Ad
Karbonn A15

Bevezetés

A 2012-ben bejelentett Karbonn A15 egy kedvező árú Android okostelefon volt, amely elsősorban a feltörekvő piacokon élő fogyasztóknak szólt, akik alapvető okostelefon funkciókat kerestek anélkül, hogy a bankot megtörnék. A mára már megszűnt készülék még mindig az okostelefon-technológia elmúlt évtizedben bekövetkezett gyors fejlődésének bizonyítékaként szolgál. Ez a felülvizsgálat a Karbonn A15 specifikációit és általános teljesítményét vizsgálja, részletezve a készülék kialakítását, kijelzőjét, teljesítményét, kameraminőségét, csatlakoztathatóságát, akkumulátor-üzemidejét és további funkcióit.

Tervezés és kivitelezés

A Karbonn A15 megőrizte a korának szabványos kialakítását, amely a mai nagy kijelzős okostelefonokhoz képest viszonylag kompakt formájú. Bár a konkrét méretek és a súly nem részletezett, a kettős Mini-SIM-hely használata kényelmes volt a felhasználók számára, akiknek külön vonalakra volt szükségük a személyes és a professzionális használathoz. A fekete színben kapható készülék célja az volt, hogy az esztétikai vonzerő helyett az egyszerűséget és a funkcionalitást kereső felhasználókhoz szóljon.

Megjelenítés

A 4,0 hüvelykes TFT kijelzővel felszerelt Karbonn A15 felbontása 480 x 800 pixel, 5:3 képaránnyal és körülbelül 233 pixel per inch felbontással büszkélkedhet. Ez a specifikáció akkoriban megfelelő volt az alapvető tartalmak, például szövegek, képek és internetes böngészés megjelenítéséhez, bár hiányzott belőle a magasabb kategóriás modellekben megtalálható élesség és vibrálás. Kompakt mérete miatt könnyen kezelhető és vonzó volt azok számára, akik a kisebb készülékeket részesítették előnyben.

Platform és teljesítmény

Az Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich operációs rendszeren futó Karbonn A15 hozzáférést biztosított a felhasználók számára a Google alkalmazások és szolgáltatások széles ökoszisztémájához. A készüléket 1,0 GHz-es processzor hajtotta, amely 512 MB RAM-mal párosítva alkalmas volt az alapvető műveletekre, de küzdött a multitaskinggal és az igényesebb alkalmazások futtatásával. A tárhely szerény volt, 4 GB belső memória állt a felhasználók rendelkezésére, és csak 2,5 GB, bár a microSDHC foglalaton keresztül bővíthető volt, ami üdvözlendő funkció azok számára, akiknek több helyre volt szükségük az alkalmazások és a média számára.


    Ad

Kamera

A Karbonn A15 egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerával rendelkezett, és nem rendelkezett a mai okostelefonoknál megszokott fejlett képalkotási képességekkel és kettős kamerás funkciókkal. Míg alapvető videofelvételi képességeket kínált, nem volt előlapi szelfi kamera. A hátsó kamera elegendő volt az egyszerű pillanatképek készítéséhez, bár a képminőség korlátozott volt, különösen gyenge fényviszonyok között.

Csatlakoztathatóság és hang

Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a Karbonn A15 támogatott GSM és HSPA hálózatokat, és akár 7,2 Mbps internetsebességet is biztosít. A vezeték nélküli internet-hozzáféréshez Wi-Fi 802.11 b/g/n, a perifériákkal való párosításhoz pedig Bluetooth 2.0 állt rendelkezésre. Emellett a felhasználók számára előnyös volt a GPS a helymeghatározó szolgáltatásokhoz, bár az NFC hiányzott. A készülék FM-rádiót és 3,5 mm-es audiocsatlakozót tartalmazott, amely a gyakran vezetékes fülhallgatót használó felhasználóknak kedvezett.

Akkumulátor és további funkciók

A telefonban egy 1420 mAh kapacitású, kivehető Li-Ion 1420 mAh akkumulátor kapott helyet, amely akár 150 óra készenléti időt is biztosít. Ezt a nap folyamán történő könnyű használat esetén ésszerűnek ítéltük, bár a hívásokon, közösségi médián vagy internetböngészésen aktív felhasználóknak gyakrabban kell majd tölteniük az akkumulátort. A cserélhető akkumulátor praktikus tulajdonság volt, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy szükség esetén maguk cserélhessék ki. A 0,59 W/kg SAR-értékkel a készülék a biztonságos sugárzási határértékeken belül maradt.

Összegzés

Az induláskor körülbelül 80 eurós árával a Karbonn A15 értéket kínált azoknak a felhasználóknak, akiknek alapvető okostelefon-funkciókra volt szükségük, kedvező áron. Bár nem rendelkezett csúcskategóriás funkciókkal és specifikációkkal, funkcionális teljesítményt nyújtott a mindennapi használathoz, ami különösen az első okostelefon-felhasználók vagy a másodlagos készüléket igénylők számára vonzó. Ma már érdekes mutatója annak, hogy a technológia milyen sokat fejlődött a teljesítmény, a funkcionalitás és a dizájn terén.


    Ad