Ad
HTC Touch Dual

HTC Touch Dual felülvizsgálata

Bevezetés

A HTC régóta úttörő szerepet tölt be a mobilkészülékek fejlesztésében, gyakran feszegetve a határokat az innovatív formatervezéssel és funkciókkal. A 2007 novemberében megjelent HTC Touch Dual az érintőképernyős telefonok iránti növekvő keresletet igyekezett kihasználni, a HTC saját TouchFLO felületét beépítve. Karcsú kialakításával és kompakt testével a Touch Dual az üzleti szakembereket és a funkcionalitás és a stílus ötvözetét kereső fogyasztókat célozza meg.

Tervezés és kivitelezés

A HTC Touch Dual kompakt és karcsú kialakítású, 107 x 55 x 15,8 mm-es méretei és szerény 120 grammos súlya miatt. Kézbe véve nagyon kényelmesnek tűnik, és kis méretének köszönhetően könnyen hordozható. A készülék fél-QWERTY billentyűzettel rendelkezik, ami tükrözi a készülék kettős jellegét, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy váltogassák az érintőképernyős és a fizikai billentyűzet bevitelét. Az anyag- és színválasztás - klasszikus ezüst - tovább növeli a professzionális vonzerőt.

Megjelenítés

A telefon 2,6 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel van felszerelve, amely 65K szín megjelenítésére képes 240 x 320 képpont felbontással. Bár a képernyő mérete és tisztasága mai mércével mérve elavultnak tűnhet, a megjelenés idején az alapvető feladatok elvégzéséhez megfelelőnek számított. A kijelző támogatja a HTC TouchFLO felületét is, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egyszerű ujjmozdulatokkal navigáljanak a készülékben, bár a ma megszokott kapacitív érintőképernyőkhöz képest kevésbé érzékeny.

Teljesítmény és szoftver

A Microsoft Windows Mobile 6.0 Professional operációs rendszert futtató HTC Touch Dual a Qualcomm MSM7200 chipsetet és egy 400 MHz-es ARM 11 CPU-t használ, amelyhez egy Adreno 130 GPU párosul. A készülék 128 MB RAM-mal és 256 MB ROM-mal van felszerelve, amely microSD-kártyahelyen keresztül bővíthető. Ez a hardver lehetővé teszi az alapvető feladatok, például az e-mail, a böngészés és az irodai alkalmazások zökkenőmentes végrehajtását a Pocket Office segítségével. Az általános teljesítmény azonban a modern szabványokhoz képest korlátozott, ami tükrözi a mobiltechnológiában a megjelenése óta bekövetkezett jelentős fejlődést.


    Ad

Kamera

A fényképezés terén a HTC Touch Dual egyetlen 2 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, amely képes állóképek és videók rögzítésére. Ezenkívül tartalmaz egy CIF előlapi kamerát is, amelyet elsősorban videohívásokhoz szánnak. A képminőség alapszintű, inkább alkalmi pillanatképek készítésére alkalmas, mint részletes fényképezésre.

Csatlakoztathatóság és hang

Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a készülék a korabeli szabványok szerint korlátozott. Támogatja a GSM- és HSDPA-hálózatokat, és legfeljebb 3,6 Mbps sebességgel teszi lehetővé az alapvető internetböngészést. A helyi adatmegosztáshoz Bluetooth 2.0 csatlakozási lehetőséget kínál. Figyelemre méltó, hogy a készülékből hiányoznak a Wi-Fi és a GPS funkciók, amelyek gyakran elvártak a korabeli készülékektől. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó hiánya egy másik korlátozó tényező; a felhasználóknak miniUSB-kompatibilis audioeszközökre kell hagyatkozniuk, vagy Bluetooth-t kell használniuk a vezeték nélküli hangzáshoz.

Akkumulátor

A HTC Touch Dual kivehető Li-Ion 1120 mAh kapacitású akkumulátorral rendelkezik, amely akár 250 óra készenléti időt és 5 óra beszélgetési időt biztosít. Bár ezek a számok meglehetősen szerények, megfelelnek a korabeli telefonoktól elvárható értékeknek, és alkalmasak könnyű, mindennapi használatra, gyakori újratöltés nélkül.

Összegzés

A HTC Touch Dual megjelenésekor figyelemre méltó készülék volt, amely a felhasználók számára egyedülálló kettős beviteli lehetőséget biztosított a fél-QWERTY billentyűzet és az ellenálló érintőképernyő révén. A 130 EUR körüli áron kínált készülék a pénztárcabarát fogyasztókat és az üzleti szakembereket egyaránt megcélozta. A megszűnés és a mobiltechnológia fejlődése azonban mára elsősorban gyűjtői darabkává tette. Öröksége továbbra is a HTC innovatív megközelítését mutatja a mobilkommunikáció terén a korai érintőképernyős korszakban.


    Ad