Ad

Bevezetés
A HTC EVO 3D CDMA egy okostelefon, amely a múlt évtized elején debütált, 2011 márciusában lépett hivatalosan a piacra, és még ugyanezen év júniusában került a boltok polcaira. Mai mércével mérve az EVO 3D egy régi darabnak tűnhet, de a megjelenése idején olyan ambiciózus funkciókat mutatott be, amelyek megkülönböztették társaitól, különösen a 3D-s képességek. Bár mára már nem gyártják, mégis bepillantást enged a korai okostelefonok innovációjába.
Tervezés és megjelenítés
Az EVO 3D egyedi dizájnnal büszkélkedhet, amely a HTC-re jellemző esztétikai és építési minőséget tükrözi ebben az időszakban. A 127 x 66 x 11,9 mm-es és 170,1 grammos telefon a mai ultravékony szabványok szerint kissé terjedelmes, de a kézben szilárd érzést nyújt. A készülék 4,3 hüvelykes 3D S-LCD kijelzője 540 x 960 pixel felbontású, 16:9-es képarányt kihasználva. Ez körülbelül 256 ppi-s pixelsűrűséget eredményez, ami tiszta és élénk képi megjelenítést biztosít. Kiemelkedő jellemzője, hogy szemüveg nélkül képes 3D-s tartalmak megjelenítésére, ami újszerű tulajdonsága, és a megjelenéskor megkülönböztette a készüléket, bár gyakorlati felhasználása korlátozott volt.
Teljesítmény és szoftver
A Qualcomm MSM8660 Snapdragon S3 lapkakészletet használó EVO 3D egy kétmagos, 1,2 GHz-es Scorpion processzorral működik, amelyet egy Adreno 220 GPU egészít ki. A maga idejében ez a kombináció erős multitasking- és játékképességeket kínált. Android 2.3 Gingerbread operációs rendszerrel érkezik, amelyet a HTC Sense UI 3 réteggel látott el, amely egy dörzsölt és felhasználóbarát, widgetekkel és testreszabási lehetőségekkel gazdagított felületet biztosít. Bár a modern alkalmazások korlátozónak találnák ezt a beállítást, az EVO 3D képes volt hatékonyan kezelni a kortárs feladatokat.
Ad
Kamera és multimédia
Az EVO 3D kamerarendszere elsősorban a 3D-s fotó- és videofunkciók miatt figyelemre méltó. Egy 5 MP-es fő kamera található benne autofókusszal és kettős LED vakuval, amely 30 kép/mp sebességű 720p videó rögzítésére képes. Az előlapi 1,3 MP-es kamera az alapvető szelfi és videohívási igényeket szolgálja ki. Bár a 3D kamera inkább újdonságnak számított, mégis kiemelte a HTC multimédiás innováció felé való törekvését. Ami a hangzást illeti, a telefon támogatja a 3,5 mm-es jack csatlakozót, és SRS virtuális térhatású hangzással büszkélkedhet vezetékes fejhallgatón keresztül, ami fokozza a multimédiás vonzerőt.
Csatlakoztathatóság és funkciók
Az EVO 3D számos csatlakozási lehetőséggel rendelkezik, például Wi-Fi 802.11 b/g/n és WiMAX 802.16 e, valamint DLNA és Bluetooth 3.0 A2DP-vel és EDR-rel a vezeték nélküli tartozékokhoz. A készülék GPS és A-GPS funkcióval is rendelkezik a pontos helymeghatározás érdekében. A sztereofonikus FM rádió és az MHL TV-kimenettel ellátott microUSB 2.0 bővíti a szórakoztató és csatlakozási lehetőségeket.
Akkumulátor és egyéb jellemzők
Az EVO 3D-t egy 1730 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátor látja el energiával, amely optimális körülmények között akár 200 óra készenléti időt és 6 órát megközelítő beszélgetési időt biztosít. Bár mai mércével mérve szerény, akkoriban kielégítő teljesítményt nyújtott az egész napos használathoz. A telefon számos érzékelőt, például gyorsulásmérőt, giroszkópot, közelségérzékelőt és iránytűt is tartalmaz, ami javítja a felhasználói interakciót.
Összegzés
A HTC EVO 3D CDMA a bevezetésekor 3D kijelzőjével és multimédiás hangsúlyával az innováció jelképe volt, és az okostelefon-technológia korai alkalmazóit célozta meg. Bár nem rendelkezik a modern okostelefonoktól elvárt teljesítménnyel és funkciókkal, továbbra is a HTC 2010-es évek eleji kísérletező kedvének bizonyítéka. Az akkoriban versenyképes, 220 EUR körüli ára tükrözte az általa kínált technológiai fejlődést. Bár a HTC EVO 3D-t már nem gyártják, nosztalgikus darabként szolgál, és mérföldkövet jelent a mobilipar fejlődésében.
Ad