Ad

Tervezés és kivitelezés
A HTC Desire 200 egyszerű, mégis praktikus esztétikát sugároz, ami a HTC akkori dizájnnyelvére jellemző. A 107,7 x 60,8 x 11,9 mm-es és mindössze 100 grammos telefon könnyű és kompakt, kényelmesen elfér a kézben és a zsebekben egyaránt. Mini-SIM foglalattal rendelkezik, és két klasszikus színválasztékban kapható: Fekete és fehér. Szerény felépítése ellenére a készüléket masszívnak és jól felépítettnek érzem, alkalmas a mindennapi használatra.
Megjelenítés
A 3,5 hüvelykes TFT kijelzővel rendelkező HTC Desire 200 320 x 480 képpontos felbontást kínál, ami körülbelül 165 ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár a képernyő mérete és felbontása mai mércével mérve szerény, ez akkoriban meglehetősen jellemző volt a belépő szintű telefonokra. A kijelző, bár nem a legélénkebb vagy legélesebb, megfelelő az olyan alapvető feladatokhoz, mint a telefonhívások, az üzenetküldés és a könnyű böngészés.
Teljesítmény és szoftver
A Desire 200 az Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) operációs rendszert futtatja a HTC Sense UI 4-gyel, amely sima és egyszerű felhasználói felületet biztosít. Az 1,0 GHz-es processzorral és 512 MB RAM-mal működő készülék az alapfeladatokat viszonylag jól kezeli, bár a többfeladatos működés és az igényesebb alkalmazások lassú teljesítményt eredményezhetnek. A belső tárhely 4 GB-ra korlátozódik, amely könnyen kiegészíthető egy külön microSDHC kártyahelyen keresztül, így a felhasználók további alkalmazások, fényképek és zenék számára bővíthetik a tárhelyet.
Ad
Kamera
Az egyetlen 5 MP-es hátlapi kamerával felszerelt HTC Desire 200 jól megvilágított körülmények között elfogadható képeket készít, de gyenge fényviszonyok között nehezen boldogul, mivel nincs vaku vagy fejlett kamerafunkciók. Az előlapi kamera hiánya szépíti a szelfik és videohívások 2013-ban egyre növekvő trendjét, ami ezt a készüléket nagyrészt az alapvető fotózási igények kielégítésére szánja.
Hang és csatlakoztathatóság
A hangteljesítmény a HTC Desire 200 figyelemre méltó erőssége, amelyet az akkoriban egyedülálló Beats Audio integráció továbbfejlesztett, és fejhallgatón keresztül jobb hallgatási élményt nyújtott. A telefon egy hangszórót és egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót tartalmaz, amely mind az alkalmi zenehallgatás, mind a privát hangélményekhez való alkalmazkodást szolgálja. A csatlakoztathatóság tekintetében Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 A2DP és aptX támogatással, GPS és FM rádióval van felszerelve, bár az NFC képességek hiányoznak. A microUSB 2.0 port támogatja a töltést és az adatátvitelt.
Az akkumulátor élettartama
A készüléket egy 1230 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion 1230 mAh-s akkumulátor táplálja, amely szerény kapacitású, de megfelelő egyensúlyt biztosít a hordozhatóság és a tartósság között. Az akkumulátor élettartama elegendő, akár 821 óra készenléti időt, vagy akár 10 óra 50 perc beszélgetési időt ígér 2G hálózatokon. Egy egész napos könnyű használatot is kibír, anélkül, hogy újratöltésre lenne szükség.
Összegzés
A HTC Desire 200 a megjelenésekor körülbelül 100 eurós áron, megfizethető, sallangmentes opcióként volt pozícionálva a felhasználók számára, akik egyszerű mobil élményt keresnek. Bár nem rendelkezik a prémium kategóriás okostelefonok fejlett funkcióival, kialakítása és funkcionalitása megfelel az egyszerűséget és a költségvetést a csúcskategóriás képességekkel szemben előnyben részesítő felhasználók alapvető követelményeinek. Megfelelő választás azok számára, akiknek megbízható kommunikációs eszközre van szükségük a nagyobb teljesítményű okostelefonok bonyolultsága nélkül. Mivel azonban az újabb modellek azóta felváltották, relevanciája a jelenlegi technológiai környezetben minimálisra csökkent.
Ad