Ad

Bevezetés
A Micromax A57 Ninja 3.0 egy olyan okostelefon, amely 2012 szeptemberében jelent meg a költségvetési szegmensben. A korszak termékeként olyan funkciókat hordozott, amelyek a belépő szintű okostelefonok között szokásosak voltak, és alapvető funkciókat nyújtott, amelyek az okoseszközökbe először betérő felhasználókra szabottak. Ez a felülvizsgálat mélyen belemerül a specifikációkba és kiemeli a funkciókat, hogy átfogó képet adjon arról, hogy mit kínál a Micromax A57.
Tervezés és kivitelezés
A Micromax A57 Ninja 3.0 kompakt és egyszerű kialakítással büszkélkedhet, méretei 116 x 62 x 11,5 mm-esek. Kis mérete ellenére sikerült elhelyezni benne két SIM-helyet, így a felhasználók könnyedén válthattak a hálózatok között. A mindössze 93,8 grammos súlyával figyelemre méltóan könnyű volt, így könnyen hordozható és kezelhető volt, ami a zsebbarát készüléket kedvelő felhasználók számára nagy előny. A készülék felépítése a korabeli olcsó telefonokra jellemző volt, műanyag szerkezetű, amely elég tartós volt a mindennapi használathoz.
Megjelenítés
Az A57 3,5 hüvelykes TFT-kijelzője 320 x 480 pixel felbontású, ami körülbelül 165 ppi pixelsűrűséget eredményezett. A képernyő, bár nem nyújtott nagy felbontású tisztaságot, elegendő volt az olyan alapvető funkciókhoz, mint az SMS-ezés, a telefonálás és az alkalmi böngészés. A színmegjelenítés és a betekintési szögek tekintetében azonban a képernyő talán nem felel meg a modern szabványoknak, bár a megjelenés idején megfelelőnek ítélték.
Teljesítmény
Az 1,0 GHz-es processzorral és Adreno 200 GPU-val párosított Micromax A57-et az alapszintű felhasználási szokásokkal rendelkező felhasználók számára tervezték. Android 2.3.5 Gingerbread operációs rendszerrel futott, amely 2012-ben széles körben elfogadott operációs rendszer volt. A készülék 512 MB RAM-mal és 256 MB belső tárhellyel rendelkezett, amely egy külön microSD-csatlakozóhelyen keresztül bővíthető volt. Bár a hardver nehezen birkózott meg a többfeladatos művelettel és a nehéz alkalmazásokkal, jól megfelelt azoknak a felhasználóknak, akiknek az igényei az alapvető alkalmazásokra és az alapvető okostelefon-funkciókra korlátozódtak.
Ad
Kamera
A Micromax A57 Ninja 3.0 egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerával lett felszerelve. Bár ez alapvető fotózási képességeket biztosított, nem volt olyan sokoldalú, mint a fejlettebb okostelefonok kamerái. Nem volt előlapi kamera, így alkalmatlanná tette az akkoriban egyre népszerűbbé váló videohívásokra vagy szelfikészítésre.
Csatlakoztathatóság
Ami a csatlakoztathatóságot illeti, az A57 támogatta a GSM és HSPA hálózatokat, megfelelő lefedettséget biztosítva mind a 2G, mind a 3G hálózatok számára. A Wi-Fi képességek beépítése lehetővé tette a felhasználók számára, hogy Wi-Fi hotspotokon keresztül csatlakozzanak az internethez, és a Bluetooth 2.0 is rendelkezésre állt a vezeték nélküli adatátvitelhez. A telefon FM-rádió képességekkel is rendelkezett, így kiszolgálva azokat a felhasználókat, akik szívesen hallgattak helyi rádióállomásokat.
Az akkumulátor élettartama
A készüléket egy 1400 mAh-s Li-Ion cserélhető akkumulátor látta el energiával. A hardveres specifikációkat és a kijelző méretét figyelembe véve az akkumulátor akár 145 óra készenléti időt és 4 óra beszélgetési időt kínált. Ezek a mérőszámok meglehetősen standardnak számítottak az akkori olcsó okostelefonok esetében, és elegendő időt biztosítottak a felhasználóknak az alapvető napi használathoz.
Egyéb jellemzők
A további funkciók közé tartozik a gyorsulásmérő érzékelő és a zenelejátszó képességek révén számos hangformátum támogatása. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó és a hangszóró jelenléte fokozta a multimédiás élményt a hallható tartalmak esetében. A készülék standard fekete színű volt, és a fejre vonatkozóan 0,86 W/kg, a testre vonatkozóan pedig 0,60 W/kg SAR-értéket kínált, ami megfelelt az akkori biztonsági előírásoknak.
Összegzés
Összefoglalva, a Micromax A57 Ninja 3.0 megbízható belépő szintű okostelefonként szolgált a megjelenésének évében. Megfizethető, 70 EUR körüli árával vonzó lehetőséget jelentett a funkciótelefonokról okostelefonokra áttérő felhasználók számára, vagy azoknak, akik egy további alapkészüléket keresnek. Bár nem állja meg a helyét a modern szabványoknak, a kontextus és a megjelenés időszakának megértése rávilágít arra, hogy úttörő szerepet játszott a pénztárcabarát fogyasztók okostelefonjaként.
Ad