Ad
Motorola cd930

Motorola CD930: A klasszikus mobiltelefon-élmény

Bevezetés és történelmi háttér

Az 1990-es évek végén piacra dobott Motorola CD930 a mobilkommunikáció egy olyan korszakát képviseli, amely megelőzte az okostelefonok forradalmát. Az 1998-ban megjelent készülék az alapvető telefonálási funkciókat kereső mobilfelhasználók igényeit elégítette ki. Abban az időben a hangsúly a megbízható hangkommunikációra és az egyszerű szöveges üzenetküldési lehetőségekre helyeződött, amit a CD930 csodálatosan teljesített.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola CD930 a 90-es évek végi mobiltelefonokra jellemző robusztus kialakítással rendelkezik. A 129 x 55 x 27 mm-es méretekkel és 120 grammos tömeggel a telefon a korszak szabványai szerint kompakt, bár a modern készülékekhez képest kissé terjedelmesebb. A burkolat tartósságot biztosított, ami elengedhetetlen volt egy mobiltelefon esetében abban az időben, amikor a képernyőket még nem védte Gorilla Glass, és a telefontokok sokkal kevésbé voltak elterjedtek. A CD930 egy Mini-SIM-kártyát fogad, ami a korabeli SIM-méret szabványait tükrözi.

Kijelző és felhasználói felület

Az Optimax nevű monokróm grafikus kijelzővel felszerelt Motorola CD930 96 x 32 pixeles felbontással egyszerű megjelenítést biztosít. Ez az alapkijelző 4 sornyi szöveget, valamint a telefon különböző állapotát jelző statikus ikonokat támogat. Bár nem rendelkezik a modern készülékek érintési képességeivel vagy élénk színes kijelzőivel, a monokróm képernyő hozzájárul a telefon hosszú akkumulátor-üzemidejéhez.

Memória és hívási funkciók

A CD930 memória szempontjából egyszerű. Nem biztosít memóriakártyákkal bővíthető tárhelyet, ami a korszak telefonjainál megszokott. Belső telefonkönyve legfeljebb 100 névjegyet képes tárolni - ez a maga idejében elegendő az átlagos felhasználó igényeinek kielégítésére. A hívásrekordok tekintetében szerény naplót vezet az utolsó 10 tárcsázott számról, valamint az utolsó 5 fogadott és 5 nem fogadott hívásról.


    Ad

Hang és riasztások

A CD930 hangja kezdetleges, nincs hangszóró funkciója, és csak monofonikus csengőhangokra korlátozódik. Bár nem támogatja a 3,5 mm-es audiocsatlakozót, ebben az időszakban a külső hangképességek nem jelentettek prioritást a hangkommunikációra és az alapvető szöveges üzenetek küldésére összpontosító mobiltelefonok esetében.

Csatlakoztathatóság és kommunikáció

A csatlakozási lehetőségek a mai szabványok szerint nagyon korlátozottak. A Motorola CD930 a GSM 900/1800-as hálózati sávokon működik, és az ezeket a frekvenciákat támogató régiókban alkalmas hanghívások és SMS küldésére. Az olyan fejlett adatszolgáltatások, mint a GPRS vagy az EDGE hiányoznak, ami megfelel a telefon hangközpontú készülék céljának. Nem tartalmaz WLAN-, Bluetooth-, GPS-, rádió- vagy USB-kapcsolatot, ami összhangban van a minimalista megközelítéssel.

További funkciók és akkumulátor

A CD930 kiegészítő funkciói gyéren vannak jelen; tartalmaz egy órát, de hiányzik belőle az ébresztő funkció, a játékok és a webböngésző. Az időben némileg egyedülálló funkció a hangjegyzetelési képesség, amely akár 3 perces hangfelvételt is lehetővé tesz. A készülék 16 nyelvet támogat, így a felhasználók széles körét tudja kiszolgálni. A készüléket egy cserélhető 1000 mAh kapacitású Li-ion akkumulátor táplálja, amely akár 105 óra készenléti időt és körülbelül 270 perc beszélgetési időt kínál - a maga korában elég lenyűgöző.

Összegzés

A Motorola CD930 egy pillanatkép egy olyan korszakból, amikor a mobiltelefonok alapvetően hangkommunikációra és alapvető szöveges üzenetek küldésére szolgáltak. Emlékeztet bennünket a mobiltelefon-technológia fejlődésére, a monokróm képernyővel és tapintható gombokkal ellátott készülékektől a mai, fejlett érintőképernyővel és többfunkciós képességekkel rendelkező okostelefonokig. Ez a telefon nosztalgikus emléket állít a múltbeli egyszerűségnek, és emlékműve annak a megbízhatóságnak, amelyről a Motorola annak idején ismert volt.


    Ad