorháztető alatt a DROID 2 1,0 GHz-es processzorral működik, amely Android 2.2 Froyo operációs rendszert futtat, amely a megjelenésekor a legmodernebb volt. Bár nem rendelkezik a jelenlegi okostelefonokban található kifinomult többmagos processzorokkal és nagy teljesítményű GPU-kkal, a korszakához képest a teljesítménye elegendő volt az alapvető okostelefonos feladatokhoz és a korai Android-alkalmazásokhoz. A készülék 8 GB belső tárolóval érkezett, amely egy dedikált microSDHC-nyíláson keresztül bővíthető, és hasonlóan felszerelt 8 GB-ot tartalmazott, ami tisztességes tárolási rugalmasságot biztosított.

Kamera képességek

Fényképészeti szempontból a DROID 2 egyetlen 5 MP-es hátsó kamerát kínál autofókusszal, ami 2010-ben elvárt funkció, és közepes minőségű képek rögzítésére és 480p-s videó rögzítésére képes 30 fps sebességgel. Az előlapi szelfikamera hiánya figyelemre méltó, ami azt jelzi, hogy a szelfizés még azelőtt volt, hogy a szelfik mainstreamé váltak volna. Azok számára, akiknek alapvető fotózási képességekre van szükségük a mobilkészülékükkel szemben, ez a telefon elegendő, és megörökíti a mindennapi pillanatokat, bár nem magas minőségben.


    Ad

Csatlakoztathatóság és kommunikáció

A telefon a korához képest átfogó csatlakozási lehetőséget kínál, és támogatja a CDMA-hálózatokat, akár 3,1 Mbps sebességű EVDO Rev.A sebességgel. A Wi-Fi b/g/n szabványokkal támogatott, a Bluetooth 2.1 mellett, amely ma már elavultnak tűnik a Bluetooth 5.0+ korszakában. A GPS-képességek közé tartozik a navigációra alkalmas A-GPS-támogatás. Hiányzik az FM-rádió, és a töltéshez és adatátvitelhez microUSB 2.0 portot használ, ami akkoriban szabványos volt.

Audio és multimédia

A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a hangot magánéletben élvezhessék, ami még a modern szabványok szerint is nagyra értékelt funkció. A hangszóró megfelelő hangzást biztosít, amely külső hangszórók nélkül is alkalmas a személyes élvezetre. A telefon támogatja a különböző hangformátumokat, így sokoldalú médialejátszóvá válik, annak ellenére, hogy nem rendelkezik korszerű streaming funkciókkal.

Akkumulátor és végső gondolatok

A DROID 2-t egy cserélhető 1400 mAh-s Li-Po akkumulátor táplálja, amely akár 315 óra készenléti időt és 10 óra beszélgetési időt kínál, ami egy évtizedes készülékhez képest tiszteletre méltó érték. Az akkumulátor cserélhető jellege javíthatóságot és hosszú élettartamot biztosít a felhasználó számára, lehetővé téve az akkumulátor cseréjét szükség esetén.

Összefoglalva, a Motorola DROID 2 a mobiltechnológia fejlődésének kulcsfontosságú időszakát tükrözi, és elsősorban a technológia szerelmeseinek és a nosztalgiázni vágyóknak tetszik. Az induláskor 180 EUR körüli árával a megjelenési korszak középkategóriás pozícionálásához igazodik. Kortárs szempontból az Android meghatározó éveinek relikviájaként szolgál, emlékeztetve minket arra, hogy az okostelefon-technológia viszonylag rövid idő alatt milyen sokat fejlődött.


    Ad