Ad
Motorola C331

Bevezetés

A Motorola C331 egy olyan mobiltelefon volt, amely a 2000-es évek elejének példája volt, amikor a mobilkommunikáció átalakulóban volt, de még mindig viszonylag egyszerű volt. A 2002-ben megjelent és mára már nem forgalmazott készülék egyszerű funkciókat kínált azoknak a felhasználóknak, akiknek alapvető mobilkapcsolatra volt szükségük, a mai okostelefonok high-tech elvárásai nélkül.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola C331 kompakt kialakítású, 101 x 48 x 21 mm-es és mindössze 83 gramm súlyú. Ez a könnyű és kicsi formafaktor nagyon hordozhatóvá tette a készüléket, amely könnyen elfér zsebben vagy kis táskában. A készülék teste az akkori szabványokhoz igazodva Mini-SIM foglalatot tartalmazott. A design funkcionális volt, felhasználóbarát kezelőfelülettel, amelyet egy szürkeárnyalatos grafikus kijelző egészített ki, amely 98 x 64 képpontot képes megjeleníteni az 5 soros elrendezésen. Ez a kijelzőképesség a szürke négy árnyalatában megjelenített szöveg és egyszerű grafika korlátok között működött, ami megfelelő volt az ikonok és a megjelenítendő tartalom számára.

Kijelző és interfész

A szürkeárnyalatos grafikus képernyővel felszerelt Motorola C331 vizuális megjelenése minimalista volt. A képernyő felbontása elegendő volt a szöveges üzenetek megtekintéséhez és a menüben való navigáláshoz. A 3:2 képarány a kornak megfelelően kiegyensúlyozott betekintési szögeket tartott fenn. A kezelőfelület egyszerű volt, ami az egyszerűséget kedvelők számára vonzó volt. A felhasználók hozzáférhettek a telefon alapvető funkcióihoz, bár a színes kijelzőkhöz képest vizuális korlátozásokkal.

Hang és csengőhangok

A Motorola C331 hangja az alapvető funkciókat helyezte előtérbe; nem volt hangszóró, de a felhasználók élvezhették a polifonikus csengőhangokat, amelyek előrelépést jelentettek az egyszólamú hangokhoz képest. Ezeket a csengőhangokat a zeneszerző funkció segítségével lehetett letölteni, ami személyes hangzást kölcsönzött a felhasználói élménynek. A telefon a rezgések és a hangjelzések kombinációjával jelezte a figyelmeztetéseket, így biztosítva, hogy a felhasználók bármelyik preferenciához alkalmazkodjanak.


    Ad

Csatlakoztathatóság és kommunikáció

A Motorola C331 a GSM 900 / 1800 sávokon működött, ami az akkori csatlakozási tartományt tükrözte. A GPRS 8-as osztálya biztosította az adatátvitel korai formáját az alapvető internetszolgáltatások eléréséhez, bár az EDGE technológiát nem támogatta. WLAN és Bluetooth hiányában a telefon csatlakoztathatósága a kommunikációhoz a mobilhálózatokra, az egyszerű webböngészéshez pedig a WAP 1.2.1-re korlátozódott. A kommunikáció elsősorban SMS és EMS 5.0 segítségével történt, amely támogatta az alapvető multimédiás üzeneteket.

Akkumulátor és teljesítmény

A Motorola C331 kivehető Li-Ion akkumulátorral szerelt készüléke a használattól függően 80 és 250 óra közötti készenléti időt, valamint 2 óra 30 perc és 6 óra közötti beszélgetési időt kínál. Ez az akkumulátorteljesítmény a korszakban meglehetősen szabványosnak számított, és jól megfelelt azoknak a felhasználóknak, akiknek csak hívásokra és üzenetküldésre volt szükségük, gyakori újratöltés nélkül.

További jellemzők

A Motorola C331 tartalmazott néhány olyan kiegészítő funkciót, amelyet akkoriban nagyra értékeltek, például órát és három beépített játékot: MotoGP, Snood 21 és Astrosmash. Ezek a játékok, bár alapszintűek voltak, mégis szórakoztatták a felhasználókat, és örömmel töltötték el őket. A telefon azonban nem tartalmazott olyan modernebb kényelmi funkciókat, mint az érzékelők, a helymeghatározási technológia vagy a szabványos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó.

Összegzés

A Motorola C331 a 2000-es évek elejének nosztalgikus emléke, amely kompakt, felhasználóbarát kialakításban nyújt alapvető távközlési funkciókat. Bár a mai szabványok szerint elavultnak tűnhet, mivel hiányzik belőle a kamera, az internetes képességek és a ma elvárt kiterjedt funkciókészlet, a maga idejében megbízható és egyszerű kommunikációs eszközként betöltötte a célját. Mint ilyen, a mobiltechnológia történetében a ma használt fejlettebb készülékek felé vezető egyik ugródeszkaként foglal helyet.


    Ad