Ad

Bevezetés
A Lenovo Vibe C egy 2016 májusában megjelent olcsó okostelefon volt. Az alapvető okostelefon-élményt kereső felhasználóknak szánt készülék alapvető, mindennapi feladatokra alkalmas funkciókat biztosított. Megszűnése ellenére specifikációi betekintést engednek az akkori olcsó okostelefonok technológiai és dizájnválasztásaiba.
Tervezés és kivitelezés
A Lenovo Vibe C használati dizájnnal rendelkezik, amelyet az üveg előlap, a műanyag hátlap és a műanyag keret jellemez. A 166 gramm súlyú és 143,5 x 71,8 x 9 mm-es méretekkel kényelmesen elfér a kézben, bár nem különösebben karcsú. A kettős Micro-SIM-támogatás praktikus funkció a személyes és munkahelyi számokat kezelő vagy gyakran utazó felhasználók számára. A klasszikus fekete vagy fehér színben kapható készülékből hiányoznak a sallangok, de belépő szintű telefonként megfelel a célnak.
Megjelenítés
Ez az okostelefon 5,0 hüvelykes IPS LCD kijelzővel rendelkezik, amely szerény, 480 x 854 pixeles felbontást kínál 16:9-es képaránnyal, ami akkoriban az árkategóriájában szabványos volt. Az így kapott körülbelül 196 ppi pixelsűrűség azt jelzi, hogy a képélesség és a szöveg tisztasága a telefon piaci szegmensében kielégítő, bár a modern szabványok szerint nem éles. A körülbelül 66,9%-os képernyő-test arány azt jelenti, hogy észrevehető a keret, ami az újabb modellekhez képest jelentősnek tűnhet.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a Lenovo Vibe C Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszerrel fut, amelyet a Qualcomm MSM8909 Snapdragon 210 chipset hajt. Az 1,1 GHz-es órajelű négymagos Cortex-A7 CPU és az Adreno 304 GPU a mai benchmarkok szerint alapszintű, de a megjelenés idején képes egyszerű feladatok, például a böngészés és a közösségi médiahasználat kezelésére. A mindössze 1 GB RAM-mal és 8 GB belső tárolóval a készülék nehezen boldogul a többfeladatos feladatokkal, és korlátozott tárhelyet kínál, bár a dedikált microSDHC foglalat lehetővé teszi a tárhely bővítését.
Ad
Kamerák
A Vibe C kamera beállítása minimális, egyetlen 5 MP-es hátsó kamerával, amelyet egy LED vaku egészít ki, és amely 720p felbontású videó rögzítésére képes 30fps sebességgel. A 2 MP-es előlapi kamera elegendő az alapvető szelfik készítéséhez, de egyik kamera sem nyújt figyelemre méltó eredményeket, ami tükrözi, hogy a telefon a költségvetés-tudatos felhasználókra összpontosít, akik a fényképezést alacsonyabb prioritásúnak tartják.
Hang és csatlakoztathatóság
A hangzás tekintetében a Vibe C hangszórót és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót tartalmaz, így biztosítva a hagyományos audioeszközökkel való kompatibilitást. A csatlakozási lehetőségek között szerepel a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 4.0 és a GPS. A telefon kizárja az NFC-t, de tartalmaz FM-rádiót, ezzel egy olyan hiánypótló közönséget szolgál ki, amely még mindig a hagyományos médiára támaszkodik. A töltéshez és adatátvitelhez microUSB 2.0 portot használ, igazodva a korabeli olcsó eszközökre vonatkozó szabványokhoz.
Az akkumulátor élettartama
A készülék cserélhető Li-Po 2300 mAh kapacitású akkumulátorral van felszerelve, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy az akkumulátort könnyen cserélhessék, így a telefon használhatósága idővel meghosszabbodik. Tekintettel a szerény hardverre, az akkumulátor élettartama egy napnyi könnyű használatra elegendő, bár az igényesebb tevékenységek szükségessé tehetik az újratöltést.
Összegzés
Az induláskor 90 EUR körüli áron kínált Lenovo Vibe C-t kifejezetten olyan felhasználóknak szánták, akiknek alapvető okostelefon-képességekre van szükségük anélkül, hogy a bankot megtörnék. Bár nem rendelkezik a modernebb okostelefonok jellemzőivel és teljesítményével, a piacon betöltött szerepét hatékonyan töltötte be, alapvető csatlakoztathatóságot és funkcionalitást biztosítva. Ez a telefon leginkább az egyszerű mobiligényekkel rendelkező felhasználóknak vagy másodlagos készüléket keresőknek ajánlott. Annak ellenére, hogy megszűnt, érdekes pillanatképként szolgál a 2016-os költségvetési okostelefon-kínálatról.
Ad