Ad
Lenovo A850

Lenovo A850 felülvizsgálat

A Lenovo A850 a 2013 augusztusában megjelent belépő szintű okostelefonok sorában szerepelt, és a nagyképernyős készüléket kereső, olcsó felhasználókat célozta meg. Mivel mostanra megszűnt, az egy évtizeddel ezelőtti okostelefon-piaci trendek és elvárások tükörképeként szolgál.

Tervezés és kivitelezés

A Lenovo A850 formatervezése azt az időszakot idézi, amikor a nagy képernyők kezdtek dominálni. A 153,5 x 79,3 x 9,5 mm-es méretekkel a maga korában meglehetősen nagynak számított, 184 grammos súlya pedig kifejezetten nehézkessé tette. A telefon műanyag felépítése akkoriban szabványos volt a kedvező árú okostelefonoknál, és tartós érzetet nyújtott. Két SIM-kártyát is befogadott, így a felhasználók egyszerre két számot tudtak kezelni, ami különösen az üzleti felhasználók vagy a gyakran utazók számára volt vonzó.

Megjelenítés

Az A850 egy 5,5 hüvelykes IPS LCD képernyővel rendelkezett, amely mérete miatt nagynak tűnt, bár az 540 x 960 pixeles felbontás szerény volt, ami körülbelül 200 ppi pixelsűrűséget eredményezett. Míg a képernyő mérete kiváló volt a médiafogyasztáshoz, a felbontás elmaradt, ami befolyásolta a szöveg és a képek élességét és tisztaságát. Ez a kompromisszum akkoriban gyakori volt a kedvező árú telefonoknál, a méret és a megfizethetőség egyensúlyának megteremtése érdekében.

Teljesítmény

A Lenovo A850 meghajtásáról a Mediatek MT6582M lapkakészlet gondoskodott, amely négymagos, 1,3 GHz-es Cortex-A7 processzorral és Mali-400MP2 GPU-val rendelkezik. Annak ellenére, hogy ezek a specifikációk belépőszintűek, a telefon zökkenőmentesen kezelte az alapvető feladatokat és alkalmazásokat, részben az Android 4.2.2 Jelly Bean operációs rendszernek köszönhetően, amely viszonylag alacsony hardverigényű volt. Az 1 GB RAM és a 4 GB belső tárhely azonban korlátozta a multitasking képességeket és a tárolási igényeket, különösen a modern alkalmazásméreteket figyelembe véve. Szerencsére a készülék tartalmazott egy microSDHC foglalatot a tárhely használhatóbb szintre történő bővítéséhez.


    Ad

Kamera

Az A850 fényképezése nem volt semmi különös, egyetlen 5 MP-es, autofókusszal és LED vakuval felszerelt hátsó kamerával. Az elkészített képek az emlékek megörökítésére alkalmasak voltak, de nem rendelkeztek a drágább modelleknél látott részletességgel és minőséggel. A videós képességek alapszintűek voltak, és nem voltak kiemelkedő funkciók. Az előlapi kamera egy szűkös VGA volt, ami az akkori időkre jellemző volt, és csak nagyon egyszerű videohívásokra volt alkalmas, szelfik készítésére nem.

Hang és csatlakoztathatóság

Az A850 lefedte az alapvető csatlakozási követelményeket: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, FM rádió és microUSB 2.0. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó jelenléte szabványos és sok felhasználó számára hasznos volt. Az NFC hiánya azonban hátrányt jelentett, ami korlátozta a modernebb érintésmentes interakciókat. A hangkimenet mind a hangszórón, mind a fejhallgatón keresztül elfogadható minőségű volt a médialejátszáshoz és a telefonhívásokhoz.

Az akkumulátor élettartama

Az akkumulátor teljesítménye tisztességes volt, a 2250 mAh-s cserélhető Li-Po akkumulátor jelentős használati időt biztosított. A készenléti idő 2G és 3G esetén egyaránt elérte a 490 órát, a beszélgetési idő pedig 2G esetén 28 óra 40 percig, míg 3G esetén 14 óra 30 percig tartott. Ez a kitartás volt az egyik erőssége, ami megbízhatóvá tette a töltések közötti hosszú használatot.

Összegzés

A Lenovo A850 a maga korában 150 euró körüli áron a funkciók meggyőző kombinációját kínálta, különösen azoknak a felhasználóknak, akik nagy kijelzőt keresnek anélkül, hogy a bankot megroppantanák. Bár hardvere szigorúan belépő szintű volt, a kettős SIM-támogatás, a tisztességes akkumulátor-üzemidő és az alapvető funkciók praktikus választást jelentettek a pénztárcabarát fogyasztók számára. Ma, visszatekintve, az okostelefonok fejlődésének bizonyítékaként áll, megmutatva, hogy a teljesítmény, a kameraminőség és a dizájn iránti igények mennyire felerősödtek.


    Ad