Ad

Bevezetés
A 2008 augusztusában megjelent Motorola A810-et egyszerű és funkcionális mobileszköznek tervezték az okostelefonok előtti korszakban. Azoknak a felhasználóknak szólt, akik érintésalapú kezelőfelületet kerestek a modern okostelefonok bonyolultsága nélkül. Megjelenése egy olyan időszakban történt, amikor az érintőképernyők vonzóvá váltak a mobiltelefonok piacán, és a Motorola az A810 rezisztív érintőképernyős technológiájával kihasználta ezt a trendet.
Tervezés és kivitelezés
A Motorola A810 kompakt és ergonomikus kialakítású, 105 x 51 x 14 mm-es méretei és 100 g-os kis súlya lehetővé teszi a kényelmes egykezes használatot és a könnyű hordozhatóságot. A készülék testét úgy alakították ki, hogy tartós legyen, a mini-SIM foglalat használata pedig a kor színvonalát tükrözi. A mobiltelefon az Excellent Black és a White Shang-chi esztétikus színekben volt kapható, a kifinomultság és az egyszerűség ötvözetét nyújtva.
Megjelenítés
A 2,2 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel, amely 256K szín megjelenítésére képes, az A810 intuitív felhasználói élményt nyújtott a kézírás-felismerés révén - ez 2008-ban újdonságnak számított. A 28%-os képernyő-test arány azonban jelentős keret jelenlétére utal, a 240 x 320 pixeles felbontás pedig szerény 182 ppi-t eredményez, ami a modern szabványok szerint korlátozottnak tűnhet, de a megjelenés idején elegendő volt az alapvető mobil feladatokhoz és funkciókhoz.
Kamera
A Motorola A810 egyetlen 2 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amely alapvető fényképek és videók rögzítésére alkalmas. Bár nincs előlapi kamera a szelfik készítéséhez - ez a funkció nem volt gyakori a kategóriájába tartozó telefonoknál abban az időben -, a mindennapi fotózási igényekhez egyszerű point-and-shoot megoldásként jól szolgált.
Ad
Audio és multimédia
A 3,5 mm-es audiocsatlakozóval az A810 megfelelt korának tipikus multimédiás követelményeinek, megkönnyítve a fejhallgatók és külső hangszórók egyszerű csatlakoztatását. A készülék testreszabható polifonikus és MP3 csengőhangokkal, valamint sztereó FM-rádióval rendelkezett a felhasználók szórakoztatására. A telefon emellett támogatta a különféle hangformátumokat, például az MP3, WAV, WMA és AAC+ formátumokat, így a felhasználók számos lehetőséget kaptak zenei gyűjteményük élvezetére.
Csatlakoztathatóság
A 900/1800/1900-as GSM-sávokat támogató 2G-telefonként az A810 biztosította az akkori alapvető csatlakozási lehetőségeket, beleértve a GPRS és EDGE adatszolgáltatást. Az A2DP-vel ellátott Bluetooth 1.2 lehetővé tette a vezeték nélküli hangfolyamot, míg az USB 2.0 port közvetlen fájlátvitelt tett lehetővé a számítógépre. A WLAN és a GPS hiánya azonban azt jelentette, hogy az internetböngészés és a helyalapú szolgáltatások korlátozottak voltak.
Szoftver és funkciók
Az A810 felhasználói felülete tartalmazott üzenetküldési funkciókat, mint például SMS, MMS és e-mail, valamint böngészési funkciókat a WAP 2.0/xHTML és az Opera HTML böngésző segítségével. A telefon támogatta a Java MIDP 2.0-t, ami lehetővé tette az alapvető játékok és alkalmazások használatát a felhasználói elkötelezettség fokozása érdekében. Összességében a telefon szoftvercsomagja jól megfelelt azoknak a felhasználóknak az igényeihez, akik nem csak telefonálni és SMS-ezni szeretnének.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 910 mAh Li-Ion akkumulátorral a Motorola A810 akár 150 óra készenléti időt és akár 4 óra beszélgetési időt is kínál, így kategóriájához képest megbízható teljesítményt nyújt. Bár ezek a számok ma szerénynek tűnnek, 2008-ban egészen elfogadhatóak voltak, különösen az egyszerűségét és hatékonyságát tekintve.
Összegzés
A Motorola A810 hidat képezett a hagyományos mobiltelefonok és a 2000-es évek végén megjelenő érintésalapú készülékek között. A praktikusságra és a könnyű használatra összpontosítva egy olyan felhasználói bázist célzott meg, amely értékelte az alapvető multimédiás funkciókat és az egyszerű kommunikációs eszközöket egy kompakt és tartós csomagban. Bár már nem gyártják és technológiailag meghaladta, nosztalgikus varázsa megmaradt azok számára, akik értékelték a funkciók és a megfizethetőség egyedülálló kombinációját, mivel a megjelenéskor 60 EUR körüli áron versenyképes volt. Az 1,41 W/kg (fej) és 0,25 W/kg (test) SAR-értékei az elfogadható határértékeken belül voltak, így megfelelt az akkori biztonsági előírásoknak. Összességében az A810 megbízható készülék volt, amely piaci jelenléte során hatékonyan teljesítette a fogyasztók igényeit.
Ad