Ad
LG Axis

Bevezetés

A 2011 januárjában megjelent LG Axis a kor mobiltechnológiáját tükröző készülék, amely alapvető funkciók és szerény képességek keverékével rendelkezik. Bejelentésekor és későbbi megjelenésekor az LG Axis belépett az amúgy is versenyképes piacra, és a felhasználóknak egy funkcionális kialakításba csomagolt alapvető okostelefon-élményt kínált. Erényei ellenére azonban a technológiai fejlődés és a változó trendek miatt az Axis gyártása megszűnt.

Tervezés és kivitelezés

Az LG Axis kialakítása pragmatikus és kompakt, mérete 115,8 x 56,4 x 15,8 mm, súlya 158 gramm. Ez a súly szilárd érzetet ad a kézben, ami megnyugtatja a felhasználókat a tartósságáról. A készülék fizikai QWERTY-billentyűzettel rendelkezik, amely a korszak egyik alapdarabja volt, és alternatívát nyújtott az akkoriban még népszerűvé váló képernyős gépeléssel szemben. A Mini-SIM foglalat jelenléte jelzi, hogy a telefon kompatibilis a régebbi szolgáltatói technológiákkal. Bár megjelenésében haszonelvű volt, a mobilkommunikáció nem szűkszavú megközelítését kínálta.

Megjelenítés

A 256K szín megjelenítésére képes 3,2 hüvelykes TFT képernyővel felszerelt LG Axis nem arra lett tervezve, hogy elkápráztasson élénk vizuális megjelenítéssel. Felbontása 480 x 800 pixel, és 292 ppi pixelsűrűséget ér el. Bár ez lehetővé tette a mindennapi feladatok elvégzéséhez szükséges viszonylag éles szövegek és képek megjelenítését, elmaradt a későbbi készülékek élénk kijelzőitől. A képernyő mérete és a körülbelül 44,6%-os képernyő/test arány a 2011 eleji tervezési prioritásokat tükrözi, ahol a kompakt méret gyakran felülmúlta a nagyméretű kijelzőket.

Hardver és teljesítmény

A motorháztető alatt az LG Axis az Android 2.1 (Eclair) operációs rendszerrel fut, amelyet egy 600 MHz-es ARM 11 processzorral ellátott Qualcomm MSM7627 chipset hajt. A grafikáról egy Adreno 200 GPU gondoskodik. A tároláshoz 512 MB belső memóriát biztosít, amelyhez szűkös 256 MB RAM párosul, ami korlátozza a többfeladatos munkavégzést és az alkalmazások teljesítményét. A készülék azonban microSDHC kártyahelyet kínál, így a felhasználók külsőleg is bővíthetik a tárhelyet.

Ez a hardverkonfiguráció, bár a modern szabványokhoz képest alulteljesítményezett, akkoriban megfelelő volt az alapvető alkalmazásokhoz, webböngészéshez és kommunikációs feladatokhoz. Mégis, kevés teret hagyott a jövőbiztosításra, amikor az alkalmazások egyre igényesebbé váltak.


    Ad

Kamera

Az LG Axis egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerát tartalmaz autofókusszal és LED vakuval, amely lehetővé teszi a szerény fényképezést jól megvilágított körülmények között. Videót 480p felbontásban tud rögzíteni, ami a maga idejében elfogadható volt az alapvető videofelvételek készítéséhez. Sajnos a telefonból hiányzik az előlapi kamera, ami gyakori hiányosság a korabeli készülékeknél. Ez a korlátozás csökkenti a készülék hasznosságát a szelfik és videohívások terén, amelyek később az okostelefonoktól elvárt standard elvárásokká váltak.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

A csatlakoztathatóság terén a készülék Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 A2DP-vel és microUSB 2.0-val van felszerelve, ami kielégíti a felhasználók alapvető kommunikációs igényeit. A navigációhoz támogatja a GPS és az A-GPS funkciót, de nem rendelkezik rádiós képességekkel, ami egyes felhasználók számára csalódást okozhatott. Az érzékelők közé tartozik a gyorsulásmérő és az iránytű, amelyek lehetővé teszik az alapvető helymeghatározási és mozgásalapú alkalmazásokat.

Az LG Axis támogatja a hanglejátszást is, amelyet a hangszóró és a hagyományos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó tesz lehetővé, ami a vezetékes audió-kiegészítőket kedvelő felhasználóknak tetszik.

Az akkumulátor élettartama

A készüléket egy kivehető 1500 mAh-s Li-Ion akkumulátor táplálja, ami a korszakban eléggé szabványos volt. Akár 500 óra készenléti időt és körülbelül 7 óra 30 perc beszélgetési időt ígért, ami meglehetősen megbízhatóvá tette az egész napos használatot gyakori újratöltés nélkül. Az akkumulátor cserélhetőségének lehetősége praktikus választás volt azon felhasználók számára, akik a töltőhöz kötöttség helyett inkább az akkumulátorok cseréjét részesítették előnyben.

Ár és piaci pozíció

Az LG Axis körülbelül 70 eurós induló árával a költségvetés-tudatos fogyasztókat célozta meg, akik belépő szintű okostelefon-képességeket keresnek. Bár az ár elérhető volt, a gyorsan fejlődő okostelefon-piacon elkerülhetetlenül korlátozta a készülék specifikációit és funkcióit. A készülék megfizethető átjáróként szolgált azok számára, akik a mobiltelefonokról az intelligens készülékekre váltottak, de kemény versenyben állt a hasonló árú, modernebb hardver- és szoftverfejlesztéseket kínáló alternatívákkal szemben.

Összegzés

Az LG Axis az okostelefonok fejlődésének egy korai fejezetét képviseli, egy olyan pillanatot ragadva meg, amikor a fizikai billentyűzeteket még egyesek kedvelték, és amikor a készüléktervezés a fejlettebb, érintésvezérelt interakciók felé haladt. Bár az Axis szolgálta a célját az élettartama alatt, a gyors fejlődés hamarosan túlszárnyalta szerény kínálatát. Ennek eredményeképpen a készülék a mobiltechnológia gyors fejlődésének emlékét őrzi, bemutatva, hogy az okostelefonok milyen messzire jutottak azóta.


    Ad