Ad
Lenovo Vibe Z K910

Bevezetés

A 2013 novemberében bejelentett és kiadott Lenovo Vibe Z K910 a Lenovo ambiciózus belépője volt a közép- és felső kategóriás okostelefonok piacára. Ez a készülék a robusztus teljesítmény, a szilárd funkciók és a karcsú dizájn kombinációjával kívánta magához vonzani a felhasználókat. Bár a Vibe Z K910-et mára már nem forgalmazzák, a készülék specifikációinak és képességeinek részletes feltárása még mindig megérdemli, hogy megértsük a megjelenése idején az okostelefonok történetében elfoglalt helyét.

Tervezés és kivitelezés

A Vibe Z K910 a megjelenési időszakban igen vonzó dizájnnal rendelkezik, a 149,1 x 77 x 7,9 mm-es méretekkel és 145,2 grammos tömeggel. Ezekkel a méretekkel kényelmesen kézre állt, és 7,9 mm-es vastagságával a maga korában karcsúnak számított. Az okostelefont micro-SIM foglalattal készítették, olyan anyagokba burkolva, amelyek kifinomult ezüst- vagy titánszínű kivitelben adtak neki. Érdemes megjegyezni a vízállóság hiányát, ami nem különböztette meg a versenytársaktól, de a korszakra jellemző volt.

Megjelenítés

A Lenovo Vibe Z K910 egyik kiemelkedő tulajdonsága a kijelző volt. Ez egy 5,5 hüvelykes IPS LCD panelt tartalmazott 1080 x 1920 pixel felbontással. Ez körülbelül 401 ppi pixelsűrűséget eredményezett, ami az IPS technológiának köszönhetően éles és élénk vizuális megjelenítést biztosított széles betekintési szögekkel. A körülbelül 72,6%-os képernyő-test arány magával ragadó látványt biztosított, és a kijelzőt a Corning Gorilla Glass 3 üveg védelmet is élvezhette, amely fokozott tartósságot biztosít a karcolásokkal és az esetleges ütésekkel szemben.

Teljesítmény és szoftver

A Lenovo Vibe Z K910 meghajtásáról a Qualcomm Snapdragon 800 lapkakészlet gondoskodott, amely akkoriban az okostelefonok piacának jelentős szereplője volt. A 2,2 GHz-es négymagos Krait 400 CPU, Adreno 330 GPU-val párosítva biztosította, hogy a készülék könnyedén megbirkózzon a multitaskinggal és a grafikusan intenzív feladatokkal. Ez a hardverkonfiguráció Android 4.3 Jelly Bean operációs rendszerrel futott, amely frissíthető volt Android 4.4.2 KitKat-ra, így a felhasználók számára meglehetősen modern operációs rendszert biztosított a készülék életciklusa alatt. A 2 GB RAM a legtöbb alkalmazásban zökkenőmentes teljesítményt biztosított, bár a bővíthető tárhely hiánya a mindössze 16 GB belső memóriával egyes felhasználók számára korlátozó tényező lehetett.


    Ad

Kamera képességek

A fényképészeti képességeket egyetlen 13 MP-es hátsó kamera horgonyozta le autofókusszal és LED vakuval. A hátsó kamera 1080p videókat tudott készíteni 30fps sebességgel, ami akkoriban meglehetősen standard volt a mobileszközöknél. Bár nem volt úttörő, megfelelő képalkotási teljesítményt nyújtott a mindennapi pillanatok megörökítéséhez. Az 5 MP-es előlapi kamera megfelelő lehetőséget kínált a szelfikészítéshez és a videohívásokhoz, ami ebben az időszakban kezdett egyre fontosabbá válni a fogyasztók körében.

Hang és csatlakoztathatóság

Ami a hangzást illeti, a Vibe Z K910 hangszórót tartalmazott, és tartalmazta a nagyra értékelt 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy adapter nélkül csatlakoztathassák az audioeszközök széles körét. A csatlakoztathatóság robusztus volt, két sávos Wi-Fi, Bluetooth 4.0 A2DP-vel, GPS és FM-rádió. Hiányzott azonban az NFC, amely egyre inkább kívánatos funkcióvá vált. A microUSB 2.0 port megkönnyítette a töltést és az adatátvitelt, ami megfelelt a korszak jellemző szabványainak.

Az akkumulátor élettartama

A készüléket nem cserélhető 3000 mAh Li-Po akkumulátorral szerelték fel. A Lenovo állítása szerint a készenléti idő akár 648 óra, a beszélgetési idő pedig akár 33 óra is lehet, így kellően megbízható az erős hosszú élettartamra vágyó felhasználók számára. Ez a kapacitás 2013-as mércével mérve jelentős volt, és gyakran lehetővé tette a felhasználók számára, hogy másfél napot is kibírjanak mérsékelt használat mellett anélkül, hogy újratöltésre lenne szükségük.

Összegzés

A Lenovo Vibe Z K910 megjelenésekor 480 EUR körüli áron kínált meggyőző egyensúlyt a teljesítmény, a kijelző minősége és a felépítés terén a piacra lépő szinten. Bár egyesek számára hátrányt jelenthetett bizonyos funkciók, például az NFC és a bővíthető tárhely hiánya, erős feldolgozási teljesítménye és elegáns kialakítása sok felhasználó számára vonzóvá tette a korszakában. Bár a Vibe Z K910-et már nem forgalmazzák, a Vibe Z K910 továbbra is figyelemre méltó belépő marad a Lenovo okostelefon-kínálatában, és a márka azon törekvését képviseli, hogy kihasználja a versenyképes árú, nagy teljesítményű okostelefonok iránti növekvő keresletet.


    Ad