Ad

Bevezetés
A 2011 elején piacra dobott Motorola Cliq 2 egy olyan okostelefon, amely a mobiltechnológia átmeneti szakaszában jelent meg, áthidalva a hagyományos, funkcióigényes telefonok és a teljes értékű okostelefonok közötti szakadékot. Az eredeti Motorola Cliq utódjaként megjelent készülék az adott korszakhoz képest jelentős előrelépést kínál, különösen a fizikai billentyűzet élményét az Android funkcióival kombinált fizikai billentyűzetre vágyó felhasználók számára.
Tervezés és kivitelezés
A 116 x 59,6 x 14,5 mm-es és 175 grammos Motorola Cliq 2 robusztus sziluettet ölt, ami akkoriban jellemző volt a kicsúsztatható billentyűzetű telefonokra. Kialakítása tapintható QWERTY-billentyűzetet tartalmaz, amely kicsúsztatható, így kényelmes gépelési élményt nyújt. A készüléktest masszív, bár a mai karcsú formatervekhez képest kissé terjedelmes. A matt fekete színűre fényezett telefon megtartja a professzionális esztétikát, de a 2010-es évek eleji formatervekre jellemző.
Megjelenítés
A Cliq 2 3,7 hüvelykes TFT-kijelzője 480 x 854 pixel felbontású, ami körülbelül 265 ppi pixelsűrűségnek felel meg. Ez a felbontás a maga idejében tiszteletre méltó volt, és 256K színtámogatásával tisztességes tisztaságot és színmegjelenítést kínált. A kijelző mérete, bár a modern szabványokhoz képest kicsi, elegendő az alapvető multimédia-fogyasztáshoz és böngészéshez, elmerülve a MOTOBLUR felhasználói felületben, amelyet a Motorola az Android tetején helyezett el.
Teljesítmény
Az Android 2.3 Gingerbread operációs rendszerrel működő Motorola Cliq 2 1,0 GHz-es processzorának köszönhetően mindig gyors reagálásra képes. Bár a Gingerbread nem frissíthető az Android későbbi verzióira, a Gingerbread stabilitásáról és hatékonyságáról volt ismert, jól együttműködve a készülék 1 GB-os belső tárhelyével és 512 MB RAM-jával. A többfeladatos működés lehetséges volt, de a hardveres korlátozások miatt a nehéz alkalmazások vagy a több egyidejű alkalmazás lassíthatta a készüléket. A tárhely microSDHC-kártyával bővíthető, a mellékelt 2 GB-os kártya további helyet biztosít a médiának és az alkalmazásoknak.
Ad
Kamera
A telefon egyetlen 5 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amely autofókuszt és kettős LED vakut tartalmaz. Ez a beállítás jó fényviszonyok mellett elfogadható fényképeket készít, bár a vaku ellenére gyenge fényviszonyok között nehézségekbe ütközhet. Videófelvételi kapacitás van, de nem felel meg a modern nagyfelbontású szabványoknak. Figyelemre méltó az előlapi kamera hiánya, ami azt tükrözi, hogy a korszak csak korlátozottan koncentrál a szelfikre és a videohívásokra.
Hang és multimédia
A Cliq 2 sztereó hangszórókkal és 3,5 mm-es audiocsatlakozóval rendelkezik, így a Cliq 2 szabványos hangkimeneti lehetőségeket kínál. Míg a hangszórók megfelelő hangzást biztosítanak a hívásokhoz és a médialejátszáshoz, a magánéletet fejhallgató használatával lehet fenntartani. Multimédia-lejátszója különböző formátumokat támogat, köztük az MP3, eAAC+, WAV és WMA9 formátumokat, így biztosítva a különböző hangfájlokkal való kompatibilitást.
Csatlakoztathatóság
A csatlakoztathatóság érdekében a mobiltelefon b/g/n szabványú Wi-Fi támogatást és hotspot létrehozásának lehetőségét kínálja. A Bluetooth 2.1 lehetővé teszi a kapcsolatot más eszközökkel, A2DP és EDR funkcióval a jobb adatátviteli sebesség és a több eszközzel való hálózatépítés érdekében. A GPS A-GPS-támogatással is rendelkezésre áll a navigációhoz. A telefon GSM vagy HSPA segítségével csatlakozhat a hálózatokhoz, akár 10,2 Mbps sebességgel, ami az alapvető böngészési és kommunikációs igények kielégítésére alkalmas.
Akkumulátor és egyéb jellemzők
A Cliq 2 kivehető, 1420 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral rendelkezik, amely akár 7 óra 50 perces beszélgetési időt és 312 órás készenléti időt biztosít. Míg ez az akkumulátor élettartama alkalmi használatra megfelelő volt, az erőfelhasználóknak gyakrabban kell tölteniük. Az olyan érzékelők, mint a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű, alapvető funkciókat és felhasználói interakciót javító fejlesztéseket tartalmaznak.
Összegzés
A Motorola Cliq 2 200 EUR körüli áron történő megjelenésekor kiegyensúlyozott csomagot kínált azoknak, akik megbízható, fizikai billentyűzettel ellátott androidos készüléket keresnek. Robusztus felépítése, megfelelő teljesítménye és funkcionális funkciókészlete miatt 2011-ben jelentős választás volt a felhasználók számára. Bár már nem gyártják, és nem rendelkezik az újabb készülékek kifinomultságával, a maga idejében az okostelefonok piacán az átmeneti technológia példájaként szolgált.
Ad