Ad

Lenovo A916: Átfogó felülvizsgálat
2014 novemberében a Lenovo kiadta az A916-ot, egy középkategóriás okostelefont, amely megpróbálta kiszolgálni a széles közönséget, amely a funkcionalitást keresi a magas árcédula nélkül. Megszűnése ellenére a Lenovo A916 a hálózati kompatibilitás, a hardveres funkciók és a teljesítményképességek kombinációjával értékes betekintést nyújt a korabeli okostelefon-tájképbe.
Tervezés és kivitelezés
A Lenovo A916 elegáns kialakítású, 149,5 x 76,6 x 8,7 mm-es méretekkel rendelkezik, és egy mérsékelt méretű okostelefonként jelenik meg, amely egyensúlyt teremt a kényelem és a használhatóság között. Súlya 173 gramm, ami a kategóriájába tartozó telefonok, például az ugyanebben a korszakban kiadott készülékek esetében kissé nehezebbnek számít. A súly azonban hozzájárul a robosztus érzethez, javítva az általános felhasználói élményt. A dual-SIM-kapacitás praktikus funkció a több hálózatot kezelő felhasználók számára, ami különösen előnyös azokban a régiókban, ahol ez gyakori.
Megjelenítés
A telefon 5,5 hüvelykes IPS LCD kijelzője 720 x 1280 pixel felbontású. Ez körülbelül 267 képpont per hüvelyk pixelsűrűséget eredményez, ami a maga idejében meglehetősen szabványosnak számított. A képernyő mérete és felbontása alkalmassá teszi az alapvető médiafogyasztásra és mindennapi feladatokra, bár a nagy felbontású vizuális élményt kereső felhasználók számára nem biztos, hogy elegendő. Az IPS-panel megfelelő betekintési szögeket és színvisszaadást biztosít, így sokoldalúan alkalmazható a különböző fényviszonyok mellett.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a Lenovo A916-ot egy Mediatek MT6592 lapkakészlet hajtja, amely egy okta-core 1,4 GHz-es Cortex-A7 CPU-t és egy Mali-450MP4 GPU-t tartalmaz. Bár nem intenzív játékra vagy nehéz multitaskingra tervezték, ez a konfiguráció a mindennapi feladatokhoz, például böngészéshez, közösségi médiához és médiafogyasztáshoz tekintélyes teljesítményt nyújt. Az Android 4.4.2 KitKat rendszert futtató készülék korlátokat tapasztal az újabb alkalmazások vagy frissítések elérésében, de a jelenleg elérhető alkalmazásokhoz megfelelő teljesítményt nyújt.
Ad
Kamera
A készülék 13 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amelyhez autofókusz és kettős LED vaku társul, ami kielégítő fotóminőséget biztosít jól megvilágított környezetben és elfogadható teljesítményt gyenge fényviszonyok között. Videórögzítésre is van lehetőség, bár nem támogatja a nagyfelbontású formátumokat. A 2 MP-es előlapi kamera alapszintű, videohívásokhoz megfelelő, de a mai szelfi szabványokhoz képest alulmúlja az elvárásokat.
Akkumulátor és csatlakoztathatóság
A Lenovo A916 kivehető Li-Po 2500 mAh kapacitású akkumulátorral rendelkezik, amely a készülék specifikációit és képernyőméretét tekintve átlagos kitartást biztosít. Támogatja az olyan alapvető csatlakozási funkciókat, mint a Wi-Fi, a Bluetooth 4.0 és a GPS. Figyelemre méltó az NFC hiánya, ami korlátozza az érintés nélküli fizetésre vagy adatátvitelre való képességeit. Az FM-rádió és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó folyamatos biztosítása jól hangzik a hagyományos csatlakozási funkciókat értékelő felhasználók körében.
Tárolás és bővíthetőség
A telefon belsőleg 8 GB tárhellyel és 1 GB RAM-mal rendelkezik. A nagyobb tárhelyet igénylő felhasználók számára a készülék rendelkezik egy dedikált microSDHC kártyafoglalattal, amely lehetővé teszi a külső tárhelybővítést. Ez a korlátozott belső tárhelyet figyelembe véve alapvető fontosságú funkció, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy több médiát és alkalmazást tároljanak.
Árak és változatok
Az induláskor 160 euró körüli áron kínált Lenovo A916 a legújabb technológiát nem igénylő, de a mindennapi használathoz megbízható teljesítményt igénylő felhasználók számára megfizethető opcióként pozicionálta magát. A klasszikus fekete és fehér változatban kínált készülék széles közönség számára megfelelő, standard esztétikát biztosított.
Összegzés
A Lenovo A916 a funkciók és a megfizethetőség egyensúlyával tükrözte a megjelenési időszak középkategóriás okostelefon elvárásait. A dual-SIM-képesség, a tisztességes kamera és a bővíthető tárhely kulcsfontosságú értékesítési pontok voltak, amelyek a praktikus igényeket elégítették ki anélkül, hogy megterhelték volna a költségvetést. Bár már nem kapható a piacon, továbbra is példa arra, hogy a 2010-es évek elején az okostelefonok hogyan igyekeztek ötvözni a funkcionalitást és a költséghatékonyságot.
Ad