Ad

Bevezetés
A 2008 októberében bejelentett és még ugyanezen év decemberében megjelent Motorola Aura egy megszűnt luxus mobilkészülék, amely jellegzetes formatervezésével és prémium anyagaival tűnik ki. Bár elsősorban a 2G GSM-hálózaton működött, és szerény technológiai képességekkel volt felszerelve, a formatervezés és az építési minőség volt a fő értékesítési pontja. Ez az áttekintés betekintést nyújt a részletes specifikációkba és funkciókba, amelyek egykor a Motorola Aurát érdekes telefonná tették, bár a magas, körülbelül 530 eurós ára miatt csak egy szűk közönség számára.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola Aura formatervezése az egyik legszembetűnőbb tulajdonsága, gyakran tekintik a kor művészeti alkotásának. A telefon kör alakú kijelzője egyedülálló 480 pixel átmérőjű felbontással és 16 millió szín megjelenítésére képes TFT képernyővel rendelkezik. Az 1,55 hüvelykes kijelző mai mércével mérve kicsi, de az Aura bonyolult és fényűző kialakításának központi eleme volt, ami a Motorola azon törekvésének bizonyítéka, hogy exkluzív mobiltelefont hozzon létre. A kémiailag maratott textúrájú rozsdamentes acélba burkolt Aura kifinomultságot és eleganciát sugároz, és olyan felhasználók számára vonzó, akiknek az esztétikum fontosabb, mint a funkcionalitás.
Megjelenítés
A Motorola Aura egyedülállóan kör alakú kijelzője úttörő volt a téglalap alakú képernyők által uralt korban. A 309 pixel per inch sűrűségű felbontással büszkélkedő képernyő éles és élénk képeket kínált, jól illeszkedve a luxus kategóriába. A kis képernyőméret azonban nagyon alacsony, körülbelül 16,8%-os képernyő-test arányt eredményezett, ami a dizájnra helyezte a hangsúlyt az alkalmazások és a médiafogyasztás terén való használhatósággal szemben.
Teljesítmény és tárolás
Teljesítmény terén az Aura meglehetősen korlátozott volt. Nem támogatta a bővíthető tárhelyet, 2 GB belső memóriát kínált, ami a kornak megfelelő volt. A telefonkönyv kapacitása 1000 bejegyzésre volt beállítva, amit egy fotóhívás funkció kísért. A készülék egyszerű és egyszerű felhasználói élményt nyújtott, összhangban a luxustelefonokkal szemben támasztott elvárásokkal, amelyek inkább az exkluzivitásról és a stílusról szólnak, mint a technológiai képességekről.
Ad
Kamera képességek
A Motorola Aura egyetlen 2 MP-es hátsó kamerát kínált, amely képes videók készítésére. Az előlapi kamera hiánya rávilágít arra, hogy elsődlegesen presztízstárgyként, nem pedig a fotózás szerelmeseinek szánt készülékként tervezték. A kamera alapvető funkciókkal rendelkezett, amelyek elegendőek voltak a képek rögzítéséhez, anélkül, hogy nagy felbontást vagy részletességet várnánk.
Csatlakoztathatóság és egyéb jellemzők
Ami a csatlakoztathatóságot illeti, az Aura támogatta a Bluetooth 2.0-t A2DP képességekkel, ami 2008-ban viszonylag szabványosnak számított. Hiányoztak azonban az olyan modern funkciók, mint a WLAN, az univerzális 3,5 mm-es audiocsatlakozó és a rádió, ami korlátozta a média sokoldalúságát. Az USB 2.0 beépítése egyszerű adatátvitelt tett lehetővé. Az Aura elsősorban az alapvető üzenetküldő szolgáltatásokra összpontosított, beleértve az SMS-t, az EMS-t és az MMS-t, amelyet egy WAP 2.0/xHTML böngésző kísért a minimális webes feladatokhoz. Támogatott néhány Java-alkalmazást is, amelyek a kifinomult alkalmazás-ökoszisztémák előtti korban a funkciók játékokkal és segédprogramokkal való bővítésének általános eszközei voltak.
Az akkumulátor élettartama
Az Aurát egy cserélhető Li-Ion 810 mAh kapacitású akkumulátorral látták el, amely a korlátait figyelembe véve tekintélyes üzemidőt biztosított, akár 410 óra készenléti idővel és 7 óra 20 perc beszélgetési idővel. Ezek a számok szilárd teljesítményt jeleztek egy elsősorban telefonálásra és alkalmi üzenetküldésre használt telefon esetében.
Összegzés
A Motorola Aura egy érdekes kiadás volt a Motorola részéről, amely a luxustelefonok piacára lépett be egy olyan készülékkel, amely a merész dizájnválasztásokat hangsúlyozta a csúcstechnológiával szemben. Túlzó árcédulája nem a funkciókészletét tükrözte, hanem inkább a lenyűgöző esztétikai vonzerővel rendelkező státuszszimbólumként betöltött egyedülálló pozícióját. Bár mára már nem gyártják és technológiailag elavult, az Aura a mobildizájn történetében továbbra is figyelemre méltó műtárgy, amelyet azért ünnepelnek, mert mer más lenni. A gyűjtők vagy a luxuscikkek iránt érdeklődők számára az Aura a nosztalgia lenyűgöző darabja.
Ad