Ad
Lenovo Vibe S1

Bevezetés

A 2015 szeptemberében bemutatott és ugyanezen év novemberére piacra kerülő Lenovo Vibe S1 a maga idejében egy érdekes belépő volt a középkategóriás okostelefonok szegmensében. Annak ellenére, hogy megszűnt, figyelemre méltó benyomást keltett egyedi dizájnelemeivel és a felhasználók körében egyre népszerűbbé váló szelfifotózásra való összpontosításával. Ezzel az áttekintéssel elmélyedünk a különböző jellemzőiben, specifikációiban és teljesítményében, hogy megértsük, mit kínált a csúcskorában.

Tervezési és építési minőség

A Vibe S1 elegáns dizájnnal rendelkezik, karcsú méretei 143,3 x 70,8 x 7,8 mm-esek, súlya pedig körülbelül 132 gramm. A telefon építési minősége meglehetősen figyelemre méltó volt a vékony profilját tekintve, szilárd, mégis kényelmes érzést nyújtva a kézben. Figyelemre méltó volt a hibrid kettős SIM-nyílás, amely két Nano-SIM-kártyát támogatott kettős készenléti módban, ami kényelmes volt a több számot kezelő felhasználók számára. Bár a kialakítás általában véve kedvező fogadtatásban részesült, a figyelemre méltó időjárás-zárás vagy a víz és por elleni védelem hiánya miatt egy lépéssel lemaradt néhány, a tartósságra agresszívebben összpontosító versenytárs mögött.

Megjelenítés

Az 5,0 hüvelykes IPS LCD panellel felszerelt Vibe S1 élénk, 1080 x 1920 pixeles Full HD felbontású kijelzőt kínál. Ez dicséretes, körülbelül 441 pixel/ hüvelyk pixelsűrűséget eredményez, ami éles és tiszta képi megjelenítést biztosít, amely jól szolgál a médiafogyasztáshoz és a mindennapi használathoz. A képernyő Corning Gorilla Glass 3 védelme biztosította a kisebb karcolásokkal és cseppekkel szembeni ellenállást, növelve a tartósságot. A körülbelül 67,9%-os képernyő-test aránynak köszönhetően a keretlécek észrevehetőek, de a korban elfogadhatóak voltak.


    Ad

Teljesítmény és szoftver

A Lenovo Vibe S1 meghajtásáról a Mediatek MT6752 lapkakészlet gondoskodik, amely 1,7 GHz-es órajelű, okta-core Cortex-A53 processzorral rendelkezik. A 3 GB RAM-mal és egy Mali-T760MP2 GPU-val párosítva a készüléknek sikerült zökkenőmentes teljesítményt nyújtania az általános feladatokhoz és a mérsékelt multitaskinghoz. Az igényesebb alkalmazások és játékok, különösen a magas grafikai követelményeket támasztó alkalmazások és játékok esetében azonban nehézségekbe ütközhetett. Az eredetileg Android 5.0 Lollipop operációs rendszerrel szállított készüléket Android 6.0 Marshmallow-ra lehetett frissíteni, amely a vásárlást követően továbbfejlesztett funkciókat és funkciókat kínált a felhasználóknak.

Kamera képességek

A Vibe S1 egyik fénypontja a szelfik készítésére való összpontosítás volt, amelyet a 8 MP-es elsődleges érzékelővel rendelkező kettős előlapi kamera beállítása erősített. Ez lehetővé tette a kreatív mélységélesség-hatásokat, ami a kor egyre növekvő, szelfi-centrikus fogyasztói bázisának kedvezett. Az egyetlen 13 MP-es hátsó kamera, amely PDAF-fel, kettős LED kéttónusú vakuval és támogatott HDR és panoráma módokkal volt felszerelve, tisztességes fotózást biztosított a mindennapi használathoz. A videofelvételi képességek 1080p-re korlátozódtak 30fps sebességgel, igazodva az árkategóriához tartozó elvárásokhoz.

Akkumulátor-üzemidő és csatlakoztathatóság

A telefonban egy nem cserélhető 2420 mAh-s Li-Po akkumulátor kapott helyet, amely 2G hálózaton akár 264 óra készenléti időt, 3G hálózaton pedig akár 240 órát is kibír, míg a beszélgetési idő 2G hálózaton körülbelül 26 óra, 3G hálózaton pedig 12 óra volt. Ez az akkumulátorkapacitás szerény volt, és éppen csak megfelelően támogatta a telefon funkcióit egy átlagos napi használat során, de intenzívebb használat során gyakori töltésre lehetett volna szükség.

A csatlakozási lehetőségek az akkori szabványos csomagot foglalták magukban, Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS és microUSB 2.0 csatlakozási lehetőséggel. Hiányoztak azonban az olyan fejlett opciók, mint az NFC, ami korlátozta a funkcionalitását az olyan feladatokra, mint az érintés nélküli fizetés. Az FM-rádió és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó jelenléte vonzóbbá tette a hagyományos audiofelhasználók számára.

Összegzés

A Lenovo Vibe S1 elsősorban dizájnjával, szelfi képességeivel és a kijelző minőségével tűnt ki, amelyek jól illeszkednek a középkategóriás árstratégiába, körülbelül 270 eurós árával. Ugyanakkor kemény versenyben állt más, erősebb teljesítményt és funkciókészletet kínáló eszközökkel szemben. Megszűnése ellenére a Vibe S1 továbbra is figyelemre méltó példája a Lenovo stílusközpontú és fotóközpontú okostelefonok felé tett kitörésének abban az időszakban. Funkciói, bár a mai mércével mérve szerények, a teljesítmény és a funkcionalitás kiegyensúlyozott keverékét nyújtották, ami akkoriban a felhasználók széles körének tetszett.


    Ad