Ad

Bevezetés
A 2010 közepén piacra dobott LG Optimus Q LU2300 jelentős előrelépést jelentett az LG számára az okostelefonok terén, mivel olyan jellemzőkre helyezte a hangsúlyt, mint a fizikai QWERTY billentyűzet és az Android operációs rendszer képessége. Ez a telefon elsősorban azokat a felhasználókat célozta meg, akik a tapintható gépelési élményt részesítik előnyben, és az okostelefonok ökoszisztémájába való belépés előtt álltak. A körülbelül 70 eurós, ésszerűen vonzó árával a készülék a pénztárcabarát, alapvető okostelefon-képességeket kereső fogyasztókat célozta meg.
Tervezés és kivitelezés
Az LG Optimus Q LU2300 tervezésénél a praktikusságot tartották szem előtt: a készülék kompakt, 118,8 x 57 x 14,3 mm-es és 157 gramm súlyú. A QWERTY-billentyűzet kihúzásával vonzóvá vált az üzleti felhasználók és azok számára, akik számára az érintőképernyős gépelés nehézkes. Annak ellenére, hogy a készülék vastagabb, az érintőképernyő és a fizikai billentyűzet kombinációja sokoldalúságot kínál. A korához képest robusztus felépítése kissé elavultnak tűnik a modern, elegánsabb társaihoz képest.
Megjelenítés
A 3,5 hüvelykes TFT-kijelzővel felszerelt Optimus Q felbontása 480 x 800 pixel, sűrűsége pedig 267 ppi körül van. Ez a képernyő megfelelő tisztaságot biztosított, és a Corning Gorilla Glass védte, ami a tartósság szempontjából vonzó tulajdonság. A mindössze 51,5%-os képernyő-test arány miatt azonban a kijelző a mai szabványok szerint, amelyek jellemzően a minimális kereteket hangsúlyozzák, kissé zsúfoltnak tűnik.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a készüléket egy Qualcomm QSD8250 Snapdragon S1 lapkakészlet hajtja 1,0 GHz-es Scorpion processzorral és Adreno 200 GPU-val. A kezdetben Android 2.1 (Eclair) operációs rendszerrel piacra dobott és Android 2.2 (Froyo) rendszerre frissíthető készülék alapszintű okostelefon-teljesítményt nyújtott, amely inkább általános feladatokra, mint intenzív alkalmazásokra alkalmas. A készülék az alapvető multitasking és a könnyű vagy közepes igénybevételeket meglehetősen jól kezelte, bár a fejlettebb hardver- és szoftverkövetelményekre támaszkodó modern alkalmazások esetében nehézségekbe ütközött.
Ad
Kamera
A telefon egyetlen 5 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, autofókuszos képességekkel. Bár ez a specifikáció elegendő volt az egyszerű fényképezéshez, a pillanatok megörökítéséhez megfelelő fényviszonyok mellett, a mai, nagyobb sokoldalúságot kínáló többlencsés beállításokhoz képest elhalványul. Különösen az előlapi kamera hiánya emeli ki a készülék korlátozottságát a jelenlegi korszakban, amikor a szelfik és a videohívások mindenütt jelen vannak.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g hotspot képességekkel (az Android 2.2-től kezdve), a Bluetooth 2.0 A2DP-vel és a GPS A-GPS támogatással. A sztereó FM-rádió RDS-szel, a microUSB 2.0 port és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó a felhasználók számára átfogó kommunikációs eszközkészletet biztosított. A CDMA2000 1xEV-DO és HSDPA hálózatok támogatása az akkori időkben megfelelő, akár 3,1 Mbps sebességű mobilinternetet biztosított.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 1500 mAh Li-Ion akkumulátor akár 200 óra készenléti időt és körülbelül 4 óra 10 perc beszélgetési időt kínál. Egy korabeli okostelefon esetében ez az akkumulátor-üzemidő megfelelő volt a mérsékelt felhasználók számára, de nagyobb igénybevétel esetén valószínűleg napi töltésre lenne szükség.
Összegzés
Az LG Optimus Q LU2300 fénykorában dicséretes belépő volt az okostelefonok világába, különösen azon felhasználók számára, akik értékelték a fizikai billentyűzetet. A mai gyors tempójú technológiai környezetben azonban inkább marad nosztalgikus darab, mint funkcionális napi vezető. Bár teljesítmény, dizájnesztétika vagy kameraminőség tekintetében nem állja meg a helyét a jelenlegi okostelefonokkal szemben, hosszú élettartama, mint költségkímélő megoldás, szilárd, bár alapszintű funkciókészletéről és építési minőségéről árulkodik.
Ad