Ad

Bevezetés
A 2010 októberében bemutatott és a következő év novemberében megjelent Motorola BRAVO MB520 az okostelefonok 2010-es évek eleji átmeneti szakaszának tanúbizonysága. A bimbózó Android-piac kiszolgálására tervezett készülék tisztességes funkciókkal rendelkezik, amelyeket szerény kialakításba csomagoltak. Bár a BRAVO MB520 megszűnt, betekintést nyújt a korabeli okostelefon-tájképbe, így érdekes darabja a visszatekintésnek.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola BRAVO MB520 kompakt testtel büszkélkedhet, amelynek méretei 109,5 x 63 x 13,3 mm, súlya pedig 122 gramm, így a korához képest viszonylag könnyű és könnyen kezelhető. Az érintésérzékeny kezelőszervekkel ellátott formavilága a megjelenési időszakában szabványos volt, és klasszikus Mini-SIM foglalatot használ. A matt fekete felület elegáns megjelenést kölcsönöz, ami jellemző a Motorola korabeli formatervezési megközelítésére.
Megjelenítés
A készülék 3,7 hüvelykes TFT kijelzője 480 x 854 pixel felbontású, ami körülbelül 265 ppi pixelsűrűségnek felel meg. A 16:9-es képarány meglehetősen népszerű volt, kielégítő élményt nyújtva a médiafogyasztáshoz. Bár a mai szabványok szerint a képernyő és a készüléktest közötti 54,7% körüli arány minimálisnak tűnhet, a korszak okostelefonjaira ez volt a jellemző. Az alkalmazott kijelzőtechnológia, bár nem volt olyan élénk, mint a modern OLED-képernyők, a kornak megfelelő színpontosságot és fényerőt biztosított.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a BRAVO MB520 a TI OMAP 3610 lapkakészletet használja, amely egy 800 MHz-es Cortex-A8 processzort és egy PowerVR SGX530 GPU-t tartalmaz. Ez a hardver 512 MB RAM-mal párosítva képes volt kezelni az alapvető okostelefonos feladatokat, és bevezetést nyújtott a felhasználóknak az Android bővülő képességeibe. Eredetileg az Android 2.1 (Eclair) operációs rendszerrel szállították, és frissíthető volt az Android 2.2 (Froyo) verzióra, így a felhasználók olyan funkciókhoz férhettek hozzá, mint a jobb alkalmazásteljesítmény és a Flash-támogatás, ami akkoriban nagyra értékelt funkció volt.
Ad
Kamera
A telefon egyetlen 3,15 MP-es, autofókuszos hátlapi kamerát tartalmaz, amely 30 kép/mp-es CIF felbontású videófelvétel készítésére képes. Bár a kamera minősége szerény volt, az alapvető fényképezéshez és alkalmi pillanatképekhez elegendő volt, ami megfelelt az okostelefonos fényképezés boomja előtti felhasználói elvárásoknak. Az előlapi kamera hiánya kizárta a későbbi modellekben oly népszerű szelfi lehetőségeit.
Tárolás és hang
A BRAVO MB520 2 GB belső tárolóval rendelkezik, miközben egy dedikált microSDHC kártyahelyen keresztül akár 32 GB-ot is támogat, így a felhasználók elég sok médiát és alkalmazást tárolhatnak. A hangot vagy a hangszórón keresztül, vagy az univerzálisan kompatibilis 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozón keresztül szolgáltatta, számos hanglejátszási formátumot, köztük MP3, WAV, WMA és AAC+ formátumot is kiszolgálva.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A csatlakoztathatóság tekintetében az okostelefon támogatja a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 2.1 A2DP-vel és a microUSB 2.0-t, ami a vezeték nélküli kommunikáció és adatátvitel alapvető igényeit fedezi. A navigációhoz GPS-szel és A-GPS-szel felszerelt, RDS-sel ellátott FM-rádiót is tartalmaz, amely változatos szórakozási és használati lehetőségeket kínál. Érzékelői szempontból gyorsulásmérővel, közelségérzékelővel és iránytűvel rendelkezik, ami fokozza a különböző alkalmazásokkal való felhasználói interakciót.
Az akkumulátor élettartama
A BRAVO MB520 kivehető, 1540 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral működik, amely akár 240 óra készenléti időt és 6 óra 50 perc beszélgetési időt biztosít. Ez az akkumulátor-üzemidő akkoriban eléggé jellemző volt a középkategóriás okostelefonokra, ami a 2010-es évek eleji technológiák energiaigényét és hardverhatékonyságát tükrözi.
Összegzés
A Motorola BRAVO MB520 megjelenésekor körülbelül 150 eurós áron a Motorola BRAVO MB520 meggyőző választást jelentett azon felhasználók számára, akik funkciógazdag Android-élményt keresnek anélkül, hogy a bankot megtörnék. Bár a technológia a bevezetése óta gyorsan fejlődött, és a mai szabványok szerint elavulttá tette a specifikációkat, a BRAVO MB520 továbbra is érdekes eszköz marad azok számára, akik szeretnék felfedezni az Android és az okostelefon-technológia korai fejlődési szakaszát. Kompakt formája, alapvető képességei és felhasználóbarát kezelőfelülete az okostelefonok piacának meghatározó korszakát foglalta magába.
Ad