Ad
Motorola A835

Motorola A835 felülvizsgálat

A 2003-ban megjelent Motorola A835 a 3G mobiltelefonok piacának egyik korai belépőjeként jelent meg, és a maga idejében érdekes funkciókat mutatott be. Megszűnése ellenére az A835 továbbra is a mobiltelefonok történetének figyelemre méltó darabja, amely betekintést nyújt a 2000-es évek elejének technológiai átmenetébe. Az alábbiakban részletesen megvizsgáljuk a telefon különböző tulajdonságait.

Tervezés és kivitelezés

A Motorola A835 a 2000-es évek eleji mobiltelefonokra jellemző kialakítással rendelkezett, 135 x 58,2 x 24,2 mm-es méretekkel és 157 grammos tömeggel. Vaskos és masszív felépítésű volt, ami a korszak technológiai korlátait és formatervezési preferenciáit tükrözte. A telefon Mini-SIM formátumot használt, és a modern okostelefonok felhasználói számára meglepő módon feltűnően nehéz volt. A fizikai kialakítás inkább a funkciót szolgálta, mint az esztétikai megjelenést, és a tartósságra helyezte a hangsúlyt.

Megjelenítés

A 65 000 szín megjelenítésére képes TFT-kijelzővel felszerelt A835 az akkori időkben teljesen szabványos vizuális élményt nyújtott. A képernyő felbontása 176 x 220 képpont volt, ami a mai mércével mérve szerénynek tűnik. Ez a felbontás azonban akkoriban megfelelő volt az olyan alapvető feladatokhoz, mint a névjegyek böngészése vagy az üzenetek olvasása, még ha nem is érte el a modern képernyők élességét.

Kamera képességek

A Motorola A835 egyetlen VGA hátlapi kamerával rendelkezett. Bár ez a mai mércével mérve gyakorlatilag jelentéktelen, a 0,3 megapixeles felbontású képek rögzítése akkoriban technológiai vívmánynak számított. A kamera videókat is tudott rögzíteni, sokoldalúvá téve az egyébként alapvető médiafunkciókat. A szelfikamera hozzáadása egy másik előremutató lépés volt, annak ellenére, hogy a felbontás és a minőség tekintetében egyaránt korlátozott volt.


    Ad

Hangfunkciók

Ami a hangzást illeti, az A835-ről hiányzott a hangszóró és a szabványos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, ami a modern multifunkciós eszközökhöz szokott felhasználók számára korlátozónak tűnhet. A telefon azonban támogatta a rezgő riasztásokat és a letölthető polifonikus csengőhangokat. Ezek a funkciók igen izgalmasak voltak egy olyan korszakban, amikor a mobilos figyelmeztetések személyre szabása egyre nagyobb teret nyert.

Csatlakoztathatóság

A telefon egyik kiemelkedő jellemzője a csatlakoztathatóság volt, amely az UMTS 2100 támogatással belépett a fejlődő 3G hálózatok korszakába, lehetővé téve a 384 kbps adatátviteli sebességet. Ez a sebesség megkönnyítette az alapvető internethasználatot és az akkoriban ismert adatszolgáltatásokat. A WLAN hiánya figyelemre méltó volt, de a Bluetooth 1.1-es verziójú csatlakoztathatóság biztosította az alapvető vezeték nélküli fájlátvitelt. A GPS és az infravörös port valamivel kifinomultabb csatlakozási lehetőségeket kínált, bár a készülékből hiányzott az USB-csatlakozás.

Szoftver és funkciók

Bár a Motorola A835 szoftvere ma kezdetlegesnek tűnhet, jól megfelelt a technológia korai alkalmazóinak. Támogatta az SMS, EMS, MMS és e-mail üzenetküldést, így egyaránt alkalmas volt személyes és üzleti kommunikációra. A WAP 2.0/xHTML böngésző lehetővé tette a korai mobil böngészést, bár nagyon korlátozott mértékben. A készülékről hiányoztak az előre telepített játékok, de a felhasználók letölthettek Java-alapú játékokat, ami a szoftver testreszabhatóság felé való elmozdulást mutatja. A szervezési funkciók és a letölthető alkalmazások szerény készlete szintén növelte a készülék hasznosságát.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető Li-Po 1050 mAh-s akkumulátorral felszerelt Motorola A835 akár 160 óra készenléti időt és 2 óra beszélgetési időt is kínál. Bár ez rendszeres használat esetén napi töltést tehet szükségessé, az akkumulátor teljesítménye elfogadható volt a korai 3G készülékek versenyében. Az akkumulátor cserélhető jellege lehetővé tette a cserét és a hosszabb használatot útközben.

Összegzés

A Motorola A835-re való visszatekintés rávilágít arra, hogy milyen messzire jutott a mobiltelefon-technológia. Bár funkcióit érthető módon felülmúlják a mai okostelefonok, mégis jelentős lépést jelentett a mobilkommunikáció fejlődésében. A korai 3G technológia beépítése, valamint a csatlakoztathatóság maximalizálását célzó szolgáltatáscsomaggal együtt, megnyitotta az utat a jövőbeli innovációk előtt. Lényegében az A835 őszinte kísérletet mutatott arra, hogy áthidalja az átalakuló digitális világ igényeit, így a 2000-es évek elejének egyik legmeghatározóbb készülékévé vált.


    Ad