Ad
Motorola DEFY XT535

Kialakítás és tartósság

A 115 x 58,5 x 12 mm méretű és 115 gramm súlyú DEFY XT535 készüléket a praktikum és a tartósság jegyében tervezték. Kompakt formájának köszönhetően könnyen kézben tartható és hordozható. A telefon egyik kiemelkedő jellemzője a strapabírósága, amelyet az IP67-es tanúsítással ért el, ami azt jelenti, hogy porálló, és 30 percig ellenáll a vízbe merülésnek 1 méteres mélységig. Ez vonzó választássá teszi a készüléket azon felhasználók számára, akiknek olyan telefonra van szükségük, amely képes megbirkózni a zord körülményekkel. A telefon felépítését a kijelzőn található Corning Gorilla Glass védelem erősíti, amely további karcállóságot biztosít.

Megjelenítés

A készülék 3,7 hüvelykes TFT-kijelzője 480 x 854 képpont felbontású, ami körülbelül 265 képpont per hüvelyk képpontsűrűséget eredményez. Bár a képernyő mérete és felbontása a korabeli szabványokhoz képest szerény, a megjelenés idején a mindennapi feladatokhoz, például böngészéshez, olvasáshoz és alapvető médiafogyasztáshoz megfelelő volt. A 16:9-es képarány szintén eléggé szabványos volt a korban, és alapvető megjelenítési élményt nyújtott, említésre méltó sallangok vagy a kijelzőtechnológia újításai nélkül.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a DEFY XT535 a Qualcomm MSM7227A-0 AA Snapdragon S1 chipsetet használja, 1,0 GHz-es Cortex-A5 CPU-val és Adreno 200 GPU-val párosítva. Az e kombináció által nyújtott teljesítmény alapszintű, elsősorban olyan alapvető okostelefon funkciókhoz alkalmas, mint a hívások kezdeményezése, szöveges üzenetek küldése és alkalmi webböngészés. A készülék Android 2.3.7 (Gingerbread) operációs rendszerrel működik, amely az egyik utolsó iteráció volt, mielőtt az Ice Cream Sandwich jelentős vizuális és funkcionális változásokat hozott az Android operációs rendszerben. A Gingerbread azonban mai mércével mérve jelentősen elavult, és nem biztos, hogy támogatja az újabb alkalmazásokat, illetve nem kínálja a felhasználók által elvárt biztonsági funkciókat.


    Ad

Kamera

A telefon egyetlen 5 MP-es hátlapi kamerát tartalmaz autofókusszal és LED vakuval, amely 480p@30fps sebességgel képes videót rögzíteni. Bár a fényképezésben nem jeleskedik, jó fényviszonyok mellett alapvető pillanatképek készítésére alkalmas. Az autofókusz segít a tisztaságban, de a kamera nem rendelkezik fejlett funkciókkal vagy vezérlőkkel a kreatívabb fényképezéshez. Az előlapon a készülék egy VGA-kamerának ad otthont, amely nagyon alacsony felbontású képeket készít, amelyek inkább a videohívásokhoz, mintsem a jó minőségű szelfikhez illenek.

Tárolás és akkumulátor élettartam

A memória tekintetében a DEFY XT535 1 GB belső tárhelyet kínál 512 MB RAM mellett. A ténylegesen felhasználható hely azonban a rendszerfájlok miatt jóval kevesebb, így a további tároláshoz a microSDHC kártyahelyet kell használni. A telefont egy cserélhető 1650 mAh-s Li-Ion akkumulátor táplálja, amely akár 9 óra beszélgetési időt és akár 290 óra készenléti időt kínál. Míg az akkumulátor élettartama a benne futó hardverhez képest tisztességes, a modern felhasználók ezt a kapacitást nem találhatják elegendőnek az újabb okostelefonokra jellemző igényesebb feladatokhoz.

Csatlakoztathatóság és egyéb jellemzők

A csatlakoztathatóság tekintetében a készülék támogatja a GSM/HSPA hálózati technológiákat, és akár 7,2 Mbps sebességet is elérhet. Az egyéb funkciók közé tartozik a Wi-Fi b/g/n Wi-Fi Direct, DLNA és hotspot funkcióval, a Bluetooth 3.0 és a GPS A-GPS támogatással. Emellett FM-rádiót és szabványos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót is tartalmaz, így a korban szokásos vezeték nélküli és audiofunkciókat kínál.

Összegzés

Összességében a Motorola DEFY XT535 egy robusztus belépő szintű okostelefon, amelyet 2012-ben a tartóssága miatt értékeltek. Megbízható opcióként szolgál azok számára, akiknek olyan készülékre van szükségük, amely a nehéz körülményeknek is ellenáll, bár technológiai korlátai mai mércével mérve nyilvánvalóak. A bevezetésekor 130 EUR körüli árával a funkciók és a strapabíróság ésszerű egyensúlyát kínálta a pénztárcabarát fogyasztók számára. Mivel azonban kifutott modellről van szó, valószínűleg már nem felel meg a korszerű alkalmazásokkal és szolgáltatásokkal való kompatibilitást kereső felhasználók igényeinek.


    Ad