Ad
Motorola Defy Pro XT560

Tervezés és kivitelezés

A Motorola Defy Pro egyik kiemelkedő jellemzője a robusztus felépítés, amelyet az IP67-es tanúsítás jellemez. Ez a védelmi szint biztosítja, hogy a telefon por- és vízálló legyen, és akár egy méteres vízbe merülve is képes 30 percig ellenállni a víz alá merülésnek, így meggyőző választás a zord környezetben is tartósságot igénylő felhasználók számára. A telefon 110 x 66 x 12 mm-es méretei kompakt formát kínálnak, ami a 115 grammos tömegével együtt azt jelenti, hogy a telefon kényelmesen elfér a kézben vagy zsebben anélkül, hogy nehézkes lenne. A készülék mini-SIM foglalattal és 2,7 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkezik, amelyet Corning Gorilla Glass üveg véd, ami további ellenállást biztosít a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szemben. A képernyő viszonylag kis mérete és az alacsony képernyő-test arány miatt azonban ez a telefon a robusztusságot és a fizikai billentyűzet kényelmét helyezi előtérbe a nagyméretű kijelzővel szemben.

Megjelenítés

A Motorola Defy Pro 2,7 hüvelykes, 320 x 480 képpontos felbontású kijelzője szerény, de az alapvető feladatokhoz megfelelő megjelenítési élményt nyújt. A körülbelül 214 ppi-s pixelsűrűséggel a képernyő minősége a kategóriájához képest megfelelő, de nem tudja felvenni a versenyt a kortárs, nagyobb felbontású kijelzőkkel. Mindazonáltal a kijelző elegendő az üzenetek olvasásához, a webböngészéshez és az Android 2.3 (Gingerbread) felhasználói felülettel való interakcióhoz.

Teljesítmény és szoftver

Az Android 2.3 (Gingerbread) operációs rendszerrel és 1,0 GHz-es processzorral működő Defy Pro teljesítménye a mai szabványok szerint kezdetleges, de a kiadás idején megfelelő volt. Míg a többfeladatos műveletvégzési képességet a 287 MB-os szerény belső tárhely korlátozza, és a microSDHC-támogatással legfeljebb 32 GB-ig bővíthető, a felhasználók a telefon memóriakonfigurációját korlátozónak találhatják a mai környezetben az alkalmazások és a multimédia számára. Az alapvető okostelefon-funkciók, például a hívások, az üzenetküldés és a könnyű alkalmazáshasználat esetében azonban a Defy Pro dicséretes teljesítményt nyújtott a korszakában.


    Ad

Kamera

A Motorola Defy Pro 5 MP-es, autofókuszos és LED-es vakuval ellátott hátlapi kamerával felszerelt készülék jó fényviszonyok mellett is kielégítő képeket készít, amelyek alkalmasak alkalmi fotózásra. A videofelvételi funkció lehetővé teszi a felhasználók számára a videós pillanatok rögzítését, bár nem olyan tisztasággal, mint a jelenlegi okostelefonokban található nagyobb megapixeles és HD felbontású felvételkészítők. Az alap előlapi kamera jelenléte a videohívások kényelmét kínálja, igazodva a korszaknak az előlapi kamera integrációja felé való elmozdulásához.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A készülék alapvető csatlakozási lehetőségeket kínál, beleértve a b/g/n szabványú Wi-Fi-t, a DLNA-t és a Bluetooth 3.0-t, valamint az A-GPS-szel kiegészített GPS-képességeket a jobb helymeghatározási pontosság érdekében. A Motorola Defy Pro FM-rádióval és microUSB 2.0 porttal is rendelkezik a töltéshez és adatátvitelhez. A 3,5 mm-es csatlakozó jelenléte továbbá a vezetékes audiocsatlakozásokat kedvelő felhasználóknak is megfelel, fenntartva a sokoldalúságot a hangfogyasztás módját illetően.

Az akkumulátor élettartama

A Defy Pro egy cserélhető 1700 mAh Li-Ion akkumulátorral működik, amely akár 324 óra készenléti időt és 12 óra beszélgetési időt biztosít. Ez a hosszú élettartam alkalmassá teszi a készüléket azon felhasználók számára, akiknek fontos az akkumulátor megbízhatósága anélkül, hogy a nap folyamán gyakran kellene újratölteniük.

Összegzés

Mindent egybevetve a Motorola Defy Pro XT560 a maga korában a strapabíró használati és a hagyományos okostelefon funkciók egyedülálló keverékét testesítette meg. Különösen a fizikai tartósságot és tapintható billentyűzetet igénylő, kompakt kialakítású felhasználók számára volt vonzó. Bár a Defy Pro-t már nem gyártják, és a fejlettebb technológiák megelőzték, a megjelenése idején körülbelül 190 eurós áron kínált Defy Pro továbbra is figyelemre méltó példája a Motorola robusztusság és praktikum ötvözésére irányuló megközelítésének. A készülék leginkább nosztalgikus vagy másodlagos felhasználási lehetőségként vonzó a robusztus környezetekben, nem pedig elsődleges okostelefon-választásként a mai piacon.


    Ad