Ad

Bevezetés
A Motorola BACKFLIP, amelyet 2010 januárjában jelentettek be és még ugyanezen év márciusában adtak ki, a korai Android-korszak kiemelkedő készüléke volt szokatlan dizájnjával és innovatív funkcióival. A BACKFLIP a későbbi megszűnése ellenére egyedi megközelítésével maradandó benyomást hagyott az okostelefonok világában. Merüljünk el ennek a készüléknek a különböző aspektusaiban.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola BACKFLIP egyik meghatározó jellemzője a jellegzetes, fordított szalagos kialakítás, amely megkülönbözteti a kortársaitól. Zárt állapotban a telefon mérete 108 x 53 x 15,3 mm, súlya pedig 133 gramm, így a korához képest meglehetősen kompakt és könnyű. A kiemelkedő dizájnelem a QWERTY-billentyűzet, amely a készülék hátulján tétlenül ül, amíg fel nem pattintjuk, megmutatva a Motorola kísérletező kedvét. Ez a hátracsapó mechanizmus új interakciós módszerek előtt nyitotta meg az utat a BACKTRACK érintőképernyővel - egy kis touchpad a hátlapon, amely a könnyű navigációt teszi lehetővé anélkül, hogy eltakarná a képernyőt.
Megjelenítés
A készülék 3,1 hüvelykes TFT-kijelzője 320 x 480 képpont felbontású, 3:2 képarányú, ami körülbelül 186 ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár a kijelző specifikációja mai mércével mérve szerénynek tűnhet, a telefon megjelenésekor viszonylag megfelelő volt. A kijelzőt Corning Gorilla Glass üveg védi, ami biztosítja a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szembeni tartósságot. Ezenkívül a MOTOBLUR UI beépítése az élő widgetekkel továbbfejlesztette az interakció élményét ezen az Android készüléken, egyedi és testreszabható felületet kínálva a felhasználóknak.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a BACKFLIP egy Qualcomm MSM7201A chipsetet használ, 528 MHz-es ARM 11 CPU-val és Adreno 130 GPU-val. A telefon eredetileg Android 1.5 Cupcake operációs rendszerrel jelent meg, de az USA-ban Android 2.1 Eclairre frissíthető volt. Bár a processzor és a RAM (256 MB) a modern szabványokhoz képest lassúnak tűnhet, abban az időben elegendő teljesítményt nyújtott az alapvető okostelefonos feladatokhoz, például a webböngészéshez, az e-mailezéshez és a könnyű multimédia-fogyasztáshoz. Sajnos a többfeladatú vagy nagy igénybevételt jelentő alkalmazások kihívást jelenthettek a képességeit illetően, tekintettel a szerény RAM- és feldolgozási teljesítményre.
Ad
Kamera
A Motorola BACKFLIP egyetlen 5 megapixeles, autofókuszos és LED-es vakuval ellátott hátlapi kamerával felszerelve, kedvező fényviszonyok mellett képes volt tisztességes képeket készíteni. A videofelvétel azonban CIF felbontásra korlátozódott 30 képkocka/másodperc sebességgel, ami a megjelenéskor szabványos képesség volt. A telefon nem rendelkezik előlapi kamerával, ami ebben az időszakban általános volt a telefonok között, de mai szemmel nézve figyelemre méltó kihagyás.
Csatlakoztathatóság és multimédia
A BACKFLIP támogatja a GSM és HSPA hálózati technológiákat, így széles körű csatlakozási lehetőségeket biztosít. Tartalmazta a Wi-Fi b/g, a Bluetooth 2.1 A2DP-vel, a GPS és az A-GPS funkciót, bár rádiót nem tartalmazott. A készülék sztereó hangszórókkal és szabványos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval biztosította a jó multimédiás élményt, és támogatta a különböző hangformátumokat, például az MP3, eAAC+, WAV és WMA9 formátumokat.
Az akkumulátor élettartama
A BACKFLIP kivehető 1400 mAh Li-Ion akkumulátorral működik, és akár 315 óra készenléti időt és 6 óra beszélgetési időt biztosít. Ez a kapacitás a korszakra jellemző és elfogadható volt, és a felhasználókat egy egész napos óvatos használat során is támogatta, bár az erős felhasználók estére a töltőért nyúlhattak.
Összegzés
A Motorola BACKFLIP egy merész eszköz volt, amely kísérletezett a formával és a funkcióval az egyre inkább versenyző okostelefonok piacán. A fordított szaltó kialakítás és a kiegészítő BACKTRACK érintéses navigáció merész lépések voltak, amelyek kiemelték a készüléket. Bár hardveres és szoftveres korlátai mai mércével mérve nyilvánvalóak, abban az időben egyedülálló felhasználói élményt nyújtott megfelelő teljesítmény mellett egy kompakt és innovatív burkolatban. Öröksége a Motorola mobiltechnológia felfedező és alkalmazkodó szakaszának részeként maradt fenn. Összességében azok számára, akik egy nosztalgikus, furcsa és karakteres készüléket keresnek, a BACKFLIP jól szolgál az okostelefonok korai, kísérleti napjainak emlékére.
Ad