Ad

Motorola DEFY XT XT556 felülvizsgálata
Bevezetés
A Motorola DEFY XT XT556, amelyet 2012 júliusában jelentettek be és adtak ki, abba a korszakba tartozik, amikor az okostelefonok alapvető mindennapi kütyükké váltak. Ez a készülék egyesíti a robusztus fizikai tartósságot az akkoriban elérhető alapvető technológiai funkciókkal, és olyan felhasználóknak kedveskedett, akiknek egy robusztus telefonra volt szükségük, amely ésszerű teljesítményt nyújt a szokásos feladatokhoz. Bár már nem gyártják, továbbra is érdekes referenciapontja a mobiltechnológia fejlődésének.
Tervezés és kivitelezés
A DEFY XT XT556 tervezésénél a tartósságot tartották szem előtt: IP67-es minősítéssel rendelkezik, ami azt jelenti, hogy ellenáll a pornak és a vízbe merítésnek 1 méterig 30 percig, ami megkülönbözteti sok kortársától. A 115 x 58,5 x 12 mm-es méretekkel és 130 g-os tömeggel kompakt és meglehetősen könnyű. A Corning Gorilla Glass használata növeli a karcolásokkal és ütésekkel szembeni ellenálló képességét. A dizájn praktikus megközelítést tükröz, a Mini-SIM foglalattal támogatja a hálózati működését.
Megjelenítés
A telefon 3,7 hüvelykes TFT-kijelzője 480 x 854 képpontos felbontással nagyjából 265 ppi pixelsűrűséget biztosít, ami a korban szabványosnak számított. Ez kielégítő tisztaságot biztosít az olyan alapvető feladatokhoz, mint a telefonálás, az SMS-ek írása és a könnyű alkalmazáshasználat. A körülbelül 56,1%-os képernyő-test arány azt jelenti, hogy a 2010-es évek elején az okostelefonokra jellemző, a funkcionalitást a formával szemben előtérbe helyező, érezhető keret van.
Teljesítmény
Az Android 2.3 Gingerbread operációs rendszeren futó DEFY XT egy nagyon egyszerű, a kornak megfelelő okostelefon-élményt nyújt. A készüléket egy 1,0 GHz-es processzor hajtja 512 MB RAM-mal, ami a modern alkalmazások vagy a multitasking esetében teljesítménykorlátozást jelenthet, de a korszakban elterjedt alkalmazások és felhasználási esetek kezeléséhez elfogadható volt. A belső tárhely minimális, 1 GB, de a microSDHC foglalat lehetővé teszi a felhasználók számára a tárhely bővítését, ami hasznos funkció a média és az alkalmazások tárolásához.
Ad
Kamera
A készülék egyetlen 5 MP-es fő kamerával rendelkezik, autofókusszal és LED vakuval. Ez lehetővé teszi az alapvető fényképezést, és 480p videót rögzít 30fps sebességgel. A kamera teljesítménye szerény, egyszerű pillanatképek készítésére jó szolgálatot tesz. A készülék egy VGA előlapi kamerát is tartalmaz, ami aláhúzza a mai szabványok szerint korlátozott képességeit a szelfikészítéshez vagy videohívásokhoz.
Hang és csatlakoztathatóság
A hangminőségről egy hangszóró és egy 3,5 mm-es jack csatlakozó gondoskodik, így a fejhallgatók és hangszórók széles választékával kompatibilis. A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth, a GPS, az A-GPS a helymeghatározó szolgáltatásokhoz és az FM rádió funkció. A microUSB 2.0 port a töltési és adatátviteli igényeket szolgálja ki. Ezek a funkciók hatékonyan fedezik le az alapvető csatlakozási és multimédiás igényeket.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 1650 mAh Li-Ion akkumulátorral felszerelt DEFY XT XT556 akár 300 óra készenléti időt és körülbelül 5 óra 30 perc beszélgetési időt kínál, a használati szokásoktól függően. Bár a modern szabványok szerint nem lenyűgöző, ezek a számok a megjelenés idején elfogadhatóak voltak, és a cserélhető jelleg lehetővé teszi a könnyű cserét.
További funkciók és árképzés
A telefon egy sor érzékelőt kínál, köztük gyorsulásmérőt, közelségérzékelőt és iránytűt, amelyek az alapvető felhasználói interakciók és alkalmazások alapfelszereltségét képezték. A bevezetéskor 160 EUR körüli áron kínált DEFY XT XT556 megfizethető opcióként pozícionálta magát a strapabíró okostelefonok piacán, és inkább a tartós felépítésével, mintsem a csúcstechnológiával emelte ki az értéket.
Összegzés
A Motorola DEFY XT XT556 egy olyan készülék, amely egy olyan korszak jelképe, amely a hasznosságra és a tartósságra összpontosít, és olyan felhasználók számára vonzó, akiknek olyan strapabíró telefonra van szükségük, amely képes túlélni a zord körülményeket. Bár a modern szabványok szerint elavult, robusztus kialakítása és alapvető funkciókészlete egyensúlyt tükröz a költségek, a funkcionalitás és a rugalmasság között. A mobiltechnológia fejlődésén elmélkedők számára lenyűgöző bepillantást nyújt a 2012-es okostelefonok világába.
Ad