Ad

Lenovo ZUK Z1 mini felülvizsgálata
A Lenovo ZUK Z1 mini a végső törlés ellenére olyan érdekes tulajdonságkombinációt ígért, amely versenyképes középkategóriás okostelefonként pozícionálta a korabeli piacon. A 2016-os megjelenésre bejelentett telefont úgy tervezték, hogy megbízható teljesítményt nyújtson a praktikumra összpontosítva. Merüljünk el ennek a készüléknek a különböző aspektusaiban, és fedezzük fel, mit ígért a technológia szerelmeseinek.
Tervezés és megjelenítés
A Lenovo ZUK Z1 mini kompakt formatervezéssel készült, amit a kisebb, jobban kezelhető készülékeket kedvelő felhasználók nagyra értékelnek. A készülék testméretei és súlya egyelőre nem részletezett, ugyanakkor a 4,7 hüvelykes kijelzőnek köszönhetően várhatóan kényelmesen elfér majd a kézben. Az IPS LCD képernyő célja az volt, hogy élénk színvisszaadást és jó betekintési szögeket biztosítson, még közvetlen napfényben is. A 720 x 1280 pixeles felbontással és körülbelül 312 ppi pixelsűrűséggel a kijelző tiszta és éles képi megjelenítést kívánt nyújtani, amely alkalmas lett volna mindennapi használatra és alkalmi médiafogyasztásra.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a Z1 mini várhatóan az Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszerrel fog futni, amely annak idején a felhasználóbarát kezelőfelületéről és teljesítményének stabilitásáról volt ismert. A telefont a Mediatek MT6755 Helio P10 lapkakészlet hajtotta, amely egy okta-core CPU-t tartalmazott, amely négy 2,0 GHz-es Cortex-A53 magot és négy 1,0 GHz-es Cortex-A53 magot tartalmazott. Ez a kombináció kiegyensúlyozott teljesítményt kívánt biztosítani mind a nagy teljesítményű feladatokhoz, mind az energiatakarékos folyamatokhoz. A lapkakészlethez a Mali-T860MP2 GPU társult, amely a grafikus intenzív tevékenységeket támogatja, javítva az általános vizuális élményt a játékok és a multimédia terén.
Memória és tárolás
A Lenovo ZUK Z1 mini 16 GB-os belső tárolási lehetőséggel dolgozik 2 GB RAM-mal vagy 32 GB-os 3 GB RAM-mal, a Lenovo ZUK Z1 mini nem bővíthető tárolóval készült. Ez korlátozást jelenthetett volna azon felhasználók számára, akiknek további tárhelyre van szükségük az alkalmazások és a média számára. Az eMMC 5.1 technológia használata azonban hatékony adatátviteli sebességet sugallt a tárolókapacitáson belül.
Ad
Kamera
A Z1 mini kamera beállítása egyszerű volt, és a használhatóságra helyezte a hangsúlyt az élvonalbeli fotózás helyett. A fő kamera egy 8 MP-es, autofókuszos fényképezőgép volt, amelyet LED vaku támogatott az éjszakai vagy gyenge fényviszonyok között történő fényképezéshez, valamint egy panoráma mód a széles látószögű tájképek megörökítéséhez. Bár a videós képességekre vonatkozóan nem adtak konkrétumokat, ezen a szinten elvárható volt a szabványos funkcionalitás. Az előlapon a telefon egy alap szelfikamerát tartalmazott videós képességekkel, amely a szokásos videohívások és szelfik készítésére szolgált.
Csatlakoztathatóság és egyéb jellemzők
A csatlakoztathatóság tekintetében a ZUK Z1 mini olyan funkciókkal volt felszerelve, amelyek megfelelnek a mai igényeknek. Támogatta a Wi-Fi b/g/n üzemmódú Wi-Fi-t, a Wi-Fi Direct és a hotspot funkciót, így jó vezeték nélküli csatlakozási lehetőségeket biztosított. A Bluetooth 4.0 biztosította a vezeték nélküli perifériák csatlakoztatásának lehetőségét. A GPS és a GLONASS jelenléte egyaránt biztosította a pontos helymeghatározást, míg az NFC hiánya az érintés nélküli fizetési lehetőségeket kereső felhasználók számára hátránynak számíthatott. A mellékelt FM-rádió kiegészítette a földi rádiós tartalmakat kedvelő felhasználók médiaválasztékát.
Hang és akkumulátor
Egy szabványos 3,5 mm-es audiocsatlakozó volt jelen, amely a hagyományos vezetékes fejhallgatók felhasználóit szolgálta ki, míg az előlapi ujjlenyomat-érzékelő növelte a biztonságot és a kényelmet, ami hozzáadott értéket jelentett a felhasználói élményhez. Az akkumulátor típusára vonatkozó információkat nem részletezték, de az általános használati szokásokhoz megfelelő üzemidőt hivatott biztosítani.
Összegzés
A Lenovo ZUK Z1 mini, bár soha nem került piacra, kiegyensúlyozott csomagot ígért a felhasználóknak, akik költséghatékony készüléket keresnek megbízható funkciókkal. Kompakt kialakításával, ésszerű teljesítményképességeivel és alapvető csatlakozási funkcióival jól szolgálta volna a mainstream okostelefon-felhasználók igényeit a tervezett megjelenési ideje alatt. Törlését talán némi sajnálattal fogadják azok, akik a kompakt, de nagy képességű készülékeket kedvelik, rávilágítva a technológiai piacok néha kiszámíthatatlan természetére.
Ad