Ad
Lenovo Vibe X2

Lenovo Vibe X2 felülvizsgálata

A 2014-ben bemutatott Lenovo Vibe X2 egy olyan okostelefon, amely a teljesítményt és a dizájnt vonzó csomagolásban ötvözi. Réteges kialakításával és élénk színeivel egyedi esztétikai vonzerőt kínál, amely a bevezetési időszakában megragadta a figyelmet. Bár mára már megszűnt, ez a telefon még mindig releváns azok számára, akiket érdekelnek a történelmi okostelefon-designok és a 2010-es évek korszakának középkategóriás teljesítményképességei.

Tervezés és kivitelezés

A Vibe X2 kitűnik jellegzetes, többrétegű kialakításával, amely nem csak frissítő megjelenést biztosít, hanem megkülönbözteti a hagyományosabb, monolitikus okostelefon-designoktól is. A 140,2 x 68,6 x 7,3 mm-es méretekkel és mindössze 120 grammos tömeggel a telefon kényelmesen kézben tartható és könnyen kezelhető. A készülék többféle színben, többek között fehér, arany, piros és faszénszínben volt kapható, ami további lehetőségeket adott a személyre szabáshoz. Az egy- vagy két SIM-kártyás modellek (Micro-SIM, illetve MicroSIM/Nano-SIM) közötti választás rugalmasságot biztosít azoknak a felhasználóknak, akiknek több vonalra van szükségük személyes és munkahelyi használatra.

Megjelenítés

A Lenovo Vibe X2 5,0 hüvelykes IPS LCD kijelzője 1080 x 1920 pixel felbontású, ami éles 441 PPI pixelsűrűséget eredményez. Ez tiszta és élénk megjelenítési élményt nyújt a felhasználóknak, így alkalmas médiafogyasztásra és mindennapi használatra. A képernyő jó egyensúlyt biztosít a méret és a használhatóság között, amit kiegészít a 71,7%-os képernyő-test arány, amely maximalizálja a megtekintési területet anélkül, hogy a készüléket túl nagynak érezné.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a Lenovo Vibe X2-t egy Mediatek MT6595M lapkakészlet hajtja, amely egy okta-core CPU konfigurációval rendelkezik, amely négy Cortex-A17 magot kombinál 2,0 GHz-es órajelen és négy Cortex-A7 magot 1,7 GHz-en. Ez a beállítás biztosítja a feladatok hatékony kezelését, a 2 GB RAM által támogatott tisztességes multitasking képességekkel. Az eredetileg Android 4.4 (KitKat) operációs rendszerrel kiadott telefon frissíthető Android 5.0 (Lollipop) operációs rendszerre, amely a Lollipop verzió javított teljesítményét és új funkcióit hozza magával. A PowerVR G600 GPU támogatja a grafikai feladatokat, bár az intenzívebb modern játékoknál nehézségekbe ütközhet.


    Ad

Kamera

A Vibe X2 fényképezését egy 13 MP-es hátsó kamera segíti f/2.2 rekeszértékkel és olyan funkciókkal, mint az autofókusz, LED vaku, panoráma és HDR. A főkamera 1080p-s videófelvétel készítésére képes 30fps sebességgel. Eközben az 5 MP-es előlapi kamera megfelelő a szelfikészítéshez és a videohívásokhoz, kiszolgálva a mindennapi közösségi média igényeket. Bár a kamera minősége akkoriban versenyképes volt, a jelenlegi okostelefonok kameráinak szabványaihoz képest nem biztos, hogy megállja a helyét.

Az akkumulátor élettartama

A telefonban egy nem cserélhető Li-Po 2300 mAh kapacitású akkumulátor található. A készenléti idő 2G-n akár 228 óra, 3G-n pedig 216 óra, a beszélgetési idő pedig 2G-n 17 óra, 3G-n pedig 19 óra. Ez meglehetősen jellemző volt a korabeli okostelefonokra. A valós tesztekben elért 50 órás tartóssági érték azonban arra utal, hogy mérsékelt használati körülmények között rendszeres töltést igényel.

Csatlakoztathatóság és hang

A csatlakoztathatóság terén a Vibe X2 számos opciót támogat, köztük a Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac kétsávos és hotspot képességekkel, valamint a Bluetooth 4.1 A2DP-vel és LE-vel. Figyelemre méltóan hiányzik az NFC, ami korlátozhat bizonyos ma elterjedt érintésmentes fizetési lehetőségeket. A telefon FM-rádiót és hagyományos 3,5 mm-es audiocsatlakozót is tartalmaz a vezetékes fejhallgatóhoz, ami továbbra is kényelmes a vezetékes audio megoldásokat kedvelő felhasználók számára.

További jellemzők

Az olyan érzékelők, mint a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű beépítése növeli a telefon funkcionális használhatóságát, a légi gesztusok pedig érintésmentes interakciós módszert biztosítanak. Az újabb funkciók, mint például a biometrikus biztonság (ujjlenyomat-érzékelők) azonban feltűnően hiányoznak. A hangteljesítményről szóló jelentések kielégítő zaj- és áthallásszintet jeleznek, de átlagos hangszóró képességeket sugallnak.

Összegzés

A Lenovo Vibe X2 egy szilárd középkategóriás választás volt a megjelenése idején, innovatív dizájnnal és tiszteletreméltó teljesítménnyel. Bár a funkciók és képességek tekintetében talán nem versenyezhet a modern okostelefonokkal, a mobiltechnológiában az átgondolt tervezés és a funkcionális képességek korszakát képviseli. Azok számára, akiket érdekel a régebbi okostelefonok piacának felfedezése vagy a technológiai történelem megbecsülése, a Lenovo Vibe X2 továbbra is említésre méltó marad.


    Ad