Ad

Bevezetés
A 2013 októberében megjelent HTC Desire 601 egy középkategóriás okostelefon volt, amely a teljesítmény és a megfizethetőség egyensúlyát kereső vásárlóknak készült. Bár azóta megszűnt, a Desire 601 a maga idejében figyelemre méltó készülék volt, amely a szilárd dizájnt, a tiszteletre méltó hardvert és a megközelíthető árat ötvözte. Ez a felülvizsgálat a HTC Desire 601 különböző aspektusait vizsgálja, részletesen ismertetve a készülék jellemzőit, valamint értékelve erősségeit és korlátait.
Tervezés és kivitelezés
A HTC Desire 601 mérete 134,5 x 66,7 x 9,9 mm, súlya 130 gramm, így kompakt és könnyű. Ez viszonylag könnyen kezelhetővé és hordozhatóvá teszi, kényelmesen elfér a zsebben. A telefon Micro-SIM foglalattal rendelkezik, és egy jól megmunkált testben kapott helyet, amely három színben kapható: fekete, ezüst és piros. Bár elsősorban műanyagból készült, az építési minőség masszív és megbízható, a Corning Gorilla Glass 2 üveg pedig további tartósságot biztosít a 4,5 hüvelykes kijelzőnek a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szemben.
Megjelenítés
A 4,5 hüvelykes TFT-kijelzővel felszerelt Desire 601 540 x 960 képpont felbontású, ami körülbelül 245 pixel per inch (ppi) sűrűséget eredményez. Ez a mindennapi használathoz megfelelő tisztaságot jelent, bár nem biztos, hogy összehasonlítható az élesebb kijelzővel rendelkező, magasabb kategóriájú modellekkel. A képernyő fényereje és színvisszaadása kielégítő, a 16:9-es képarány pedig biztosítja a kompatibilitást a legtöbb videotartalommal.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a HTC Desire 601 Qualcomm Snapdragon 400 lapkakészletet tartalmaz, kétmagos, 1,4 GHz-es Krait 300 CPU-val és Adreno 305 GPU-val. Ez a konfiguráció 1 GB RAM-mal kombinálva tisztességes teljesítményt nyújt a korabeli középkategóriás okostelefonokra jellemző szabványos alkalmazások és feladatok esetében. A készüléket eredetileg Android 4.2.2 Jelly Bean operációs rendszerrel szállították, amely Android 4.4.2 KitKat-ra frissíthető, a HTC Sense UI 5-tel rétegezve. A felhasználók sima felhasználói felületre számíthatnak, bár a nagy intenzitású alkalmazások és a multitasking a készülék határait feszegetheti.
Ad
Kamera
A Desire 601 egy 5 MP-es, autofókuszos hátlapi kamerával rendelkezik, amely 30 kép/mp sebességű 1080p videó rögzítésére képes. Középkategóriás telefonként a kamera megfelel az elvárásoknak anélkül, hogy kiemelkedő lenne; a mindennapi fotózáshoz jól megvilágított körülmények között megfelelő, de gyenge fényviszonyok között nehézségekbe ütközhet. Az előlapi VGA-kamera az alapvető videohívásokhoz és szelfikészítéshez szükséges, a korabeli készülékekre jellemző szerény teljesítményt nyújt.
Hang és multimédia
A Desire 601 megkülönböztető jellemzője a sztereó hangszórók, amelyek a sok okostelefonon megtalálható tipikus mono hangszórókhoz képest fokozott hangkimenetet biztosítanak. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó kényelmes a vezetékes fejhallgatót használók számára. Összességében a hangteljesítmény a telefon egyik erőssége, így jó választás a médiafogyasztáshoz.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A csatlakoztathatóság tekintetében a HTC Desire 601 jól felszerelt Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0 A2DP és aptX támogatással, GPS GLONASS-szal és FM rádióval. Az NFC képességek azonban hiányoznak. A telefon olyan alapvető érzékelőket tartalmaz, mint a gyorsulásmérő és a közelségérzékelő. OTG-támogatással ellátott microUSB 2.0 portot használ, amely korlátozott, de hasznos adatátviteli és csatlakozási lehetőségeket kínál.
Az akkumulátor élettartama
A 2100 mAh-s Li-Po akkumulátor cserélhető, így rugalmasan alkalmazkodik azokhoz a felhasználókhoz, akiknek útközben kell akkumulátort cserélniük. A telefon akár 440 órányi készenléti időt és körülbelül 12 óra 48 perc beszélgetési időt kínál 3G-n, így a felhasználók mérsékelt használat mellett is átvészelhetnek egy napot újratöltés nélkül.
Összegzés
A HTC Desire 601 a megjelenésekor versenyképes volt a szegmensében, és a teljesítmény, a design és a funkciók szilárd keverékét kínálta anélkül, hogy a bankot megtörte volna. Bár lehet, hogy nem állja meg a helyét a modern okostelefonokkal szemben, bizonyos elemek, mint például a sztereó hangszórók és a megbízható csatlakozási lehetőségek előnyt biztosítottak számára. A korabeli felhasználók számára dicséretes egyensúlyt teremtett az ár és a képességek között, és vonzó volt azok számára, akik megbízható és egyszerű okostelefon-élményt kerestek.
Ad