Ad
Motorola ATRIX 4G

Bevezetés

A Motorola ATRIX 4G-t 2011 elején mutatták be, a vállalatnak a csúcskategóriás okostelefonok piacára való belépésének részeként. Akkoriban a termelékenységre és a multimédiás funkciókra való összpontosításával tűnt ki. Merüljünk el a telefon specifikációiban és teljesítményében, hogy lássuk, mit kínált a megjelenési időszakban.

Tervezési és építési minőség

Az ATRIX 4G robusztus kialakítású, 117,8 x 63,5 x 11 mm méretű és 135 gramm súlyú. Kompakt formavilága kényelmesen elfér a kézben, így egykezes használatra is alkalmas. A készülék tartalmaz egy mini-SIM foglalatot, ami a 2010-es évek elején elterjedt szabvány volt. Elegáns fekete kivitelben pompázik, visszafogott, mégis professzionális megjelenést biztosítva. A telefon kijelzője Corning Gorilla Glass üveggel van ellátva, ami alapvető védelmet biztosít a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szemben.

Megjelenítés

A 4,0 hüvelykes TFT-kijelzővel felszerelt ATRIX 4G képernyő felbontása 540 x 960 képpont, ami körülbelül 275 ppi pixelsűrűséget biztosít. Ez a képernyőméret és felbontás meglehetősen versenyképes volt a megjelenésekor, éles és élénk vizuális megjelenítést kínálva, amely munkára és szórakozásra egyaránt alkalmas. Az érintésérzékeny kezelőszervek interaktív felhasználói élményt tettek lehetővé, bár az 59%-os képernyő-test arány a korszak tervezési szabványait tükrözi, amelyek a modern okostelefonokhoz képest kevésbé hatékonyak.

Teljesítmény és szoftver

Az ATRIX 4G szíve az Nvidia Tegra 2 AP20H lapkakészlet, amely kétmagos, 1,0 GHz-es Cortex-A9 processzorral és ULP GeForce GPU-val rendelkezik. Ez egy úttörő konfiguráció volt, amely a telefont kiemelkedővé tette a feldolgozási teljesítmény tekintetében, különösen a többfeladatos munkavégzés és a játékok terén. A telefon eredetileg Android 2.3 (Gingerbread) operációs rendszerrel futott, és sajnos nem lehetett frissíteni az újabb verziókra, például az Android 4.1 (Jelly Bean) verzióra. Ez a korlátozás befolyásolta a hosszú távú használhatóságot, mivel az újabb alkalmazások idővel inkompatibilissé váltak.


    Ad

Kamera

Az ATRIX 4G kamera beállítása egyetlen 5 MP-es hátsó kamerából áll, autofókusszal és LED vakuval. A kamera fénykorában jól megvilágított körülmények között is képes volt kielégítő részletességű, tisztességes fényképeket készíteni. Támogatta a 720p-s, 30 kép/mp sebességű videofelvételt is, amely szoftverfrissítéssel 1080p-re bővíthető. Az előlapon egy szerény VGA-kamera található, amely csak egyszerű videohívásokra vagy alacsony felbontású szelfik készítésére alkalmas, tükrözve a hátsó kamerák prioritását abban az időszakban.

Az akkumulátor élettartama

A készüléket egy kivehető, 1930 mAh kapacitású Li-Po akkumulátor táplálja. Tipikus használat mellett az akkumulátor 3G-n akár 9 óra beszélgetési időt is képes biztosítani, készenléti üzemmódban pedig akár 350 órát is kibír. Ezek a számok meglehetősen versenyképesek voltak, így a telefon megbízhatóan használható egy egész napos használatra anélkül, hogy gyakori újratöltésre lenne szükség, ami kulcsfontosságú szempont a sokat mozgásban lévő szakemberek számára.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

Az ATRIX 4G számos csatlakozási lehetőséget támogat, beleértve a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, kétsávos, DLNA és hotspot funkciókat, valamint a Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel. Helymeghatározási szolgáltatásai a GPS és az A-GPS segítségével érhetőek el. Figyelemre méltóan hiányzik az FM-rádió, amely számos korabeli telefonban alapfelszereltség volt. A microUSB 2.0 port és a HDMI-kimenet beépítése kiemeli a telefon miniszámítógépként való felhasználásának lehetőségét, amit a hátul elhelyezett ujjlenyomat-érzékelő is támogat - úttörő funkció a biztonság fokozása érdekében.

Hang és hang

Az ATRIX 4G hangminősége a korszakához képest mérsékelt, a hangszóró hangereje 73dB, a zajszint 65dB, a csengőhangerő pedig 77dB. Ezek a szintek a mindennapi használathoz elegendő hangerőt jeleznek. A hangminőség tekintélyes, a zajszűrés -91,6dB, az áthallás pedig -93,5dB, ami jó hallgatási élményt biztosít, akár a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozón, akár a hangszórón keresztül.

Összegzés

A Motorola ATRIX 4G egy figyelemre méltó okostelefon volt a megjelenésekor, amely számos olyan fejlett funkciót mutatott be, mint az ujjlenyomat-védelem és a kétmagos feldolgozás, amelyek megelőzték a korát. Míg a hardver lehetővé tette, hogy felvegye a versenyt más csúcskategóriás modellekkel, a szoftveres korlátok akadályozták a hosszú élettartamát az Android fejlődésével. Mindazonáltal a Motorola történetében továbbra is jelentős készülék marad, mivel belépett a teljesítményorientált okostelefonok korszakába.


    Ad