Ad

Bevezetés
A Motorola A3000 egy klasszikus okostelefon, amely visszautal arra az időre, amikor az okostelefonok még csak most kezdték meg térhódításukat. A 2009 januárjában bejelentett és márciusban megjelent A3000-es készüléket az érintőképernyős innováció és a zsebben hordozható kialakítás ötvözete jellemezte, amelyet a Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional operációs rendszer támogatott.
Tervezési és építési minőség
Az A3000 a korszakára jellemző formanyelvet mutatja, 109 x 60 x 13,8 mm-es méreteivel kompakt profilt biztosít. A 119 grammos súlyával egyensúlyt teremt a szilárd építési minőség és a hordozhatóság között. A készülék mini-SIM-et használ, és a navigációhoz trackballt tartalmaz, ami a korszakban népszerű volt, és az érintőképernyő mellett tapintható visszajelzést is nyújtott. Fekete színsémája professzionális esztétikát biztosít, amely alkalmas az üzleti felhasználók számára.
Megjelenítés
Az A3000 előlapján egy 2,8 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyő található, amely 65K szín megjelenítésére képes. A képernyő 4:3 arányú, 240 x 320 pixeles felbontást biztosít, a pixelsűrűség pedig körülbelül 143 ppi. Bár a képernyő mérete és felbontása a mai szabványoknak nem felel meg, akkoriban versenyképes volt egy középkategóriás okostelefonhoz képest, és a kézírás-felismerés kiegészítése figyelemre méltó funkció volt a bevitelhez.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a Motorola A3000 a Qualcomm ESM7206A lapkakészletet használja, amely 400 MHz-es ARM 11 processzorral rendelkezik. A grafikáról egy Adreno 130 GPU gondoskodik. Ezek a specifikációk lehetővé teszik, hogy a készülék viszonylag könnyen kezelje az alapvető okostelefonos feladatokat és alkalmazásokat, bár a 128 MB RAM miatt a többfeladatos munkavégzés korlátozott lehet. A belső tárhely 256 MB, amely egy külön microSDHC kártyahelyen keresztül bővíthető.
A Windows Mobile 6.1 Professional operációs rendszert futtató telefon hozzáférést biztosít a Pocket Office-hoz, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy útközben is megtekinthessék és szerkeszthessék a dokumentumokat, ami az üzleti életben dolgozó szakemberek számára akkoriban létfontosságú képesség volt. Az operációs rendszert a termelékenységre tervezték, de a mai okostelefonos operációs rendszerekhez képest elavultnak és nehézkesnek tűnhet.
Ad
Kamera
Az A3000 egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, autofókusszal és LED vakuval. Míg a kamera technológiája elég fejlett volt az alkalmi pillanatképekhez a megjelenési időszakban, az előlapi kamera hiánya azt jelenti, hogy a szelfik és a videohívások nem voltak natívan támogatottak. A videófelvételek rögzítésének képessége jelen van, de elsősorban alapvető igényekre, nem pedig kiváló minőségű produkcióra alkalmas.
Hang és csatlakoztathatóság
A telefon hangszórót és 3,5 mm-es audiocsatlakozót tartalmaz, így sokoldalú hangzási lehetőségeket kínál. A Bluetooth 2.0 A2DP-támogatással vezeték nélküli csatlakozási lehetőséget biztosít fejhallgatók és más eszközök számára, bár nem rendelkezik modern Wi-Fi képességekkel, így az internet-hozzáférés a mobiladatokra és a miniUSB-porton keresztül történő potenciális csatlakozási lehetőségekre korlátozódik. A GPS és az A-GPS támogatja a helyalapú szolgáltatásokat, bár a rádió hiánya korlátozza a kor más készülékein megszokott szórakozási lehetőségeket.
Akkumulátor és tartósság
Kivehető, 1130 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral rendelkezik, amely akár 300 óra készenléti időt és 7 óra beszélgetési időt kínál. Az akkumulátor egyszerű eltávolításának és cseréjének lehetősége olyan kényelmi funkció, amely egyre ritkább a modern telefonok kialakításában, így a felhasználók jobban kézben tarthatják a hosszú élettartamot és a karbantartást.
Ár és következtetés
Az eredetileg 130 EUR körüli áron kínált Motorola A3000-t a PDA-szerű képességekkel rendelkező kompakt mobilkészüléket kereső üzleti szakemberek számára megfizethető opcióként pozícionálták. Funkciói és kialakítása a Windows Mobile környezetében otthonosan mozgó, a gyakorlati termelékenységet és az egyszerű kialakítást a szórakoztató funkciókkal szemben előnyben részesítő felhasználóknak szól. Kifutott termékként ma már inkább a korai okostelefonok képességeinek történelmi példájaként szolgál, mintsem mindennapi készülékválasztásként.
Ad