Ad

Motorola CHARM felülvizsgálata
Amikor a Motorola CHARM 2010-ben megjelent, a felhasználók azon szegmensét célozta meg, akik a kompakt kialakítással kombinált fizikai billentyűzetet részesítették előnyben egy olyan korszakban, amikor az okostelefonok átálltak a nagyobb érintőképernyős felületekre. A CHARM annak ellenére, hogy megszűnt, benyomást keltett egyedi kialakítása és sajátos funkciókészlete miatt, amely egy hiánypótló közönséget szólított meg.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola CHARM kitűnik kompakt méreteivel (98,4 x 67,2 x 11,4 mm) és mindössze 110 grammos súlyával, ami rendkívül hordozhatóvá és könnyen kezelhetővé teszi. A telefon QWERTY-billentyűzettel van felszerelve, ami ritka tulajdonság, és megkönnyítette a hatékony gépelést, ideális az üzenetküldésre és e-mailekre erősen támaszkodó felhasználók számára. A mini-SIM-kártya foglalata és a telefon hátoldalán található BACKTRACK érintőképernyő innovatív módot biztosított a tartalmak lapozására, javítva a navigáció élményét. A Corning Gorilla Glass védőüveg használata átgondolt kiegészítés volt, amelynek célja a karcolásokkal és kisebb esésekkel szembeni tartósság javítása volt.
Megjelenítés
A 2,8 hüvelykes, 320 x 240 képpontos felbontású TFT-kijelző élénk, bár 256K színtámogatásának köszönhetően kissé korlátozott képi megjelenítést kínál. A képernyő 4:3 képaránya és ~143 ppi sűrűsége a mai okostelefonos szabványokhoz képest szerénynek tűnt, de az alapvető interakciókhoz és médiafogyasztáshoz megfelelő volt. Tekintettel a kis méretre, a kijelző a telefon elülső felületének mindössze 36,7%-át foglalja el, ami bőséges helyet hagy a billentyűzetnek.
Teljesítmény és szoftver
Az Android 2.1 (Eclair) operációs rendszerrel és a Motorola MOTOBLUR UI 1.5 verziójával működő CHARM egyedülálló felhasználói felületet biztosított. A telefont egy 600 MHz-es Cortex-A8 processzor hajtotta, TI OMAP 3410 lapkakészlettel és PowerVR SGX530 GPU-val. Ezek a specifikációk akkoriban elegendőnek bizonyultak az alapvető feladatok és néhány alkalmazás kezeléséhez, de az igényesebb alkalmazásoknál nehézségekbe ütköztek. Az 512 MB RAM és az 512 MB belső tárhely, valamint a microSDHC foglalaton keresztül bővíthető tárhely lehetősége lehetővé tette a felhasználók számára, hogy alapvető adatokat és alkalmazásokat tároljanak, bár a kapacitás a modern igényekhez képest korlátozott volt.
Ad
Kamera és multimédia
A CHARM egy 3,15 MP-es hátsó kamerával rendelkezett, amely képes 24 kép/mp sebességgel videót rögzíteni, de nem rendelkezett előlapi kamerával, ami hátrányt jelentett a videotelefonálásban érdekelt felhasználók számára. Míg a fényképek minősége alkalmi használatra elfogadható volt, gyenge fényviszonyok között nem jeleskedett. A multimédiás képességeket a több formátumot támogató zenelejátszó és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó erősítette, ami továbbra is értékes funkció a személyre szabott zenehallgatási élményt kedvelő felhasználók számára.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A CHARM csatlakoztathatósága a maga korában viszonylag erős volt, 3G HSPA sebességet, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.0 A2DP támogatással és GPS A-GPS funkcióval. Emellett sztereó FM rádiót is tartalmazott RDS-szel és microUSB 2.0 foglalatot a töltéshez és adatátvitelhez. Az olyan érzékelők, mint a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű jelenléte fokozta a különböző navigációs és helyalapú szolgáltatásokban való hasznosságát.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 1130 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor megfelelő energiaellátást biztosított, akár 267 óra készenléti időt biztosítva 2G hálózaton és akár 334 órát 3G hálózaton, a beszélgetési idő pedig elérte a 6 órát és 45 percet 2G hálózaton és az 5 órát 3G hálózaton. Ezek a számok ésszerűek voltak, tükrözve a kisebb hardverigény miatti konzervatív energiafogyasztást.
Ár és általános érték
Az induláskor körülbelül 150 eurós árral a Motorola CHARM megfizethető opcióként pozícionálta magát a fizikai billentyűzettel ellátott okostelefont kereső fogyasztók számára. Értékét a felhasználóbarát kialakítás, a funkcionális felhasználói felület és a megbízható csatlakozási lehetőségek jelentették. Bár mai szemmel nézve elavultnak tűnhet, fénykorában a megfelelő felhasználói kör számára praktikus eszközként szolgált.
Összefoglalva, a Motorola CHARM a funkciók különleges kombinációját kínálta, amely a konkrét felhasználói preferenciákhoz igazodott. Bár a technológiai fejlődés tekintetében nem volt a csúcson, megbízható és hatékony felhasználói élményt nyújtott azok számára, akik értékelték a tapintható bevitelt és a hordozhatóságot. Megszűnése egy sajátos tervezési filozófia végét jelentette a folyamatosan fejlődő okostelefon-piacon.
Ad