Ad
Lenovo ThinkPad

Bevezetés

2011-ben a Lenovo a Lenovo ThinkPad táblagép bevezetésével a laptopokon túlra is kiterjesztette nagyra becsült ThinkPad termékcsaládját, amelynek célja egy olyan mobil eszköz létrehozása volt, amely a laptopok praktikusságát és a táblagépek kényelmét ötvözi. A júniusi bejelentést követően júliusban megjelent ThinkPad kezdetben a professzionális felhasználókat célozta meg, akik útközbeni termelékenységre vágytak. Robusztus felépítésével és a bevált ThinkPad dizájnelemek integrálásával a Lenovo üzleti célú hírnevének lényegét igyekezett megragadni.

Tervezés és kivitelezés

A Lenovo ThinkPad táblagép összetéveszthetetlenül üzleti orientációjú, robusztus és kissé nehézkes felépítésű. A 260 x 181,7 x 14 mm-es méretekkel és 730 grammos tömeggel a tablet a tartósságot helyezi előtérbe, bár a hordozhatóság rovására. Kialakítása a klasszikus ThinkPad-esztétikát tükrözi, minimalista fekete kivitelével összhangban van a professzionális vonzerővel. Bár nincs SIM-kártya foglalat, ezt a készüléket nem a modern mobilfelhasználók társaként, hanem inkább megbízható, hordozható munkaállomásként forgalmazzák.

Megjelenítés

A 10,1 hüvelykes IPS LCD képernyő célja, hogy megfelelő vizuális élményt nyújtson az irodai feladatokhoz és a médiafogyasztáshoz. A 800 x 1280 képpont felbontású és 16:10 képarányú kijelző megfelelő tisztaságot és színvisszaadást biztosít. A körülbelül 149 ppi-s pixelsűrűség azonban nem biztos, hogy kielégíti az élesebb kijelzőkhöz szokott felhasználókat. Mindazonáltal a Corning Gorilla Glass üveggel való ellátottsága karcállóságot biztosít, ami növeli a tartósságot a gyakori utazások vagy a nagy igénybevétel esetén.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a Lenovo ThinkPadet az Nvidia Tegra 2 lapkakészlet hajtja, kétmagos, 1,0 GHz-es processzorral. Bár a megjelenés idején ez elfogadható teljesítményt nyújtott, mostanra a mai alkalmazásokhoz talán kevésnek érezhető a teljesítménye. A táblagépet eredetileg Android 3.1 Honeycomb operációs rendszerrel szállították, bár frissíthető Android 4.0 Ice Cream Sandwich-re, amely bár szerény javulást jelent, a modern alkalmazások követelményei még mindig korlátokba ütközhetnek. A 16 GB, 32 GB vagy 64 GB belső tárhely és 1 GB RAM párosításával a memóriakapacitás megfelelő az olyan feladatokhoz, mint a dokumentumszerkesztés és a könnyű webböngészés, bár nem feltétlenül a teljesítményigényes alkalmazásokhoz.


    Ad

Kamera jellemzői

A ThinkPad egyetlen 5 MP-es hátsó kamerával és egy 2 MP-es előlapi kamerával rendelkezik. Ezek a kamerák inkább funkcionálisak, mint bármi más, alapvető fényképezésre vagy videokonferenciára alkalmasak, ami összhangban van a professzionális fókusszal. Bár a minőség talán nem hasonlítható össze a mai szabványokkal, ésszerű fényviszonyok mellett gyors felvételek készítéséhez elegendő.

Csatlakoztathatóság és multimédia

A csatlakozási lehetőségek a kornak megfelelően felszereltek: a Wi-Fi 802.11 b/g/n és a Bluetooth 2.0, A2DP szabványos vezeték nélküli kommunikációt biztosít. A HDMI-port beépítése különösen előnyös azon felhasználók számára, akik gyakran nagyobb képernyőn prezentálnak a megbeszélések során. Észrevehetően hiányzik a mobilkapcsolat, ami inkább a munkahelyi táblagép, mintsem a mobilitási eszköz szerepét hangsúlyozza. Annak ellenére, hogy a ThinkPad nem rendelkezik rádióval, a hangzás sokoldalúságát a hangszóró és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó biztosítja.

Teljesítmény és akkumulátor élettartam

A nem cserélhető Li-Po 3250 mAh kapacitású akkumulátorral (24,1 Wh) felszerelt ThinkPad célja, hogy mérsékelt körülmények között elegendő üzemidőt biztosítson egy munkanapos használathoz. Bár ez a kapacitás a jelenlegi szabványok szerint szerénynek tűnhet, a kiadás idején a tervezett feladatok ellátásához ésszerűen megfelelő volt a hatékonysága.

Összegzés

A Lenovo ThinkPad tablet az üzleti használhatóság és a mobil kényelem érdekes keverékét kínálja. Bár már nem gyártják, öröksége abban rejlik, hogy a ThinkPad híres tartósságát és üzleti érzékét ötvözte a korabeli táblagép-technológia növekvő igényeivel. Ma a 2010-es évek elejének technológiai trendjeinek és szakmai igényeinek pillanatképeként szolgál, továbbra is tükrözve a Lenovo üzleti teljesítmény iránti elkötelezettségét, még akkor is, amikor az újabb, nagyobb teljesítményű eszközök kerültek a középpontba.


    Ad