Ad

Áttekintés
A 2003-ban megjelent Motorola A920 úttörő készülék volt az okostelefonok korai fejlődésének idején, amely fejlett tulajdonságairól és funkcióiról volt nevezetes. Bár mára már nem gyártják, az A920 továbbra is figyelemre méltó példája a korai okostelefon-technológiának, amely elsősorban az üzleti felhasználókat és a technológia szerelmeseit célozta meg.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola A920 robusztus kialakítású, 148 x 60 x 24 mm-es méretekkel rendelkezik, ami a modern szabványok szerint meglehetősen terjedelmes. A 212 grammos súlyával bizonyára jelentős súlyt hordoz. A telefont a praktikumot szem előtt tartva tervezték, mini-SIM foglalattal. Jelentős mérete ellenére az A920-as készüléket úgy tervezték, hogy szilárd felépítésű legyen, így a maga korában tartós készüléknek számít.
Megjelenítés
Az A920 felhasználói felületének középpontjában egy 208 x 320 pixeles, 65K szín megjelenítésére képes, rezisztív TFT érintőképernyő áll. Bár a színes kijelző akkoriban áttörést jelentett, a felbontás és a színmélység mai mércével mérve meglehetősen korlátozott. A rezisztív érintéstechnológia azt jelenti, hogy a ma megszokott kapacitív érintőképernyőkhöz képest erősebb nyomást igényelt.
Teljesítmény és szoftver
A TI OMAP 1510 lapkakészlettel és 168 MHz-es ARM925T CPU-val működő A920 a Symbian 7.0 operációs rendszer alatt működött, az UIQ 2.0 felhasználói felületet használva. Bár a korabeli összehasonlító mérések szerint szerény, ez a beállítás elegendő volt az alapvető mobil számítástechnikai feladatokhoz, és az intelligens funkciók korai ízelítőjét nyújtotta. Ezek a specifikációk lehetővé tették a telefon számára, hogy a korai mobil üzleti alkalmazásokhoz és a könnyű multimédiás feladatokhoz szükséges feladatokat is elvégezze.
Memória és tárolás
A telefon 8 MB belső tárhelyet biztosított, ami a jelenlegi készülékekhez képest elenyésző. Ezt azonban ellensúlyozta a bővíthető memóriát támogató MMC/SD kártyahely opcióval. A mellékelt 32 MB-os SD-kártya további tárhelyet kínált, ami akkoriban elegendő volt az alapvető alkalmazások és a multimédia tárolására.
Ad
Kamera képességek
A VGA-kamerával felszerelt A920 multimédiás eszközként volt pozícionálva, amely képes képeket és videókat rögzíteni - bár olyan minőségben, amelyet a modern kameratechnológia jelentősen felülmúl. A készülék a megjelenési időszakban ritka előlapi kamera funkciót is kínált, amely a korlátozott képminőség ellenére lehetővé tette a videohívásokat.
Hang és csatlakoztathatóság
Az A920 hangzás szempontjából nem rendelkezett beépített hangszóróval, de támogatta a különböző csengőhang típusokat, beleértve a polifonikus, MP3 és WAV hangokat. Nem rendelkezett 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, helyette saját fejlesztésű csatlakozókat használt a hangkimenethez. Jelentős előnye volt a Bluetooth beépítése, amely lehetővé tette a felhasználók számára a vezeték nélküli csatlakozást a perifériákhoz, így növelve a készülék funkcionalitását.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A Motorola A920 a korához képest fejlett csatlakozási képességekkel büszkélkedhetett, beleértve a GPS-t a navigációhoz. A WAP 2.0/xHTML és a HTML (az Opera böngészőn keresztül) lehetővé tette az alapvető webböngészést. A WLAN és az FM-rádió hiánya azonban modern környezetben korlátozó tényezőnek számítana. Ezenkívül a kommunikáció a saját USB-kapcsolaton keresztül történt.
Az akkumulátor élettartama
Az A920 kivehető Li-Po 1050 mAh-s akkumulátorral működik, és akár 160 órát is kibír készenléti állapotban, a beszélgetési idő pedig akár 2 óra is lehet. Ez a 2000-es évek elején meglehetősen standardnak számított, bár elhalványul ahhoz képest, amit a modern készülékek képesek elérni.
Összegzés
A Motorola A920 a maga idejében technológiai csodának számított, és a 2003-as év csúcstechnológiáját képviselte. Bár a mai felhasználók archaikusnak találnák, a készülék bepillantást engedett a mobil csatlakoztathatóság és a számítástechnika lehetőségeibe, megalapozva a jövőbeli innovációkat. A Symbian OS futtatására való képessége és a funkciók átfogó csomagja kiemelkedő opcióvá tette, különösen a szakemberek és a mobiltechnológia korai alkalmazói számára.
Ad