Ad

Bevezetés
A Lenovo A8-50 A5500 egy középkategóriás táblagép volt, amelyet hivatalosan 2014 áprilisában jelentettek be, és ugyanezen év júniusában jelent meg. A körülbelül 140 eurós költségvetés-barát árával a cél az volt, hogy a használhatóság és a megfizethetőség egyensúlyát biztosítsa azon fogyasztók számára, akik alapvető feladatok elvégzésére és médiafogyasztásra alkalmas készüléket keresnek.
Tervezés és kivitelezés
A Lenovo A8-50 A5500 egyszerű kialakítású, 217 x 136 x 8,9 mm-es méretekkel rendelkezik, így egy 8 hüvelykes táblagéphez képest viszonylag kompakt. A 360 grammos súlyával ésszerű egyensúlyt teremt a robusztusság és a hordozhatóság között. A mikro-SIM (csak a mobilmodell) használata tükrözi a készülék útközbeni használatára való orientáltságát, de korlátozhat néhány felhasználót, akik más készülékeiken már áttértek a kisebb nano-SIM-ekre. A táblagép többféle színben, többek között fekete, fehér, sárga és piros színben volt kapható, így némi személyre szabási lehetőséget kínált azoknak a felhasználóknak, akik szeretnék, hogy készülékük tükrözze stílusukat.
Megjelenítés
A készülék 8 hüvelykes IPS LCD kijelzője 800 x 1280 pixel felbontású, ami körülbelül 189 ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár ez a felbontás a mai szabványok szerint nem túl magas, a megjelenés idején elegendő volt a legtöbb alkalmi nézési feladathoz, például böngészéshez, olvasáshoz és videónézéshez. Az IPS technológia megfelelő színvisszaadást és betekintési szögeket biztosít, bár a körülbelül 62,9%-os képernyő-test arány viszonylag vastag kereteket jelez.
Teljesítmény és szoftver
A Lenovo A8-50 A5500 Android 4.2.2 Jelly Bean operációs rendszerrel fut, és a meghajtásáról Mediatek MT8382 lapkakészlet gondoskodik. Négymagos, 1,3 GHz-es Cortex-A7 processzorral és Mali-400MP2 GPU-val párosul. Ez a kombináció 2014-ben kielégítő volt a mindennapi feladatok és az alkalmi játékok kezeléséhez, de a modern szabványok szerint igényesebb alkalmazásoknál nehézségekbe ütközhet. A készülék 1 GB RAM-mal rendelkezik, ami korlátozó lehet a multitasking és az újabb alkalmazások futtatása esetén. A belső tárolási lehetőségek 8 GB vagy 16 GB voltak, de a dedikált microSDHC-nyílás jelenléte lehetővé teszi a felhasználók számára a tárhely bővítését, ami a korlátozott beépített kapacitás miatt praktikus funkció.
Ad
Kamerák
A Lenovo A8-50 A5500 egy alapvető kameraelrendezéssel van felszerelve, amely egy 5 MP-es hátsó kamerából és egy 2 MP-es előlapi kamerából áll. Ezek a kamerák gyors pillanatképek és videohívások készítésére alkalmasak, de nem szabad elvárni tőlük, hogy kiváló minőségű fényképeket készítsenek. Videófelvétel készítésére is van lehetőség, bár a felbontás és a képkockasebesség részletei nincsenek megadva.
Hang és csatlakoztathatóság
A táblagép sztereó hangszórókkal rendelkezik a 3G modellben, ami jobb hangélményt nyújt a mono beállításokhoz képest, különösen tájképi tájolásban, amikor médiát nézünk. A készülék 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót is tartalmaz, így a hangeszközök széles körével való kompatibilitás biztosított. A csatlakoztathatóságot a szabványos Wi-Fi 802.11 b/g/n segíti, a Bluetooth 4.0 mellett a vezeték nélküli perifériák számára. A mobilmodellekben a GPS beépítése javítja a készülék hasznosságát a navigációs alkalmazásokban. Az NFC és a fejlettebb Wi-Fi szabványok hiánya azonban a készülék költségvetési korlátait tükrözi. Emellett FM-rádiót is tartalmaz, ami egyes felhasználók által nagyra értékelt funkció.
Az akkumulátor élettartama
A(z) Lenovo A8-50 A5500 tápellátásáról egy nem cserélhető Li-Ion 4200 mAh akkumulátor gondoskodik. Tekintettel a készülék specifikációira és energiaigényére, ez a kapacitás mérsékelt használat esetén valószínűleg elfogadható akkumulátor-üzemidőt biztosít, így jól használható az olyan mindennapi feladatokhoz, mint a webes szörfözés és a médialejátszás.
Összegzés
Összességében a Lenovo A8-50 A5500 egy megfizethető, belépő szintű táblagépként lett pozicionálva, amely alkalmas az alapvető funkcionalitást és médiafogyasztást kereső felhasználók számára. A körülbelül 140 eurós árkategóriában ésszerű értéket nyújtott alapvető funkciókkal és vonzó esztétikával. Bár hardvere és szoftvere a jelenlegi szabványok szerint elavult, a maga idejében életképes megoldás volt, amely elsősorban olyan felhasználók számára volt vonzó, akiknek a költséghatékonyság fontosabb volt, mint a csúcstechnológia.
Ad