Ad

Bevezetés
A 2011 augusztusában bejelentett és még októberben kiadott HTC Titan már nem gyártják, de bevezetési időszakában figyelemre méltó belépő volt az okostelefonok piacán. A nagyméretű kijelzőjéről és szilárd felépítéséről ismert készülék a Windows Phone 7.5 Mango operációs rendszerrel működő, hatékony teljesítményt nyújtó, nagyméretű képernyőt kereső felhasználókat célozta meg. Az alábbiakban a HTC Titan elsődleges összetevőit és teljesítményének szempontjait vesszük górcső alá, hogy feltárjuk, miért volt a maga idejében meggyőző választás.
Tervezés és kivitelezés
A HTC Titan robusztus, de elegáns kialakítású, 131,5 x 70,7 x 9,9 mm méretű és 160 gramm súlyú. Méretei a kor egyik legnagyobb telefonjává tették, ami merész jelenlétet kölcsönzött neki. A méret ellenére a készüléket kényelmes volt kézben tartani, a 4,7 hüvelykes képernyő pedig a nagyobb okostelefon-kijelzők trendjének előfutáraként jellemezte. A telefon szénszürke színben volt kapható, ami professzionális és visszafogott esztétikát kölcsönzött neki.
Megjelenítés
A kijelző volt a Titan egyik kiemelkedő jellemzője, amely egy 4,7 hüvelykes S-LCD képernyőt kínál 480 x 800 pixeles mérsékelt felbontással. Ez a felbontás nagyjából 199 ppi-t jelentett, ami bár a mai szabványok szerint nem volt rendkívül éles, az akkori viszonyokhoz képest jó tisztaságot biztosított. A körülbelül 67,6%-os képernyő-test arány szintén hozzájárult a kijelzőterület maximalizálásához, így a felbontás határain belül alkalmas volt médiafogyasztásra és játékra.
Teljesítmény
A HTC Titan a Microsoft Windows Phone 7.5 Mango operációs rendszerrel futott, ami az elérhető Android és iOS alternatívákhoz képest megkülönböztetett választás. A Qualcomm MSM8255 Snapdragon S2 lapkakészlet 1,5 GHz-es Scorpion processzorral és Adreno 205 GPU-val hajtotta, a teljesítmény általában zökkenőmentes volt, különösen a korára jellemző alkalmazások és feladatok esetében. Bár a készülék csak 512 MB RAM-mal rendelkezett, a Windows Phone 7.5 hatékony jellege miatt a dolgok általában jelentős késleltetés nélkül működtek. A memóriakártya-hely hiánya miatt a felhasználóknak 16 GB belső tárhellyel kellett beérniük, ami a mérsékelt adatforgalmat bonyolító felhasználók számára megfelelő, de a kiterjedt médiakönyvtárakkal rendelkezők számára korlátozó.
Ad
Kamera
A fényképezés volt a másik terület, ahol a HTC Titan megpróbált tündökölni, egy 8 MP-es hátsó kamerával, amely autofókusszal és kettős LED vakuval van felszerelve. A kamera 720p felbontású videót tudott rögzíteni, ami a kategóriájában a megjelenéskor meglehetősen standard volt. Az előlapi 1,3 MP-es kamera funkcionális volt, elsősorban a videohívásokat célozta meg, nem pedig a szelfiket, ami még nem vált széles körben elterjedt trenddé. A képminőség elfogadható volt, bár nem kiemelkedő, és a kamera bőséges fényviszonyok mellett teljesített a legjobban.
Hang és hang
A telefonba került egy hangszóró és egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, amely 2011-ben alapvető hangfunkciókat támogatott. A hangszóró alkalmas volt, a hangtesztek szerint a hangszint 75dB, a csengési szint pedig 82dB volt, így az értesítések jól hallhatóak voltak. A hívások és a médialejátszás során a hangminőség tekintélyes zaj- és áthalláselnyomást mutatott, így a mindennapi használathoz kielégítő tisztaságot biztosított.
Csatlakoztathatóság és akkumulátor-üzemidő
A csatlakoztathatóság tekintetében a HTC Titan támogatott Wi-Fi 802.11 b/g/n-t DLNA-val a vezeték nélküli médiamegosztáshoz, Bluetooth 2.1 A2DP-vel és EDR-rel a perifériás kapcsolatokhoz, valamint GPS A-GPS-szel a navigációhoz a Bing Maps használatával. Emellett sztereó FM rádiót is kínált RDS képességgel. A kivehető 1600 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor 2G hálózaton akár 360 óra készenléti időt, 2G hálózaton pedig körülbelül 11 óra 50 perc beszélgetési időt biztosított, ami akkoriban egy okostelefon esetében tiszteletreméltónak számított, de a nagy igénybevételű felhasználók számára délbeni töltést igényelhetett.
Összegzés
A HTC Titan nagyméretű kijelzővel, szilárd felépítéssel és dedikált Windows Phone felhasználói élménnyel tűnt ki. A funkciók és a teljesítmény kombinációja vonzó választássá tette a felhasználók számára, akik az Android és iOS ökoszisztémákon kívül keresnek valamit. Bár mára már elavult, bemutatkozásakor meggyőző választás volt a Microsoft telefonkínálatát kedvelő műszaki rajongók számára, illetve azok számára, akiknek fontos volt a nagyobb képernyő a digitális életükben. Megszűnése ellenére továbbra is figyelemre méltó része a HTC innovációs történetének.
Ad